Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Українська владна верхівка - найкращий союзник Росії у гібридній війні

Спецтема:

Нещодавно українська влада заявила, що планує передати «матеріали справ по агресивному вторгненню Російської Федерації в міжнародний трибунал». Тут до українського уряду виникає закономірне питання: чому він «прокинувся» тільки через півтора року після початку військових дій, причому в той момент, коли активних боїв на Донбасі нема?
 

На думку українського уряду, Росія веде агресивну війну проти України, але дипломатичні відносини з нею благополучно зберігаються. Це взагалі-то унікальний випадок в людській історії.

Так, це гібридна неоголошена війна. Але теорію гібридної війни прийняла і розробила Росія, а український уряд чомусь повністю з нею погодився.

Таким чином, українське керівництво - кращий союзник Росії у проведенні гібридної війни. Українська влада проводить гучні піар-акції, не знає, кого б ще в чомусь звинуватити або оголосити в розшук, підтримуючи таким чином свій рейтинг як усередині країни, так і за її межами. При цьому дипломатичні відносини з РФ ніхто не розриває.

Коли були реальні бойові дії, ніхто в Гаагу не звертався. І після півтора роки цієї самої гібридної війни знайшли двох-трьох російських військовослужбовців, які були захоплені в Україні.

Якщо не вважати, що всі російські військовослужбовці, - це «Гастелло», які помирають, але не здаються, то за півтора року воєнних дій, в яких так чи інакше брали участь російські військові підрозділи, можна було пред'явити кілька десятків або навіть сотень військовополонених з РФ. Причому, як російських військовополонених на території України, так і українських військовополонених на території Росії.

Але цього не відбувається. Є тільки загальні гучні розмови і жодного конкретного кроку. Ясно, що військовополонених обмінювали, і відбувалося це таємно. Ясно, що українське керівництво просто приховувало це.

Причин багато, і головна з них - Україна довгий час боялася дратувати Росію. Сьогодні вона боїться менше. Ясно, що тепер Путін перебуває в глухій і абсолютно безпорадній обороні, а Захід і, відповідно, Україна - в наступі. У подібній ситуації український уряд значно осмілів, а міністр закордонних справ України розмовляє зовсім іншою мовою, ніж це було ще рік тому. Я прекрасно пам'ятаю, як він по імені та по батькові говорив про Лаврова і як пояснював, що у них з Лавровим дуже хороші ділові відносини. Тепер, напевно, він уже так не говорить.

Цілком зрозуміло. Хоча економічний стан України, як я розумію, гірше нікуди, проте політичні справи стосовно Росії значно покращилися. Україна відчуває себе впевненіше, але не настільки, щоб зробити абсолютно необхідну річ - припинити конвенцію про гібридну війну.

Росія і Україна підписали цю конвенцію не на папері, а за замовчуванням. Росія робить вигляд, що не воює, а Україна - що нічого не бачить.

Як я розумію, українське керівництво продовжує намагатися балансувати. З одного боку, для внутрішнього піару воно грізно гарчить, а з іншого - грань переступає. Російські партнери, зі свого боку, це розуміють. Інакше пояснити поведінку українського керівництва я просто не в змозі.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...