Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Вибори, вибори... Нотатки інсайдера

Категорія:

Спецтема:

Позачергові вибори до ВР завершено. В Києві вони пройшли досить мляво. Явка виборців була значно меншою, ніж п'ять місяців тому, коли голосували за Президента України. В чергове переконалася, що нинішні вибори в Україні - театр абсурду і суцільна бутафорія так званого волевиявлення. 

Закон про вибори народних депутатів не змінився. Все було, як і раніше, в тому числі й  5-ти відсотковий прохідний бар'єр для партій, які беруть участь у виборах. 

Несподіванкою стала Самопоміч, яка в Києві набрала найбільшу кількість голосів виборців після Народного фронту і Блоку Петра Порошенка.

Правий сектор у Києві набрав голосів більше, ніж так званий Опозиційний блок, який безсоромно поливав рекламою в телевізорі і по радіо і якому нинішня "нова" влада дозволила брати участь у виборах. 

А Свобода обійшла Батьківщину. 

Але головна проблема нинішньої виборчої системи в тому, що голосують ті, хто за логікою не мають голосувати за владу.

Із самого ранку активно голосували пенсіонери, ближче до обіду підтягнулися ті, кому за 30 - молоді сімейні пари з маленькими дітьми вийшли на прогулянку. А вже після обіду приходила категорія 40+ з новоспеченими виборцями - 18-річними дітьми, які, здається, прийшли на вибори заради цікавості, як на якийсь перформанс. 

У приватній розмові з 22-річним хлопцем узнала, що він дуже скептично ставиться до виборів і не збирається витрачати свій час на цей, за його словами, цирк. А якби й пішов, то проголосував би за Дарт Вейдера та інтернет-партію. І так думає багато його однолітків, які відчувають, що "щось не так у нашому королівстві", але ще не знають "що робити". 

Отже молодь не прийшла, натомість нескінченним потоком йшли бабусі й дідусі з палицями, які ледве ноги пересувають, або яких вели під руки їхні 60-річні діти. Були й такі, що самі прийшли, але вони або не дочувають, або не добачають. Вони створювали проблеми, бо формально порушували правила голосування - вимагали, щоб з ними йти у кабінку для голосування, або просили "консультацій" і допомоги у членів комісії, яким створювали проблеми і можливість "фіксації порушень". 

Думаю, що треба не тільки міняти закон про вибори, а кардинально міняти сам принцип виборів. Треба вводити якийсь майновий, віковий ценз і таке інше.

Теперішні вибори в Україні - це пожива для політиканів і різних політологічних циніків, які весь час нам кажуть, що "народ має ту владу, на яку заслуговує" або що ми "самі винуваті у такій ситуації, бо самі вибираємо собі владу". Формальна логіка не завжди спрацьовує. Тим більше у нашому хворому суспільстві. 

Далі буде.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Поки пан Миро збирається з думками викладу власне бачення. ))
ВО "Свобода" йшло в парламент з метою "змінити Україну", або змінити керівництво/спосіб правління/склад правлячої верхівки, однак не маючи системного плану щодо "зміни українців" шляхом доброго (без бризок слини біля рота) просвітлення, навчання, підняття їх вгору, над проблемами - не здійснивши не змогли принести "доброго плоду" і люди на нинішніх 2014 р. виборах - так і не зрозумівши "бандерівську "Свободу" - програли, бо "зерно, яке впало на каміння" не проросло тому і плодів (хочеться думати що "поки що") не дало ...

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Коментарі

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Оленко, станом на 18=00 27 жовтня 2014 р. ЦВК опрацювала до 68% електронних протоколів і за ними СВОБОДА набирає 4,7% і може не пройти до ВРУ. Хоч на сайті СВОБОДИ впевнено заявляють про подолання 5%-го бар"єра.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Молодь самоусунулась від виборів, бо не побачила жодної політичної сили, спрямованої у майбутнє.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Важко не погодитись із пані Оленою..Все так і є..Молодь живе у іншому світі..Їм ніхто нічого не запропонував..Так само як і нашим заробітчанам,яких мільйони по цілому світу...Так зі сторони,мені бачиться,що наше суспільство вражене стокгольмським синдромом і боїться змін...Дякую..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Доктор Смалець.
0
Ще не підтримано

Явсе Світ каже:
Молодь живе у іншому світі..Їм ніхто нічого не запропонував

Хм... Не хочеться тут лаятись, але до дупи така молодь, яка сама не хоче нічого шукати і змінювати, а тільки сидить перед монітором і чекає невідомо від кого якихось пропозицій.

Явсе Світ каже:
...мені бачиться,що наше суспільство вражене стокгольмським синдромом і боїться змін...

Не згоден. Це Західна Європа зараз хворіє стокгольмським синдромом. Ми перестали боятися ще в 2004-му і рухаємось у визначеному напрямку, хоч і не так швидко, як хотілось би. А наша справжня молодь - попереду, як і належиться.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Молодь шукає як може, але в неї недостатньо знань і мудрості, щоб знайти. Бачення майбутнього - це справа мудреців. Якщо це бачення викличе резонанс у молоді, то вона підтримає найактивніше.

Доктор Смалець каже:
Хм... Не хочеться тут лаятись, але до дупи така молодь, яка сама не хоче нічого шукати і змінювати, а тільки сидить перед монітором і чекає невідомо від кого якихось пропозицій.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Доктор Смалець.
0
Ще не підтримано

Якби ж то існували на світі такі мудреці, що мають готові відповіді на всі питання і бачать майбутнє у всіх подробицях... Я б тоді мабуть на місці тієї молоді сказився би з нудьги та розпачу :-))

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Чудова у нас молодь пане Смалець,чому вона повинна бути такою,якою її хочуть бачити старші..Хіба те середовище ,в якому формується молода особа не дорослі йолупи створили,хіба сім'я рабів божих може виховати дитину нормально..Все,що робить "розумне" суспільство із молодими,це формує раба системи..причому жорстко ламаючи природній світогляд,який нам дається з народження..Тому завжди
будуть молоді революціонери романтики і молоді алкоголіки і наркомани..вони тікають від "розумного" дорослого суспільства і при нагоді йому мстять різними способами..
А про Європу Ви взагалі загнули..Нічим вони там не хворі..хіба,що споживацька складова стоїть на першому плані..чи маєте на увазі почуття провини німців перед росіянами...дякую..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Доктор Смалець.
0
Ще не підтримано

Щось не второпав, які мої слова Ви заперечуєте? Я не ставив якусь загальну оцінку нашій молоді і зовсім не вважаю що "вона повинна бути такою, якою її хочуть бачити старші". Тим паче, що "старші" є дуже різні - так само, як і "молодь".

Уточнюю, що говорячи про стокгольмський синдром, я натякав на те, яку недолугу політичну позицію зайняли сьогодні лідери багатьох європейських країн по відношенню до російського агресора.

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Дійсно Ви праві,що не потрібно всіх ставити в один ряд..В кожному поколінні є різні герої..
Європейські керманичі,можливо просто більше знають про ситуацію в нашій країні (розвідка у них працює) ,тому так в'яло реагують на події в Україні..А прості європейці живуть своїми турботами..Коли була війна на Балканах,ми теж не сильно переймалися..Світ черствий і егоїстичний.Дякую..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Я в шоці від того, що деякі люди віддають своє життя за Україну на Сході, а деякі навіть лінуються підняти свою дупу з дивана, щоб прийти проголосувати, хоча би проти комуністів. А потім ще й розказують, яка погана влада.

Що до тих, які "в нікого не вірять" і кажуть, що всі при владі крадуть, то якщо їх запитати чи вони самі би не крали якби були при владі, вони відповідають щось типу "а я що лох, звичайно би крав якби мав можливість" ... тому, як то кажуть, без коментарів ...

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Українці перебувають у стані етнічного натовпу. Натовпи завжди консервативні.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

А що ж із СВОБОДОЮ? Не об"єднали свої зусилля із ПС, то втратили тепер разом 7% голосів.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Поразка "Свободи" і "ПС" означає завершення етапу бандерівщини і початок націоналістичної альтернативи. Її формуватимемо на основі спільних цінностей: 25 стратегем НС.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Доктор Смалець.
0
Ще не підтримано

Не впевнений, пане Анатолію, що разом вони набрали би більше голосів, ніж окремо.

Свобода, попри гучні і правильні гасла, після приходу в парламент була негайно інфікована і швидко почала грати за раніше встановленими правилами, за що і постраждала на цих виборах.

Правий сектор, з різношерстним особовим складом і не надто харизматичним лідером, продовжує зберігати моральну революційну "цноту" і поки що має гарні шанси перетворитися в потужну політичну силу.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Для перетворення Правого сектора на політичну силу треба мати лідера-політика з широким кругозором.

Ярош ще не є політиком, у нього мислення і поведінка воїна. Депутатство швидко покаже, чи спроможний він стати політиком.

Доктор Смалець каже:
Не впевнений, пане Анатолію, що разом вони набрали би більше голосів, ніж окремо.
Свобода, попри гучні і правильні гасла, після приходу в парламент була негайно інфікована і швидко почала грати за раніше встановленими правилами, за що і постраждала на цих виборах.
Правий сектор, з різношерстним особовим складом і не надто харизматичним лідером, продовжує зберігати моральну революційну "цноту" і поки що має гарні шанси перетворитися в потужну політичну силу.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Зі статті 2011 року:
«Свобода» повинна реалізувати свою місію: мобілізувати українців, виграти час і добити останній міф, що можна змінити Україну не змінюючи українців.

"Свобода" виконала свою місію: вона зруйнувала міф, що можна змінити Україну, не змінюючи українців.

Тризуб свободи і Дракон волі

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

А й справді! :)
Шукаю відповіді на своє ж запитання: "- Чому ВО "Свобода" не проходить у новий парламент?...",
і знаходжу: "- Бо знаходячись у просторі боротьби вони відстають від простору волі, що твориться нині."
Хм-хм-хм!...

Цитата:
"У просторі боротьби не перемагають. Це простір постійного подолання перешкод – така його фундаментальна особливість."

Пророчою (чи передбачливою) виявилася, однак, Ваша стаття, пане Ігоре! Вітаю! Треба ще раз перечитати давні нові статті... :)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Уточніть будь ласка, яким чином "Свобода" це зробила?

Цитата:
"Свобода" виконала свою місію: вона зруйнувала міф, що можна змінити Україну, не змінюючи українців.
Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Поки пан Миро збирається з думками викладу власне бачення. ))
ВО "Свобода" йшло в парламент з метою "змінити Україну", або змінити керівництво/спосіб правління/склад правлячої верхівки, однак не маючи системного плану щодо "зміни українців" шляхом доброго (без бризок слини біля рота) просвітлення, навчання, підняття їх вгору, над проблемами - не здійснивши не змогли принести "доброго плоду" і люди на нинішніх 2014 р. виборах - так і не зрозумівши "бандерівську "Свободу" - програли, бо "зерно, яке впало на каміння" не проросло тому і плодів (хочеться думати що "поки що") не дало ...

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Дякую за коментар. Згоден з вашою думкою. Залишається відкритим питання доки буде тривати це ваше "поки що" :) Щось у мене дуже сильне відчуття, що ця Рада теж не доживе до кінця. Хоча ніби проукраїнські сили і мають впевнену більшість, але будуть певні елементи, які будуть всіх сварити між собою.

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Це буде тривати до тих пір, допоки українці не зміняться. А для цього крім бажання треба мати ще й намір змінитися.

Цитата:
доки буде тривати це ваше "поки що" :)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Ну це зрозуміло :) То було філософське запитання

Цитата:
Це буде тривати до тих пір, допоки українці не зміняться.
Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Ще один штрих до портрету молоді: вони практичні і цинічні. Попри те, що зневажають СИСТЕМУ і презирають тих, хто кандидує в депутати, вони працюють на виборчих дільницях і отримують за це гроші - від держави та від партій, яких представляють у дільничній виборчій комісії. Молодим людям байдуже, кого представляти, - аби гроші заплатили. Кожна партія за роботу в ДВК платить. Один молодий чоловік у нашій ДВК був від комуністів, інший від Тігіпківської партії. Вони не голосували взагалі (бо для цього потрбно пройти цілу процедуру - "відкріпитися" у своєму районі і "прикріпитися" до тої дільниці, де працюєш. Кому потрібний цей клопіт і витрачений час? Ще двоє молодих людей (19 і 25 років) були від Гриценківської партії, але голосували за Самопоміч.

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.
0
Ще не підтримано

А хіба Правий Сектор і Самопоміч заплатили своїм представникам у ДВК?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Серед членів ДВК не було від ПС і Самопомочі. Принаймні у нашій ДВК.

Зображення користувача Зоріна Небокрай.
0
Ще не підтримано

Гарні коментарі, дякую, є що пізнати і повчитися . Вважаю,що молодь виросла у дні, коли красти і обдурити було знаком єднання з вищо елітою. Ці "цінності" розуму і нахабства, які заставляли молодь вкрасти і заплатити "вищим", щоби бути вхожим у вищий ранг. Спотворення, щоби вижити, бо так вчили робити всіх, альтернативи не було. НО- це гучний голос, до якого можна долучитися зараз, але не 5 років тому. А коли почули голос, то гріхів вже назбирали (це для деяких).
Якщо щиро, то сьогодні я пишаюся українцями. Навіть виборами, як- не- як, але Народний фронт попереду Порошенка. Шкода за ПС і Свободу, але це надасть сили Україні, щоби вести контроль за діями сьогоднішньої влади. Вони, як тінь, слідуватимуть за владними. Надіюсь, що це стане спонуканням останніх до чеснот.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Зображення користувача Творимир Здобудьволя.
0
Ще не підтримано

Зоріна Небокрай каже:
"як- не- як, але Народний фронт попереду Порошенка."

Вважаю слушною думку, що хто голосував за Народний Фронт той підтримує "«кулю в лоб» Майдану, «уряд камікадзе», котрий не зупинив розкрадання бюджету під час війни, за здачу Криму, обвал гривні та перетворення народу України у вічних боржників світової фінансової мафії. За бізнес-інтереси іноземних корпорацій та їх прислужників."
Хоча решта прохідних такі ж "заслужені".

Немає релігії понад істину

Зображення користувача Зоріна Небокрай.
0
Ще не підтримано

За "сонну Європу"- то я би сказала "собачну" Європу. Вони всі живуть з собаками і підбирають собачі какашки. Собак кличуть: " Іди до мами". А чоловіки - то всі з повідочками, певно це є порятунок від депресії. Думають тільки одне, що сьогодні їли і що будуть готувати ввечері.
Програми по ТБ - це як готувати страви і як послати подалі (у дупу, гарний вислів) . Сміються від свого розуму, що знають ці два слова. Навіть бачила один фільм, де двоє відомих італійських акторів-коміків ( один з них Болді) познімали штани і, нагнувшись, виставили голі дупи, щоби іншим було смішно. Аргументів у їхньому мозку нема, а тільки дупа для публіки. Йде велике розмежування людей - або вверх, або вниз.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Зображення користувача Зоріна Небокрай.
0
Ще не підтримано

Ще на днях в Італії пройшов мітинг -"проти фашизму і проти расизму". Керували молоді єврейчики з борідками. Організували молодь і чорних. Невеликий, але галасливий, просувався по цетральній вулиці. Бо проти євреїв і в Італії проснулись деякі сили, то єврейчики швиденько організували галас.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Як завжди впевнено перемогли жиди