Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

Віруси допомогли сформувати людський мозок

Світ:

Вченим давно відомо, що ендогенні ретровіруси утворили близько 5% людської ДНК. Протягом багатьох років вважалося, що це «сміттєві» фрагменти ДНК, які не мають корисних властивостей. Однак, шведським вченим з університету Лунда вдалося знайти докази зворотного.

 

15031002r.jpg

Доктор Якобсон з колегами

Йохан Якобсон (Johan Jakobsson) з колегами виявили, що ретровіруси грають головну роль в роботі основних функцій мозку, особливо, в тій частині, яка визначає, які гени активувати і коли.

Дослідження також показало, що в процесі еволюції все быльше і більше зростало значення вірусів у функціонуванні клітинного механізму, а через особливості нервових клітин вони найбільше проявили себе саме в роботі нервової системи.

«Ми змогли визначити, що ці віруси активуються саме в клітинах головного мозку і відіграють важливу регулюючу роль, - говорить глава відділу молекулярної нейрогенетики Йохан Якобсон. - Ми думаємо, що ретровіруси допомагають пояснити, чому клітини настільки енергійні і багатогранні за своєю функціональністю. Це також може бути причиною, що через більш-менш складні функції вірусів у різних видів тварин ми настільки відрізняємося».

Якобсон натякає на те, що саме завдяки вірусам людський мозок мутував і став набагато складніше мозку інших мавп. Тобто саме завдяки вірусам у наших предків з'явився інтелект.

Дослідження шведських учених не тільки проливає світло на походження гомо сапієнс, але й відкриває двері для пошуку нових ліків проти хвороб мозку, пов'язаних з генетичними факторами.

«Коли ми шукаємо генетичні причини різних хвороб, то зазвичай дивимося на відомі гени, що становлять всього 2% нашого геному, - пояснює автор наукової роботи. - Тепер відкривається можливість пошуку в набагато більшому обсязі генетичного матеріалу, який раніше вважався неважливим. Картина роботи мозку стає більш складною, а також зростає область пошуку помилок, пов'язаних з генетичними хворобами, такими як нейродегенеративні захворювання, психіатричні захворювання і пухлини мозку».

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Так, мікрофлора є частиною людського організму. Про це у статті Як закріпитися у Царстві божому

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Коментарі

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

"Просте у складному, і складне у простому"?
Фрактальність рулить?!

Цитата:
...через більш-менш складні функції вірусів у різних видів тварин ми настільки відрізняємося...

Цитата:
...саме завдяки вірусам людський мозок мутував і став набагато складніше мозку інших мавп. Тобто саме завдяки вірусам у наших предків з'явився інтелект....

АГОВ! Хто ким керує і хто кому є системою-підсистемою?
Бог-Творець - Людина
Людина - вірус
А може через віруси Творець "спілкується-вдосконалює" Людину? Віруси – добрі вісники Всесвіту

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Саме так, віруси - це засіб вдосконалення (апгрейду) живих істот з боку Небесної лабораторії.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Не лише віруси, а й мікроорганізми. Медицина з ними бореться, а, мабуть, треба сприяти їхній роботі по ВДОСКОНАЛЕННЮ тіла людини.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Так, мікрофлора є частиною людського організму. Про це у статті Як закріпитися у Царстві божому

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!