Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

2015 рік наблизив людство до тотальної роботизації

Справжнім хітом у 2015-му році стали електромобілі. Технологія 3Д-друку у 2015-ому стала дешевим способом виготовлення будь-чого, а дрони і плавучі пристрої почали досліджувати морські гідрологію та біологію, боротися із браконьєрами в Африці і допомагати фермерам. 

Більшість великих виробників представили моделі електромобілів, які здатні проїжджати довше на одному заряді, інші ж зосередились на авто із водневими двигунами.

«Ми хочемо створити суспільство, яке вироблятиме і використовуватиме водневу енергію» - пояснює Такахіро Хачіго, генеральний директор Honda.

Самокеровані автомобілі відносно скоро стануть частиною повсякденного життя. Навіть автономна вантажівка, розроблена компанією Мерседес, цього року довела – може безпечно курсувати завантаженою трасою.

«Я можу відпустити кермо, а машина і далі рухатиметься рівномірно і не сходитиме зі шляху» - захоплено розповідає член правління компанії Daimler Вольфганг Бернхард перебуваючи за кермом вантажівки.  

Технологія 3Д-друку 2015-ого стала дешевим способом виготовлення будь-чого – від тістечка до автомобіля.

«Ходова частина, надрукована тривимірним-принтером, важить лише 50 кілограмів, але така ж міцна і надійна, як і рама, зроблена зі сталі» - пояснює Бред Белцер, головний дизайнер Divergent Microfactories.

Застосуванню технології тривимірного друку, схоже, нема обмежень. Вона незабаром може допомогти вирішити навіть проблему глобальної нестачі житла та утилізації сміття. Ма Іхе, генеральний директор китайської компанії Winsun Engineering.

«Ми використовуємо міське будівельне сміття, залишки конструкцій і тверді відходи як сировину. Ми сортуємо її за категоріями і перетворюємо на спеціальну суміш для друку». 

Роботи теж освоюють нові обрії. Нині їх – на будь-який смак – від гуманоїдів-портьє і роботів-барменів до екзоскелетів, які допомагають паралізованим людям ходити. Китайський винахідник Ву Чен-Хуа розповідає про новітні досягнення у медицині:

«Ми встановили, що пацієнти, які отримали поранення нижче четвертого хребця грудного відділу хребта, за допомогою нашого роботу можуть стояти, ходити і сідати».

А протези, які керуються силою думки, можуть стати надійними помічниками для людей, які втратили кінцівки. Ортопед Торвальдур Інгварссон ділиться секретами унікальної технології:

«Ми встановили сенсори на м’язи, вони приймають сигнали і ті надходять у протез. І вже протез виконує наказ мозку». 

2015-й був також роком дронів. Безпілотні літальні і плавучі пристрої почали досліджувати морські гідрологію та біологію, боротися із браконьєрами в Африці, допомагати фермерам оглядати та аналізувати врожай і навіть досліджувати великі літаки на наявність пошкоджень.

 Водночас розробники програмного забезпечення знаходять дедалі більше шляхів практичного застосування смартфонів. Один з них – спрощення процедури медичного дослідження.

«Замість того, щоби брати зразок крові і надсилати його до лабораторії, ви, насправді, можете зробити все прямо на місці. Досить просто уколоти палець і вже за 15 хвилин ви отримаєте результат, який за якістю буде дуже подібний до зробленого у лабораторії» - розповідає Сем Сіа, дослідник з Колумбійського університету.  

Віртуальна реальність також здійснила великий сплеск в ігровій індустрії та за її межами завдяки сучасним приладам, які переносять нас до інших світів.

«Віртуальна реальність – це, безумовно, найбільш захоплююча технологія в індустрії на цей момент і, гадаю, саме вона буде у центрі уваги багатьох техно-шоу» - каже Джон Гікс, експерт з відеоігор.        

2015-ого також Майкрософт презентувала найновішу версію найбільш популярної операційної системи – Віндоус 10. І вперше за всі часи скачати її можна безкоштовно.

 

 

 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи