Категорія:

На виборах 2015 року влада використає програму "Агітатор"

Лояльним виборцям будуть платити. Програма "Агітатор" дозволить легалізувати фактичний підкуп виборців. 30% людей готові продати свій голос. Саме на них розрахована програма "Агітатор".

Як пише у своїй статті "Час бою" Юлія Мостова, цю програму опробували ще на окрузі Василя Хмельницького (депутат від ПР - ред.), а згодом — на афілійованому з ним проекті "Громадський актив Києва". Модель була вдосконалена російськими політтехнологами і взята на озброєння штабом Клюєва.

Суть програми — не просто в масштабному  скуповуванні голосів, а в легітимації цього процесу. Останні довибори довели ефективність методу "скуповування" голосів. Упродовж  кількох років це питання досліджували. Отримані дані стабільно показували, що навіть в Києві — місті з найвищим рівнем життя в країні — "частка електорату, готового до економічного голосування", становить 30%. 

Тобто 30% людей готові продати свій голос. Саме на них розрахована програма "Агітатор".

За даними головної редакторки "Дзеркала тижня", з літа 2013 р. відбувається нагромадження коштів на рахунках, відкритих місцевими організаціями партії влади. Фермери, імпортери, торговельні підприємства роблять вимушені відрахування у ці фонди.

Кошти потрібні для укладання договорів із людьми, до  чиїх обов'язків входитиме агітація за кандидата в президенти. Майже 34 тисячі відкритих, законних, із відкриттям рахунків та банківських карток, договорів. По одній ключовій людині — на кожну виборчу дільницю. Головний агітатор укладає такі самі договори з активістами із будинків, розміщених на ділянці. Спільно вони формують реєстр лояльних і потенційно лояльних виборців, із якими, своєю чергою, укладають такий самий відкритий договір на надання агітаційних послуг кандидатові. 

Вартість цього проекту і його розмах залежатимуть від двох чинників. По-перше, від того, скільки грошей на це вдасться скроїти з державної кишені або не шкода буде витягнути з власної. Спочатку передбачалося, що оплата рядового агітатора, читай — виборця, буде розбита на чотири транші по 400 грн в одному — три виплати щомісячно до виборів  і остання — після підрахунку результатів. Ця сума може бути відкоригована. По-друге, остаточно не вирішено: виплати мають проводитися тільки тим, хто голосує за гроші, чи й стійким прибічникам також? У другому випадку  може йтися про півтора десятка мільйонів виборців, здатних забезпечити Януковичу перемогу і допомогти штабові освоїти бюджет. 

Гравець: 
Олена Каганець

Теги:

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка