Спецтема:

Категорія:

Вибори, вибори... Нотатки інсайдера

Позачергові вибори до ВР завершено. В Києві вони пройшли досить мляво. Явка виборців була значно меншою, ніж п'ять місяців тому, коли голосували за Президента України. В чергове переконалася, що нинішні вибори в Україні - театр абсурду і суцільна бутафорія так званого волевиявлення. 

Закон про вибори народних депутатів не змінився. Все було, як і раніше, в тому числі й  5-ти відсотковий прохідний бар'єр для партій, які беруть участь у виборах. 

Несподіванкою стала Самопоміч, яка в Києві набрала найбільшу кількість голосів виборців після Народного фронту і Блоку Петра Порошенка.

Правий сектор у Києві набрав голосів більше, ніж так званий Опозиційний блок, який безсоромно поливав рекламою в телевізорі і по радіо і якому нинішня "нова" влада дозволила брати участь у виборах. 

А Свобода обійшла Батьківщину. 

Але головна проблема нинішньої виборчої системи в тому, що голосують ті, хто за логікою не мають голосувати за владу.

Із самого ранку активно голосували пенсіонери, ближче до обіду підтягнулися ті, кому за 30 - молоді сімейні пари з маленькими дітьми вийшли на прогулянку. А вже після обіду приходила категорія 40+ з новоспеченими виборцями - 18-річними дітьми, які, здається, прийшли на вибори заради цікавості, як на якийсь перформанс. 

У приватній розмові з 22-річним хлопцем узнала, що він дуже скептично ставиться до виборів і не збирається витрачати свій час на цей, за його словами, цирк. А якби й пішов, то проголосував би за Дарт Вейдера та інтернет-партію. І так думає багато його однолітків, які відчувають, що "щось не так у нашому королівстві", але ще не знають "що робити". 

Отже молодь не прийшла, натомість нескінченним потоком йшли бабусі й дідусі з палицями, які ледве ноги пересувають, або яких вели під руки їхні 60-річні діти. Були й такі, що самі прийшли, але вони або не дочувають, або не добачають. Вони створювали проблеми, бо формально порушували правила голосування - вимагали, щоб з ними йти у кабінку для голосування, або просили "консультацій" і допомоги у членів комісії, яким створювали проблеми і можливість "фіксації порушень". 

Думаю, що треба не тільки міняти закон про вибори, а кардинально міняти сам принцип виборів. Треба вводити якийсь майновий, віковий ценз і таке інше.

Теперішні вибори в Україні - це пожива для політиканів і різних політологічних циніків, які весь час нам кажуть, що "народ має ту владу, на яку заслуговує" або що ми "самі винуваті у такій ситуації, бо самі вибираємо собі владу". Формальна логіка не завжди спрацьовує. Тим більше у нашому хворому суспільстві. 

Далі буде.

 

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка