Зображення користувача Миро Продум.
Миро Продум
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

23% виробленої в світі електроенергії припадає на відновлювані джерела енергії (ВДЕ)

Згідно з новою доповіддю Всесвітньої енергетичної ради, частка відновлюваних джерел енергії зараз складає 23% від всього виробництва електроенергії в світі. Доповідь опирається на досвід 32 країн на п'яти континентах. У ній наведено висновки щодо стратегій і ключових факторів успіху в інтеграції відновлюваної енергії та надані практичні рішення, які можна застосувати в майбутньому.

Одним з основних відкриттів цієї роботи стало зростання використання енергії вітру і Сонця – за останніх 10 років середньорічне збільшення потужностей електростанцій становило 23% і 51%, відповідно. При цьому сукупна частка цих видів енергії в загальному виробництві складає всього 4% - пише CleanTechnica.

Друге ключове відкриття – відновлювана енергія стала великим бізнесом. У 2015 році в 154 ГВт нових потужностей ВДЕ була інвестована рекордна сума –- $ 286 млрд. На вітрову і сонячну енергетики припало сумарно 76% інвестицій.

Також в доповіді наголошується, що ринок відновлюваної енергії повільно зсувається від розвинених країн в бік країн, що розвиваються. До кінця 2015 року в 164 країнах світу з'явилася стратегія підтримки відновлюваної енергетики, при цьому 95 з них відносяться до країн, що розвиваються. Для порівняння: у 2005 році їх було всього 15.

У доповіді зазначається, що новітні технології і політика, зокрема регулювання і структура ринку, відіграють фундаментальну роль у розвитку відновлюваних джерел енергії.

Наші інтереси: 

Глобальна енергетика рухається у правильному напрямку. Це постіндустріальна тенденція. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи