Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

До 45% повідомлень у соцмережах є інформаційною зброєю проти України – експерт

Частка «повністю вигаданих» історій та повідомлень може сягати 75%. Так звані «посилання на джерела» та «життєві історії» є неправдивими й поширюються з метою залякати й дезорієнтувати людей. Ознакою таких повідомлень є «удар по емоціях», нав’язування певної думки та повторювання.

Інформація негативного характеру, яка поширюється у соціальних мережах, часто є «інформаційною зброєю проти України», заявляє експерт з безпекових питань Юрій Костюченко.

«Від 20 до 45% інформації, яка поширюється в нашому інформаційному полі, має ознаки цілеспрямованої зовнішньої маніпуляції, і є, по суті, інформаційною зброєю, спрямованої проти нашої держави», – сказав експерт в ефірі Радіо Свобода.

За словами Костюченка, дослідження американських вчених показали, що частка «повністю вигаданих» історій та повідомлень в період активізації української кризи може сягати 75%. Так звані «посилання на джерела» та «життєві історії» є неправдивими й поширюються з метою залякати й дезорієнтувати людей.

Ознакою таких повідомлень є «удар по емоціях», нав’язування певної думки та повторювання.

«На особистому рівні ми можемо захистити себе та своє оточення від шкідливого впливу ворожої пропаганди засобами «інтелектуальної гігієни». Можна, звичайно, спробувати дистанціюватися, але не можна бути вільним від системного впливу. Найбільш надійними методами захисту тут є толерантність і вміння думати. Догматизм, обмеженість, радикальність і агресія роблять людину вразливою до маніпуляцій», – наголошує експерт.

Він радить зберігати спокій й критично ставитися до інформації.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Стратегія заснування нового світу та вічне життя – розшифрована Нагірна проповідь

Для творення нового світу Ісус Хрестос пропонує стратегію, в якій тісно пов’язані перетворення на універсальну людину («лебедя»), здобуття біологічного безсмертя, заснування варнової системи та...

Останні записи