Зображення користувача Олег Подорожній.
Олег Подорожній
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Україна може повністю відмовитися від російського газу

Чи може Україна відмовитись від газової голки?

Вже в квітні російський газ для України подорожчає. Нещодавно в Міненерго РФ повідомили про готовність підвищити вартість палива у зв'язку з боргом України на $ 2 млрд. Тим часом в українському Міністерстві енергетики та вугільної промисловості пообіцяли погасити заборгованість в найближчі місяці. Крім того, у відомстві розглядають можливість взагалі відмовитися від російського газу у разі зростання цін або ескалації воєнного конфлікту, повідомляє "Коммерсант-Украина". Зараз "Нафтогаз" проводить переговори з "Газпромом" про збереження нинішньої ціни на російський газ. Водночас на рівні міністрів консультацій немає через небажання російської сторони їх встановити, повідомив глава Міненерго Юрій Продан. Як зазначило джерело в Міненерго, на сьогодні вживаються екстрені заходи з пошуку грошей для погашення боргів перед Росією. "Ми вважаємо, що гроші будуть знайдені вже найближчим часом. Закривши питання з боргом, ми цілком можемо вимагати продовження газової знижки", - заявило джерело.

За його словами, Україна зараз розглядає й інші варіанти поставок газу у разі зростання цін на паливо або загострення військового конфлікту з Росією. "У нас є можливість імпортувати 6 млн кубометрів газу з Угорщини і Польщі і технічні можливості імпорту газу зі Словаччини",- сказав представник Міненерго. Він також повідомив, що, якщо прокачування російського палива в країни ЄС продовжиться в колишніх обсягах, то Україна зможе отримувати зі Словаччини 10 млрд кубометрів газу в рік. Якщо ж воно скоротиться чи зупиниться, з Європи можна буде отримувати до 30 млрд кубометрів газу в рік. "Теоретично, отримуючи газ із Словаччини, ми взагалі можемо закрити всі внутрішні потреби в паливі", - сказав співрозмовник видання. Зазначимо, що вартість газу на спотовому ринку в Європі у II кварталі очікується на рівні $ 360-370 за тисячу кубів, що дешевше, ніж пропонує "Газпром". Щоправда, угоду про імпорт газу зі Словаччини поки ще не підписано словацькою стороною. Крім того, Росія навряд чи зупинить поставки газу в Європу, оскільки це економічно невигідно "Газпрому", говорить директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар. "Адже за контрактами з покупцями в країнах Євросоюзу платити неустойку повинна саме російська компанія, а не українська сторона. Що разом з 15-відсотковим падінням продажів, який і так очікується на європейському ринку за підсумками цього року, сильно погіршить фінансові результати "Газпрому"",- заявив Гончар. А ось за словами глави альянсу "Нова енергія України" Валерія Боровика, Україна в переговорах з РФ може навіть використовувати загострення збройного конфлікту в Криму як фактор форс-мажору, який перешкоджає своєчасним розрахункам. "Оголошена Україні війна, безумовно, є форс-мажором, що нескладно буде підтвердити в будь-якому міжнародному суді", - заявив він. Нагадаємо, що в березні вартість російського газу для України повинна бути такою ж, як і у лютому,- $ 268,5 за тисячу кубів, а в II кварталі, якщо не вдасться домовитися про продовження знижки, вона може повернутися до рівня в $ 400 за тисячу кубометрів. Раніше повідомлялося, що "Газпром" може позбавити Україну знижки на газ.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Леонід Українець.
0
Ще не підтримано

Бойкот.

https://t.me/ETEPHET

Коментарі

Зображення користувача Леонід Українець.
0
Ще не підтримано

Бойкот.

https://t.me/ETEPHET