Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець

Либідь – усміхнена людина, яка приносить удачу

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Либідь – це світла людина, яка усміхається, несе радість, притягує позитивні події. Це людина, яка успішно пройшла шляхом самовдосконалення і стала боголюдиною.

151204-shchastya.jpg

Прапор Грай-Воля з гербом Щастя
Прапор Грай-Воля з гербом Щастя

Давнє слово «либідь» («либедь») походить від слова «либитися» – усміхатися (згідно зі словником Даля), нести позитивні емоції. Тобто либідь – це той, хто либиться, тобто посміхається.

Проте слово «усміхатися» (рос. «улыбаться») означає не тільки міміку обличчя, а й потік позитивної енергії, світла, удачі, звідси: «усміхається доля», «усміхається природа» тощо. Відтак либідь – це світла людина, яка усміхається, несе радість, притягує позитивні події. Це людина, яка йде шляхом самовдосконалення, вона знає свій ШЛЯХ, відтак є шляхетною людиною.

Анімалістичним символом людини-либедя є птах лебідь.

Слово «лебідь» (лат. albus – білий) означає яскраво-білий, виблискуючий, світлосяйний. В англійській, шведській і японській мовах він називається Swan (сван), що прямо вказує на зв’язок з такими поняттями як «святість» і «світло».

В алхімії лебідь є символом другої стадії алхімічного процесу – albedo (біле діяння). Це стадія очищення: душа звільняється від шлаків і постає у всій своїй чистоті.

Лебеді дуже гарні, їхня поведінка поважна і шляхетна. Живляться переважно рослинною їжею, що властиво для духовно розвинених особистостей. Люди безкорисно доглядають за лебедями задля краси й радості, яку вони несуть.    

В українській звичаєвості лебідь – символ відродження, чистоти, цнотливості, гордої самотності, благородства, шляхетності, мудрості, пророчих здібностей, поезії, мужності, досконалості. Пара лебедів – це відданість і вірність у подружньому житті.

В античній традиції у лебедя втілювався Творець Всесвіту (Діас, Зевс), а колісниця сонцесяйного Аполлона Гіперборійського була запряжена білосніжними лебедями.

В індоарійській традиції лебідь (на санскриті – «ганса») символізує людину, яка досягла божественного просвітління. Чому саме лебідь? Це пояснюють трьома причинами.

По-перше, подібно лебедю, який однаково вільно почувається на землі й на воді, просвітлена людина вільно почувається і в цьому світі, і в океані духу.

По-друге, є повір’я, що коли лебідь п’є суміш молока й води, він має здатність ковтати тільки молоко. Подібним чином ганса, тобто боголюдина, чітко розрізняє «молоко» божественної реальності та «воду» омани.

По-третє, ганса (лебідь) на санскриті має сенс «Я є Він»: це вираз, що означає благословенну реалізацію істинного майстра. Він уже досяг повного звільнення, тому не потребує боротьби із земними помилками за допомогою меча розпізнавання, бо бачить Божественне у всьому, без жодних зусиль.

Іменем Либідь називаємо лебедя на гербі Святого Володимира.   

Цифрона 110 Живого Слова:
Сокіл Летить!
Либідь Парує!
Дух із плоттю Єднає!
До Небес Підіймає!
Єдність Вишнього з Людиною
Вітаю!

«Либідь парує» – діє в парі з Соколом Волі.

«Дух із плоттю Єднає!» – досягає цілісності духу, душі і плоті, адже Людина – це розумна істота, яка усвідомлює себе втіленою духовною сутністю.

«До Небес Підіймає!» – піднімає рівень вібрацій людини.

«Єдність Вишнього з Людиною» – єдність Людини з індивідуальною божественною сутністю, яка є частинкою Бога-Творця – Вишнього.

Згідно з відомою легендою, Либідь – це ім’я сестри засновників Києва Кия, Щека та Хорива. Либідь – це також назва річки, правої притоки Дніпра на території Києва.

Характерно, що «чоловічими» іменами називаються київські гори («ті, що вгорі») – Старокиївська, Щековиця, Хоривиця. Натомість «жіночим» іменем називається річка (річки течуть у долині, внизу).   

Тут треба розуміти, що у парі «Сокіл–Либідь» Святий дух виступає в ролі активного (творчого, чоловічого) початку («оклик»), а Людина виступає в ролі приймаючого, пасивного (зберігаючого, жіночого) початку («відгук»). Тобто метафора «чоловічий–жіночий» означає не статеві відмінності (хоча тут є зв’язок, адже головна функція чоловіка – атака, розвиток, пошук нового, а головна функція жінки – оборона, збереження, гармонізація), а розподіл ролей з погляду «творчість–гармонізація».

Подібним чином у взаємодії брахманів з кшатріями, варна брахманів виступає в ролі активного («чоловічого») початку, а варна кшатріїв – у ролі приймаючого («жіночого») початку.

Наші інтереси: 

Ефективна інформаційна система потребує точних термінів. Либідь - це короткий термін для позначення боголюдини.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Володимир Майборода.

Хто не знає - річка Либідь тече біля станції метро Либідська (як йти від Автовокзалу через міст із кам'яними кулями)ю

Лебеді справді давній символ дотичний до святості. Здається, вони зображуються в колісниці Крішни?

Скорше слово "либитися" походить від "Либідь" - виказувати/проявляти своє щастя, радість. Либідь - шляхетна Людина, яка не може бути не щасливою. Вона аж світиться/святиться від щастя! Либідь - це повністю, на всіх рівнях, реалізована Людина, або ж по іншому - Святий, Син Божий.

Дякую! ))

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.

В ще більш античній традиції Зевс називався Дивос.

Цитата:
В античній традиції у лебедя втілювався Творець Всесвіту (Діас, Зевс)

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Рамес Веселий.

Хіба лебідь санскритом не хамса ?

Я не меч, я тримаю меч.

Зображення користувача Ігор Каганець.

Там є кілька варіантів написання: Hansa, Haṃsa, Haṃsā, Hamsā, Hamsha

https://www.wisdomlib.org/definition/hamsa

Рамес Веселий каже:
Хіба лебідь санскритом не хамса ?

Все, що робиться з власної волі, – добро!