Зображення користувача Жорж Брода.
Жорж Брода
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Україна будує унікальний завод сонячних батарей і сонячну електростанцію

В Олександрії Кіровоградської області побудують завод з виготовлення органічних сонячних батарей і сонячну електростанцію. Як зазначає один з ініціаторів та розробників проекту, директор департаменту інноваційних впроваджень ТОВ «ПромКонверсія», керівник секції НТТ Малої Академії Наук Сергій Камінський, обидва об'єкти буде зводити створене олександрійськими інвесторами підприємство «Чисті енергетичні технології». 

Компанія викупила для облаштування заводу виробниче приміщення в районі Марта-Іванівки. Необхідне обладнання частково закуплять, а решта - виготовлять самостійно з матеріалів і комплектуючих вітчизняного виробництва, розповідає ініціатор проекту. Підготовчі роботи і монтаж планується завершити в цьому місяці, а вже до кінця року - отримати першу продукцію.

Screenshot75

Екологічно чисте сонячне обладнання в світі сьогодні випускає близько десяти підприємств, завод в Олександрії не тільки поповнить цей список, але і стане першим в Україні. У сонячних батареях нового - третього покоління, над якими українські вчені та, зокрема, викладачі та учні Олександрійської філії МАН, працювали не один десяток років, будуть використовуватися тільки органічні матеріали.

Органічні батареї будуть дешевше існуючих аналогів - близько 150 доларів. Для порівняння: середня ціна стандартної сонячної батареї становить 1-1,5 тис. Доларів. Отже, термін окупності сонячних проектів скоротиться в рази і вже не буде відлякувати інвесторів. До того ж знімається питання утилізації, яке у випадку з кремнієвими батареями стоїть дуже гостро, відзначають експерти.

У нове виробництво планується вкласти близько 7 млн ​​гривень. На заводі буде працювати до 50 осіб. Передбачається, що за перший рік роботи підприємство виготовить 40 МВт органічних сонячних батарей. Черга на александріівскую сонячну продукцію вже розписана на чотири роки вперед.

Зате з будівництвом сонячної електростанції, за словами Сергія Камінського, виникли складнощі. Бажання врегулювати необхідні питання без «відкатів» і підкилимних домовленостей наштовхнулося на непробивну «міць» вітчизняної бюрократії. За місяць підготовчого етапу, розповідає ініціатор проекту, довелося пройти десяток інстанцій, багато з яких не мають ніякого відношення до електроенергії.

Зараз у районі ТЕЦ 1-2 виділена ділянка землі під будівництво сонячної електростанції потужністю 1 МВт. Вартість розробленого Національною академією наук спільно з Олександрійської філією МАН проекту становить 7 млн ​​гривень.

Наші інтереси: 

Рухаємось до енергетичної самодостатності за допомогою зірки на ім’я Сонце. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи