Спецтема:

Як навчитися рано вставати - і робити це легко

З часом підйому прямо пов’язані життєвий тонус розуму і всього нашого організму. Тому слід добре знати про це, щоб правильно організувати своє життя. Про необхідність раннього пробудження говорив ще Піфагор. Всі учні його школи в Кротоні вставали перед сходом. А на сході співали гімн Аполлону, богу Сонця, і висловлювали свої твердження життя.

 

Людина  може спати 5-6 годин на добу і відмінно себе почувати.Як навчитися вставати о 5-6 годині ранку? Як впровадити звичку раннього підйому? Як зробити це без насильства над собою?

Загальні принципи жайворонка

 • Будьте в хорошій фізичній формі. Чим краще ваш фізичний стан, тим менше потрібно часу для відновлення. Займіться спортом. Для початку вистачить ранкової зарядки. Потім увімкніть в ранкові ритуали біг. Потім можете піти на бойові мистецтва або танці.
 • Харчуйтеся правильно. Процес травлення помітно погіршує сон. А здоровіше харчування в цілому сприяє хорошій фізичній формі. Для початку відмовтеся від вечері. Не їжте за 4 години до відходу до сну. А якщо іноді доводиться їсти, то їжте легку їжу. Фрукти, овочі. Ніякого м’яса, смаженої картоплі або солодкого. Відмовтеся від алкоголю. Алкоголь знижує якість сну. Через нього вам потрібно спати довше.
 • Ставте великі цілі. Якщо у вас реальна причина прокидатися рано і встигати багато, то вам буде набагато простіше робити це. Живіть великими цілями. Робіть дійсно важливі речі. І плануйте їх на ранок. Тоді у вас буде справжнісінький стимул вставати рано, а не створений штучно. Великі цілі будуть створювати позитивний життєвий настрій і змусять вас підскакувати з ліжка за 5 хвилин до дзвону будильника.
 • Засинайте раніше. Це звучить банально, але все таки це один з основних принципів. Чим раніше ви лягаєте, тим вища якість сну. А значить, і спати треба менше. Якщо ви будете лягати в 22.00, то до 4 годинах станете відмінно висипатися. Також можна висипатися і з 23 до 5. Або навіть з опівночі до п’ятої ранку. Головне, не спати менше 5 годин.

Цікаві техніки раннього підйому

 • Денний сон. Іноді корисно подрімати півгодини-годину вдень, щоб відновити сили. Особливо, якщо вночі поспати вдалося зовсім небагато. Важливо не спати довше.
 • Зізвонюйтеся з друзями. Можете домовитися з друзями і зізвонюватися, наприклад, о 6 годині ранку. Так день розпочнеться з приємного спілкування, і у вас буде додатковий стимул прокидатися.
 • Пекельний будильник. Створіть умови, при яких трапиться щось страшне, якщо ви не встанете. Заплануйте для цього якусь автоматичну дію. Наприклад, це форматування жорсткого диска через 5 хвилин після дзвінка будильника.
 • Сервіс budist.ru. Відмінний сервіс, який допоможе вас прокинутися в потрібний час. Люди дзвонять один одному, щоб розбудити і сказати приємні слова.
 • Намір встати. Створюйте намір встати. Уявляйте, засинаючи, як бадьоро ви встаєте і починаєте свій день.
 • Ставте будильник подалі від ліжка. Щоб вимкнути його, вам доведеться зробити 2-3 кроки. Головне, не залізти назад під ковдру. Для цього …
 • Відразу приступайте до ранкових ритуалів. Відразу після підйому вмийтеся і випийте склянку води. Сон відійде.
 • Заохочуйте себе. Нагороджуйте себе за те, що встали рано. Смачним фруктом, свіжовичавленим соком, чашкою ароматної кави. Тим, що вам подобається.
 • Призначайте штрафи. Якщо ж не встали вчасно, то навпаки штрафуйте себе. Грошима або неприємним дією. Не робіть винятків. Проспали – отримуйте покарання.
 • Намалюйте графік пробуджень. Так простіше впроваджувати будь-які звички. Записуйте щодня час пробудження. Або просто ставте галочки, коли встали вчасно.
 • Переходьте до раннього підйому поступово. Не потрібно робити різких рухів. Вставайте раніше на 15 хвилин протягом тижня, потім йдіть далі.
Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка