Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Україна і Литва активізують торговельно-економічне співробітництво

2 грудня Президент України відвідав Литву із робочим візитом. Він зустрівся з Президентом Литви Далею Грібаускайте у форматі «віч-на-віч», провів зустріч з Головою Сейму Литовської Республіки Лоретою Граужинєнє та із Прем’єр-міністром Литовської Республіки Альгірдасом Буткявічюсом. 

Він подякував Литві за послідовну та рішучу підтримку України в умовах триваючої агресії Росії та окупації Криму, повідомляє прес-служба Президента. Він підкреслив важливість збереження санкцій ЄС до Росії і висловив вдячність за гуманітарну допомогу, що надається Литвою Україні.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено питанням активізації торговельно-економічного співробітництва, розвитку спільних проектів у сферах транспорту, енергетики, сільського господарства. Було узгоджено подальші кроки двох країн в контексті набуття чинності з 1 січня 2016 року поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Україна створить групу з вивчення досвіду Литви виведення товарів на європейські ринки.

Петро Порошенко та Альгірдас Буткявічюс також обговорили перспективу будівництва нових газопроводів з метою постачання в Україну газу з Клайпедського LNG терміналу. У цьому контексті Президент вніс пропозицію щодо участі українських компаній у будівництві газопроводу GIPL між Литвою та Польщею.

Співрозмовники також розглянули можливості подальшого розширення двосторонніх обмінів в сферах культури та освіти, реалізації нових гуманітарних проектів.

Теги:

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...