Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Три причини, чому "Північний потік-2" шкодить Україні та розвалює ЄС - оцінка експерта Transatlantic Academy

Категорія:

Спецтема:

Трубопровід з Росії до Німеччини "Північний потік-2", лобістом якого у ЄС виступає офіційний Берлін, викриває тісні корупційні зв'язки Москви та Німеччини і може прокласти шлях до реалізації плану Путіна повернути контроль над Україною. 

Про це пише на своїй сторінці у Facebook старший дослідник аналітичного центру Transatlantic Academy (Вашингтон) Ульріх Шпек.

Як відомо, трубопровід "Північний потік-2" матиме потужність 55 мільярдів кубометрів газу на рік і покликаний звести до мінімуму транзит газу через Україну.  В останній час Німеччина активізувала свої зусилля спрямовані на те, щоб добитись реалізації проекту всупереч запереченням, озвученими на найвищому рівні у ЄС.

Так минулої п'ятниці Федеральна антимонопольна служба Німеччини дала добро на створення консорціуму для будівництва "Північного потоку-2". Раніше президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що трубопровід не відповідає принципам ЄС у сфері диверсифікації енергоресурсів.

1. "Північний потік-2" нівелює саму мету енергетичного союзу - а саме диверсифікацію та зменшення залежності від Росії", - наводить перший аргумент Шпек.

2. "Трубопровід послабить Україну, адже забере у неї джерело доходу, яким є плата за транзит газу через її територію" - вважає експерт.

3. "Північний потік-2" знищить напрацьований Німеччиною за 2 роки підтримки України статус лідера ЄС.

"Італія вже лютує: "Південний потік" (мав забезпечити постачання газу до Італії та Австрії - прим. ГА) зупинили, а Німеччина тепер хоче побудувати ПП-2, щоб посилити власну позицію на енергоринку. Італія вважає це зловживанням, і з нею важко не погодитись", - каже Шпек.

На думку експерта, Німеччина за два роки здобула неймовірну повагу та довіру до себе, виступаючи лідером Західного світу у протистоянні із Росією через її напад на Україну. Тепер, ПП-2, викриває іншу Німеччину, вважає Шпек, "керовану власними економічними інтересами, яка цинічно експлуатує свої привілейовані відносини із Росією".

"Якщо Німеччині не будуть вірити, їй буде складно, якщо неможливо, лишатись лідером політики ЄС щодо Росії та інших сфер, у яких Європі дуже бракує лідерства", - пише Шпек.

При цьому оглядач висловлює припущення, що нинішня позиція Німеччини є наслідком позиції лідера Соціал-демократичної партії Німеччини (партнер у владній коаліції країни поруч із християнськими демократами Меркель - прим. ГА ) Зіґмара Ґабріеля, який нещодавно особисто спілкувався у Кремлі із Путіним.

"Схоже, що Ґабріель має достатній вплив всередині коаліції у Берліні, щоб проштовхнути цей проект. Наскільки я розумію, міністр закордонних справ Німеччини Штайнмаєр не радий цьому, як і Меркель, але вони вимушені погодитись заради внутрішнього балансу у коаліції",  - пояснює підкилимну владну політику у Німеччині Шпек.

Експерт також зауважив, що значну роль у просуванні ПП-2 відіграє колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер, якого пов'язують із російським "Газпромом".

Якщо ПП-2 буде реалізовано, це сприятиме поверненню України під контроль Кремля - прогнозує експерт.

"З точки зору Кремля, ПП-2 дуже корисний, адже може покінчити із тим, що в останні роки найбільше надокучало Путіну, а саме з єдиним фронтом країн Заходу на чолі із Меркель проти планів Росії повернути контроль над Україною", - пише Ульріх Шпек.

За останньою інформацією, до січня 2016-го року буде підготовлено бізнес-план та порядок проведення тендерів по постачанню труб для будівництва трубопроводу, а завершення будівництва двох ниток "Північного потоку-2" заплановано на 2019-й рік.

Між тим деякі експерти вказують, що будівництво "Північного потоку-2" все ще може бути зірвано.

При цьому експерт відзначив, що саме газопровід покликаний зіграти роль апарату підтримки життя для Росії, яка потерпає і від накладених Заходом через конфлікт в Україні санкцій, і від ерозії національної економіки.

Меморандум про наміри про співпрацю "Газпрому", E.ON SE, Royal Dutch Shell та OMV AG по проекту створення газотранспортної інфраструктури для прямої доставки російського газу європейським споживачам було підписано у червні 2015-го року в рамках міжнародного економічного форуму у Петербурзі. У липні також було підписано меморандум між BASF/Wintershall та "Газпромом".

У вересні 2015-го року на Східному економічному форумі було підписано угоду акціонерів проекту.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Німеччина починає витягати цеглинки з фундаменту ЄС. В той же час все більш гучно лунає "голос" Міжмор'я.
А я раніше не міг зрозуміти як ЄС "відпустить" деякі свої країни в Міжмор'я?

Коментарі

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Німеччина починає витягати цеглинки з фундаменту ЄС. В той же час все більш гучно лунає "голос" Міжмор'я.
А я раніше не міг зрозуміти як ЄС "відпустить" деякі свої країни в Міжмор'я?