Важливість: 
2
Українців залишилося 38 мільйонів

У цей день 2001 року незалежна Україна перший і поки єдиний раз провела перепис населення. Тоді нас було понад 48 мільйонів. На зорі Незалежності нас було 52 мільйони.

 Потім почалась масова еміграція. Війна відхопила Крим і Донбас, тому нині нас орієнтовно 38 мільйонів – майже стільки, скільки на початку минулого століття. У той час, як більшість європейських країн удвічі збільшили кількість своїх громадян.

Орієнтовно на заробітках за кордоном – від 5 до 7 мільйонів наших співвітчизників.

На зорі Незалежності нас було 52 мільйони, нині демографи кажуть – на 10 мільйонів менше, але скільки нас достеменно ніхто не знає, бо Україна 15 років не проводила перепису населення.

Україна – друга у світі в антирейтингу смертності, нас випереджає лише Лесото.

Низька і народжуваність -182 місце у світі. Попередні століття українці намагалися збільшити себе, 1900-го року нас було понад 35 мільйонів, потім голодомори, примусове вивезення, еміграція і війна підкосили наш народ  на 10 мільйонів.

До 1940-го року ми виборсались із провалля до 41 мільйона, потім знову спад.

Найбільше нас було 1995-го – понад 52 мільйони. А тоді українці почали масово виїжджати за кордон, особливо прикро – їхала і їде молодь, яка вже не народить тут дітей.

І якщо Франція, Великобританія, навіть Німеччина вдвічі збільшили свій народ за минуле століття, то ми – як почали його – до тієї точки і наближаємось. А демографічна і економічна кризи підживлюють одне одну.

Анексія Криму та війна на Донбасі не лише скоротили нашу кількість, а й збурили потужну міграцію людей,– кажуть соціологи.

Україні давно потрібно створити реєстр населення або ж провести детальний  перепис за новими технологіями.

Перепис – дороге задоволення. Теоретично, чиновники планують його на 2020 рік, та поки Міністерство фінансів до цього навіть не бралось.

Можливо, результати нового перепису підштовхнуть владу до ефективних кроків подолання кризи.

Нагадаємо, з Укрїни за кордон виїхало понад 7 тисяч професійних лікарів.

 

Наші інтереси: 

Як тільки українці відчують СВОЮ владу і СВОЮ країну (яку у них вкрали де-факто олігархи і паразитичні державні утворення), все буде добре!

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка