Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
162

У Британському Стоунхенджі відзначили день літнього сонцестояння

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Цьогоріч літнє сонцестояння – найкоротша ніч і найдовший день у році – припадало на 20 червня. Язичники, друїди, шамани, віккани зібралися у британському Стоунхенджі, щоб відзначити цей день. Вони прийшли до древніх каменів привітати сонце, повідомляє ТСН.

16062201.jpeg

Фото: REUTERS

Цікаво, що 20 червня 2016 року повня співпала з днем літнього сонцестояння в північній півкулі. Востаннє таке було у 1967 році, а наступного разу трапиться  21 червня 2062 року.

Святкування на честь літнього сонцестоння у Британії живе і донині – завдяки прихильникам однієї із течій неоязичництва. Для них воно носить назву "Літа" - це весілля Богині і Бога, які поєднуються заради руху природи.

В Україні на літнє Сонцестояння відзначають свято Купала. У ніч перед сонцестоянням українці шукали в лісі квітку папороті і вірили в те, що той, хто знайде цвіт папороті, стане багатим і щасливим.

Як українці святкували свято Купала, читайте тут.

Наші інтереси: 

Природні закони і народні звичаї.

Коментарі

Зображення користувача Миро Продум.

Недавно почув, що в давнину літнє сонцестояння вважалося початком літа.

Можна здогадатися, що кожний сезон починався з сонцестояння або рівнодення.

Цікавий підхід. Простий сонячний календар для визначення початку сезону. Наприклад, весна починалася 22 березня, осінь - 22 вересня, зима - 22 грудня.

Це щось дуже архаїчне - тому що дуже просте і практичне. Тінь почала зростати - настало літо, тобто реальна спека. Тінь почала зменшуватися - настала зима, тобто реальні холоди.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Олена Каганець.

Саме так! Літнє сонцестояння символізує початок літа, зимове - початок зими, а з весняного рівнодення почигається весна.

Зображення користувача Михайло Харачко.

Відчув резонанс прочитавши слова:
"Простий сонячний календар для визначення початку сезону. Наприклад, весна починалася 22 березня, осінь - 22 вересня, зима - 22 грудня".
Щось в цьому є.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Зображення користувача Сергій Стецько.

Космічно-сонячний календар - колодар має величезну силу. Особливо для тих народів або суспільних груп (спільнот), що розуміють це.
В цьому колі велика сила народу, особливо нашого українського.
Якщо б більшість українців перейшла на таку просту і зрозумілу систему координат поділу року на сезони - і в душах, і в головах, і в тілах - була б інша картина, ніж сьогодні.
Погодьтеся - адже смішно виглядає, коли увесь народ наїдається "від пуза", напивається алкоголю і вночі 31 грудня о 24.00 іде петардами святкувати Новий рік, коли вся природа спить.
А 22 березня о 6-ій ранку зустрічати Весну і Новий колодар - це зрозуміло і логічно - "сію, сію, посіваю, з Новим Роком вас вітаю...", "прилетіла ластівочка, стала-стала щебетати, Господаря викликати..."
Коли все це так зрозуміло і логічно, а українці в більшості це поки не розуміють, - то "нерозумні і позбавлені логіки"?
Ну, певною мірою, десь і так. Тому роботи нам буде. Щоб якось роз*яснити - результат - це коли весь український народ сприйме свято Нового року 22 березня...

Ми завжди успішні!

Зображення користувача Сергій Стецько.

До-речі, недавно якось аналізували чому Сталін обрав день нападу на Європу (німецьку армію зокрема) саме на 22 червня 1941 року?
Гадаємо, він і його оточення, учені, яких вони мали при собі, можливо аналітики, езотерики, щось таки говорили Сталіну про ці чотири дати року...
Сталін ці речі дуже розумів.
Хоча Віктор Суворов (Володимир Різун) в своїх дослідженнях припускає, що Сталін мав намір напасти 6-7 липня 1941 року.
Однак, ми схиляємося більше до дати 22 червня. Силу природи і космосу більшовицьке угруповування в кремлі, мабуть, добре розуміло...

Ми завжди успішні!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Отже, збираємо матеріали та ідеї для Арійського календаря (колодара) нового циклу.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Явсе Світ.

Зауважте на який день англійці призначили референдум про вихід Великобританії із аморфного ЄС.

Підтримую Арійський Колодар.

Вірю в те, що розумію.