Категорія:

У Європарламенті обговорять розбудову «Північного потоку-ІІ»

Зведення ще однієї гілки газопроводу ще більше узалежнить ЄС від Росії і послабить позиції України та країн Балтії, переконують євродепутати.

7 жовтня під час продовження пленарної сесії Європарламенту у Страсбурзі парламентарі говоритимуть про ситуацію в Туреччині та Сирії, а також про план розбудови газопроводу «Північний потік-II» (Nord Stream-II).

Під час обговорень виступлять канцлер Німеччини Анґела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд, які дискутуватимуть теж про ситуацію в Європейському Союзі.

Це буде історичний та символічний виступ, адже через 25 років після об’єднання Німеччини лідери цих двох держав уперше спільно промовлятимуть на пленарній сесії Європарламенту.

Натомість, під час дискусії на тему поставок природних енергетичних ресурсів європарламентарі, вірогідно, закличуть до більшої енергетичної солідарності. Найбільша фракція Християнських демократів планує виступити за відмову від планів розбудови газопроводу «Північний потік-ІІ». На думку депутатів, це будівництво суперечитиме стратегії Європейського Союзу з диверсифікації джерел поставок і тільки посилить енергетичну залежність від Росії. Розбудова потоку послабить також позиції країн Балтії та України.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка