Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 3

Cтворено «морський пилосос» на сонячних батареях, що збиратиме в океані 24 тис. тон пластику на рік

Пластику в океані буде більше, ніж риби вже до 2050 року, і очистити моря від нього здається нездійсненним завданням. Але команда винахідників з Сассексу, Англія, винайшла нове рішення цієї проблеми.

«Морський пилосос» Sea Vax – це корабель з живленням від сонячної енергії та енергії вітру, який може всмоктувати пластикове сміття. Винахідники фірми Bluebird Marine Systems показала свою концепцію в Великобританії ще в листопаді. Однак зараз автори вже досягли стадії прототипу.

Судно працює, направляючи потоки води через «сито», рухаючись вперед. Судно буде повністю автономним і завдовжки близько 43 метрів. Встановлені на палубі панелі сонячних батарей і дві вітрові турбіни вироблятимуть електроенергію для електричних насосів і фільтрів. Машина шредер шматуватиме великі шматки пластику.

Творці розраховують, що «роботизований пилосос» для пластикових відходів матиме можливість генерувати достатньо енергії для перегону в середньому за рік 89,9 мільйона літрів морської води. Таким чином, буде зібрано близько 22,4 тонн пластикового сміття, за умови, що існують високі концентрації поверхневих твердих пластмас. До них відносяться води в гирлах річок.

Зібраний в такий спосіб пластик тимчасово зберігатиметься в вантажному відсіку, який може вмістити до 150 тонн. Потім пластик розвантажується і відправляється на переробку.

«За допомогою нашої системи можна збирати пластикові відходи будь-якого розміру: від великих рибальських сіток, до смертельних мікрочастинок», – сказав Кріс Клоуз, керівник проекту.

На даний момент, проект коштує € 178 000.

Наші інтереси: 

Необхідно дбати про нашу Землю, її води, і залишити нащадкам її незагадженою.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вперед, до нової Галілеї!

Дороговказ для Галілеї: наша стратегія у післякризовому світі (+аудіо)

В Україні розгортається потужний духовний спалах, співвимірний зі спалахом у Галілеї часів Ісуса Хреста. Слово «Галілея» означає «Слава». Разом зі славою в Україну повертається шляхетна Галілея –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Амадео Райт.
0
Ще не підтримано

Гарна ідея. Але вартість якась маленька, можливо там помилка ? Там один насос чого вартий, +батареї..дешево, як на конструкцію в 43м. Цікаво, як вони уникнуть всмоктування риби і водоростей?

Sapienti Sat

Коментарі

Зображення користувача Амадео Райт.
0
Ще не підтримано

Гарна ідея. Але вартість якась маленька, можливо там помилка ? Там один насос чого вартий, +батареї..дешево, як на конструкцію в 43м. Цікаво, як вони уникнуть всмоктування риби і водоростей?

Sapienti Sat

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Чудова ідея.Непочатий край роботи у Саргасовому морі. Постіндустріальна цивілізація ще довго буде прибирати за індустріалами не тільки на воді і землі,а і у космосі.

Вірю в те, що розумію.