Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
56

Україна відмовиться від вивозу відпрацьованого ядерного палива в Росію з 2017 року

Важливість: 
2

З наступного року Україна не буде платити Росії 200 млн. доларів за утилізацію відпрацьованого ядерного палива. Україна побудує власне Центральне сховище відпрацьованого ядерного палива. 

З 2017 року Україна не буде більше вивозити відпрацьоване ядерне паливо на тимчасове зберігання до Росії, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

"Я хочу подякувати Верховній Раді, ми вирішили питання будівництва сухого сховища відпрацьованого ядерного палива, що диверсифікує повністю утилізацію. Щороку Україна платить 200 млн. доларів для утилізації відпрацьованого ядерного палива. Починаючи з 2017 року, ці кошти платити не будемо, оскільки ми маємо своє", - сказав він з парламентської трибуни.

За словами міністра, Україна диверсифікує постачання свіжого ядерного палива – блоки АЕС будуть завантажені на 40% палива виробництва Westinghouse.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня 2015 року Україна відмовилася продовжувати з Росією спільний проект з будівництва заводу з виробництва ядерного палива у Кіровоградській області. 

Наші інтереси: 

Розриваємо усі зв'язки з РФ!

Підписуюсь на новини
Поширити цю сторінку: