Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Україна відмовиться від вивозу відпрацьованого ядерного палива в Росію з 2017 року

З наступного року Україна не буде платити Росії 200 млн. доларів за утилізацію відпрацьованого ядерного палива. Україна побудує власне Центральне сховище відпрацьованого ядерного палива. 

З 2017 року Україна не буде більше вивозити відпрацьоване ядерне паливо на тимчасове зберігання до Росії, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

"Я хочу подякувати Верховній Раді, ми вирішили питання будівництва сухого сховища відпрацьованого ядерного палива, що диверсифікує повністю утилізацію. Щороку Україна платить 200 млн. доларів для утилізації відпрацьованого ядерного палива. Починаючи з 2017 року, ці кошти платити не будемо, оскільки ми маємо своє", - сказав він з парламентської трибуни.

За словами міністра, Україна диверсифікує постачання свіжого ядерного палива – блоки АЕС будуть завантажені на 40% палива виробництва Westinghouse.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня 2015 року Україна відмовилася продовжувати з Росією спільний проект з будівництва заводу з виробництва ядерного палива у Кіровоградській області. 

Наші інтереси: 

Розриваємо усі зв'язки з РФ!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи