Зображення користувача Миро Продум.
Миро Продум
  • Відвідувань: 18
  • Переглядів: 20

Присвячується йолопам

Томас Карлейль, англійський філософ XIX століття, перевернув усі мої уявлення про суспільство. Його ставлення до демократії, якої всі ми так прагнули, вразило мене. «У світі стільки йолопів, а ви влаштовуєте вільні вибори...» – писав Карлейль.

140110-shlyahta.jpg

Що робити з йолопами?
Що робити з йолопами?

Ми так прагнули демократії, і ось вона прийшла. Ми обираємо собі Президента, якого хоче більшість, ми обираємо собі Верховну Раду, таку, яку хоче більшість. Потім Президент, якого обрала більшість, призначає некомпетентний (як пізніше виявляється) уряд, і уряд цей прямує у відставку, а хтось тікає в Ізраїль із тихою надією на успішне майбутнє своїх наступників.

Тим часом обрані більшістю народу депутати приймають такі закони, яких не може виконувати ні більшість народу, ні його ж таки меншість, а всю решту часу ці обранці самовіддано працюють над вдосконаленням цих законів. Папери пишуться, руки жестикулюють, кнопки натискаються, прапорці майорять. А все стоїть на місці. Чому ж так діється?

Вільні вибори – це далеко не панацея від наших проблем. А все тому, що в нас є певні ілюзії щодо нашої більшості. Ми подивилися на США, побачили, як вільно і щасливо вони живуть, якими багатими і сильними є демократичні країни, і вирішили: ось нарешті ми знайшли розв'язання всіх наших проблем – вільні вибори. І якось само собою вирішилося, що те, чого хоче більшість, буде найкраще.

Аж гульк! Від наших очей сховалась одна обставина: демократичні країни процвітають не тому, що в них більшість обирає собі уряд і президента, а тому, що в них йолопи на даний час становлять меншість.

А хто ж вони такі, йолопи? Один голова правління місцевої філії великого українського банку розповів мені таку історію. Приїхала до них делегація чи то з Німеччини, чи то зі США ознайомитися з можливостями співпраці. Всі представники, які приїжджали до них раніше, мило усміхалися, навіть пили горілку, потім поверталися на батьківщину і зникали без жодного сліду. Тому на прощальному фуршеті мій співрозмовник, мало не вхопивши за лацкани того іноземця, запитав: «Прошу вас, поясніть, чому ніхто не хоче з нами співпрацювати, чому всі тікають і ніхто не повертається?» Той уважно подивився на нього і запитав у відповідь: «Слухайте, чому ви весь час брешете?»

Йолопи – це люди, які говорять неправду і думають, що цього ніхто не помічає. Таких, як не дивно, легко обдурити.

Йолопи – це ті, що дають дітям приклади поганої поведінки. «Яка жахлива молодь!» – дивуватимуться вони потім.

Йолопи – це ті, що напиваються або вживають наркотики, щоб розслабитися.

Йолопи – це ті, що матіркують, бо їхні голови набиті половою.

Йолопи – це, як на мене, навіть ті, що курять. Бо дві години на день йде на паління, ще дві – на те, щоб заробити на сигарети, ще дві години на день треба працювати на ліки від сигарет, а ще дві години доведеться лікуватися.

Нація йолопів працює на тютюн. А коли п'ятнадцятирічна донька закурює у присутності батьків, йолопи кліпають очима і чухають потилицю. «Да-а...» – кажуть вони.

Йолопи – це ті, що зраджують свою дружину чи чоловіка, а потім дивуються, що хтось зрадив і їх.

Йолопи – це ті, що пасуть очима чужих жінок, а потім позичають гроші на ліки від сифілісу, обурюючись: «Чому саме я, а не Лесик?»

Йолопи – це ті, що за гроші йдуть на злочин, топчучи свої переконання. Йолопи не мають переконань, які будуть обстоювати до смерті.

Йолопи – недобрі, сміються над іншими, розпускають плітки, ворожать на картах, чаклують і читають гороскопи. «Ми розлучилися, бо вона Бик, а я Баран», – кажуть вони. Йолопи забобонні.

Йолопи постійно запізнюються. Можуть пообіцяти і не виконати.

Йолопи не патріоти. Вони не поважають свій народ і не люблять своєї батьківщини. Постійно обмовляють владу. Вони невдячні й безперестанку нарікають.

Йолопів не поважають у світі.

Йолопи – нещасні. На їхніх обличчях смуток. «Як нам бути радісними, коли у нас стільки проблем?» – нарікають вони.

Йолопи – боягузи. Вони вважають себе мудрими й обережними, але завжди дістають найбільше ударів.

Йолопи вважають себе хитрими, але вони завжди обдурені.

Йолопи не читають Святе письмо, не моляться. Вони можуть виглядати релігійними, але не докладають зусиль, щоб жити так, як учив Ісус Хрестос, і допомогти жити так іншим. Час їхнього життя мине безглуздо.

Йолопи мовчать, коли в їхній присутності чиниться злочин. «Моя хата скраю», – думають вони. А потім і їхніх дітей убивають чи ґвалтують.

Кого, ви думаєте, оберуть йолопи?

Коли я написав це все і перечитав, то відчув, як по мені аж мурашки поповзли. Хтось, можливо, скаже мені: «Легко Карлейлю говорити. Якби я був англійцем і жив би в Англії, то я б тоді поважав свій народ і був би патріотом». Так скаже йолоп. Англія велика тим, що вона розпочала і провела дейолопізацію.

Йолопи будуть завжди, але слід повсякчас боротися, щоб їх було менше. Це потребує особливих зусиль, бо йолопи люблять бути у більшості: це допомагає їм відчувати, що все нормально.

Йолопи не можуть довго жити у власній незалежній державі, бо вони не можуть нести відповідальності за долю батьківщини і не помруть за неї у разі потреби. Їх просто повбивають, як баранів.

Батьківщина в небезпеці! Україні потрібна шляхта. Я сподіваюся, мене читає меншість. Вбий у собі йолопа! Стань шляхтичем. Допоможи стати шляхетними своїм ближнім. Завжди говори тільки правду. А тоді ми влаштуємо вільні вибори і оберемо собі шляхетного президента.

Стаття написана у 1996 році. 

P.S.

За 20 років незалежності ми зробили 40 млн. абортів. Ми здійснюємо найбільшу у світі кількість абортів на душу населення. 80% перших вагітностей в Україні переривається абортами. Ми самі знищуємо практично всіх наших первістків – силу і красу нації.

Серед 500 тисяч українок, які народжують щороку, 150 тис. ромської національності і 100 тисяч татарок. Зі своїх гаманців ми оплачуємо ріст народів, у яких з нами окремі рахунки. І ми заплатимо. В той же час наші прекрасні сестри і доньки стали м'ясом на ринку секспослуг у всьому світі.

Ми виробляємо найбільшу кількість дитячої порнографії. Ще трохи і ми станемо європейцями і будемо женити геїв (веселих). Ми лідируємо у розповсюдженні СНІД, венеричних хвороб, туберкульозу, наркоманії. У нас найбільша кількість безпритульних, покинутих дітей, сиріт, а також дітей, народжених поза шлюбом, та дітей, що виховуються в неповних сім’ях. За рівнем дитячого алкоголізму ми недосяжні у світі.

Відсоток розлучень у нас один з найбільших у світі.

Хто вам говорить, що ми заслуговуємо кращого життя, кращої долі і кращого короля?

Це неправда.

8 січня 2014 р. 

Чому не можна сперечатися з йолопами
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
йолопи
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

"...демократичні країни процвітають не тому, що в них більшість обирає собі уряд і президента, а тому, що в них йолопи на даний час становлять меншість."

"...йолопи люблять бути у більшості: це допомагає їм відчувати, що все нормально."

Чудова стаття!

Коментарі

Зображення користувача Андерс Брейвік.
0
Ще не підтримано

Великий плюс!

Зображення користувача Творимир Здобудьволя.
0
Ще не підтримано

"-" песимістична стаття,
"-" необ"єктивні висновки,
"+" інформативна,
"+" дає поштовх задуматись

Немає релігії понад істину

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

"...демократичні країни процвітають не тому, що в них більшість обирає собі уряд і президента, а тому, що в них йолопи на даний час становлять меншість."

"...йолопи люблять бути у більшості: це допомагає їм відчувати, що все нормально."

Чудова стаття!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Врахуйте, що ця стаття написана 18 років тому. Це зараз ми такі розумні, а людина вже тоді бачила, куди воно йде. Перетворення України починається з перетворення українців.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Лука Небохід.
0
Ще не підтримано

Сильно і актуально!

"Знання деяких принципів легко компенсує незнання деяких фактів" (с)Гельвецій

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Стаття напрочуд позитивна адже не тільки висвітлює проблему але й пропонує шлях її вирішення: "Вбий у собі йолопа!"

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

І Карлейль правий і автор-українець теж. А скільки всього циган живе в нас? Татар явно ж більше, а цифри народжень якісь дивні.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Тут є ще один позитивний висновок: треба змінювати систему управління.

Щоб поховати погану ідею, її треба реалізувати. За останні 23 роки ми вже реалізували і поховали багато поганих ідей. Настав час поховати ідею демократії (хоча насправді так тепер називають охлократію - "владу натовпу", точніше "владу над натовпом").

З відкиданням поганих варіантів полегшується вибір добрих. Я все більше схиляюся до думки, що в України залишилося тільки два варіанти розв’язання нинішньої кризи: або бандитська тиранія, або правління нової аристократії.

Це означає, що новий лад треба створювати зі шляхетними людьми, а не з йолопами.

Після нинішньої охлократії має прийти аристократія.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Лука Небохід.
0
Ще не підтримано

щоб побудувати нове, треба зруйнувати старе)

"Знання деяких принципів легко компенсує незнання деяких фактів" (с)Гельвецій

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Якщо побудуємо нове досконаліше, то старе саме розпадеться як нікому не потрібне.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Людимир Головань.
0
Ще не підтримано

Згоден. Конструктивний рух уперед - в теперішньому часі-просторі ергономічніше ніж протистояння і вкладання сил у руйнування старого.

Будьмо!

Зображення користувача Андрій Солтівский.
0
Ще не підтримано

«Батьківщина в небезпеці! Україні потрібна шляхта. Я сподіваюся, мене читає меншість. Вбий у собі йолопа! Стань шляхтичем. Допоможи стати шляхетними своїм ближнім. Завжди говори тільки правду. А тоді ми влаштуємо вільні вибори і оберемо собі шляхетного президента.»
З статті виходить, що меншість – не йолопи і автор також. То до кого ж звернення?

Треба відзначити, що автор капітально розбирається в йолопах!
Можливо, клин клином, якщо не вибити, то зрушити можна.

Живе Слово творить і перемагає

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Це звернення до потенційної шляхти, тобто до людей, які вдосконалюються і по краплі видушують з себе йолопа.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Звідки ви будете брати отих аристократів, чи як їх там шляхтів, коли молодь в Україні переважно є йолопами і причому в прямому сенсі цього слова.

Зображення користувача Олег Подорожній.
0
Ще не підтримано

Якщо не має бажання руйнувати старе відразу, тоді потрібно працювати на перспективу змінюючи себе та оточуючих хто сприймає інформацію. На мою думку не можливо на одному клаптику землі збудувати новий будинок, не руйнуючи старий.

Братайтеся, єднайтеся зі світлими - це сила!

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Точно такі ж самі думки лунали ще 8 років тому назад на цьому ще старому форумі НО. Но чомусь якихось радісних звісток з тих пір про побудову нових будинків все ще і досі не чутно.. Мо будівельних матеріалів бракує на будинок, чи фінансових коштів, або добрих майтрів??? Чи то все ніяк їм не до снаги все ще і досі зруйнувати свій старий будинок???
Одним словом смішно вже про таке читати, коли вскрізь і всюди вже усе гниле...

Зображення користувача Людимир Головань.
0
Ще не підтримано

Світ, що нас оточує - це дзеркало нашої душі. І найбільш болючі проблеми оточуючих нас - лише наші уроки. Бажаю всім легкого серця і ясного розуму.

Будьмо!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Ті, що нині повстали проти бандитів - це середовище для формування нової аристократії.

Перша аристократична якість, яку вони показали, це відчуття особистої і національної гідності.

Друга - це здатність суспільні інтереси ставити вище власних, або усвідомлення єдності суспільних і власних інтересів.

Потрібна третя якість: здатність мислити цілісно, раціонально, логічно, виробляти довгострокову стратегію, діяти організовано, формувати ефективні структури.

Перше і друге передусім належить до образно-емоційного мислення, третє - до логічного.

Ті, що поєднають три складники, і сформують нову аристократію.

Це і є люди довгої волі.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Людимир Головань.
0
Ще не підтримано

Дозвольте внести, на мій погляд, невелике уточнення до цієї тези:

Цитата:
Друга - це здатність суспільні інтереси ставити вище власних, або усвідомлення єдності суспільних і власних інтересів.

не можна суспільні інтереси ставити вище власних - суспільні інтереси виростають із поширення саме власної відповідальності за те, що відбувається. Коли я ставлю суспільні інтереси вище власних - я когось рятую, а не займаюся своїм зростанням.

Будьмо!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Згоден. Краще казати про усвідомлення цілісності особистих і колективних інтересів. Особистий інтерес полягає в тому, щоб нація розвивалася в віках: тоді у наступному втіленні можна буде знову потрапити до своїх. Заради цього особистого інтересу можна навіть віддати життя.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Людимир Головань.
0
Ще не підтримано

Оце добряче сказано :)

Будьмо!

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

+

Зображення користувача Лука Небохід.
0
Ще не підтримано

Просто те старе розпадається досить довго вже від 91 воно розпадається і неможе, та думаю процес розпаду трохи пришвидшеться тепер. Щодо олігархічних рейдів і поглинання всієї економіки і бізнесу кланами(мафіями) вони просто так непоступляться, але під плином часу і тиску може й зміняться, на шибеницю таких людей буде притягнути важко(адже щодо зароблених ними статків виникають сумніви що вони зароблені чесним шляхом...). А в молоді голова в більшості забита самі знаєте чим. P.S. Ну мене можна віднести до молоді:)

"Знання деяких принципів легко компенсує незнання деяких фактів" (с)Гельвецій

Зображення користувача Людимир Головань.
0
Ще не підтримано

Те, що відбувається зараз можна порівняти з березнем. Це ж весна вже, але до тепла й розквіту ще, принаймні, квітень треба прожити... Тільки в нас зараз не днями і місяцями час вимірюється, а поколіннями й епохами. Коли садиш дерево, дуже хочеться скуштувати його плодів...

Будьмо!

Зображення користувача Андрій Солтівский.
0
Ще не підтримано

Отже, коментар Миро Продум:
«Ті, що нині повстали проти бандитів - це середовище для формування нової аристократії.
Перша аристократична якість, яку вони показали, це відчуття особистої і національної гідності.
Друга - це здатність усвідомити цілісність особистих і колективних інтересів, чи єдності інтересів суспільних і власних.
Потрібна третя якість: здатність мислити цілісно, раціонально, логічно, виробляти довгострокову стратегію, діяти організовано, формувати ефективні структури.
Перше і друге передусім належить до образно-емоційного мислення, третє - до логічного.
Ті, що поєднають три складники, і сформують нову аристократію.
Це і є люди довгої волі.»
Скопіював і разом з статтею – на друк і по руках запускаємо.
Має бути цікаво.

Живе Слово творить і перемагає

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

"Ті, що нині повстали проти бандитів - це середовище для формування нової аристократії.
Перша аристократична якість, яку вони показали, це відчуття особистої і національної гідності.
"

Тобто це ті які тримають синьо-жовті прапори з цигаркою в руках?
Чи ті що співають щодня принизливий держ гімн України, замість "духовного" славня України (Боже Єдиний, Україну....)
Або може ті що забули про побитих студентів, і просто вимагають всупити у Євросоюз, навіть і не усвідомлюючи про те що інтеграція це не вступ у союз?

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Так, але цього не достатньо. Без цілісного мислення це не аристократія.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Зрозумів, дякую!

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Цікаво, що стаття про йолопів отримала більше двох десятків коментарів. Зачепило?

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

А як тут не зачепитися, коли довколо переважно одні "йолопи"?
А одже з ким поведешся, то того і наберешся.
Мене наприклад нудить перебувати в компаніях які розпивають алкоголь, я там подекуди навіть сиджу через силу. І я геть не розумію тих розумних які з мене посміюються через те що я із себе вдаю розумника, і при цьому самі смокчуть цигарку. Я он реально їх не розумію і все! Навіщо стільки горбитися через гроші коли 10% тих грошей іде на придбання цигарок? То не ліпше тих 10% часу які витрачаються на здобуття грошей для цигарки, зробити вільними для свого хоббі і при цьому ще й здоров"я підтримувати? Ну хіба ж вони не йолопи???
Ну хіба ж поряд із такими себе можна почувати повноцінним??

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Альберте, не нарікай на життя. Так роблять йолопи :)

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Суперовий коментар!

Зображення користувача Лука Небохід.
0
Ще не підтримано

Проблема в тому що себе йолопом ніхто невважає:) А коли кого вважаєш йолопом(нівіть того хто припадає на більшість пунктів статті) то вони до тебе відносяться взаємно:)

"Знання деяких принципів легко компенсує незнання деяких фактів" (с)Гельвецій

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Справді, так є. І це означає, що шляхті треба об’єднуватися і взаємодіяти, по можливості, з такими ж шляхетними людьми. А йолопів треба любити божественною любов’ю і просвітлювати, але не слухати їх і не потурати їхній обмеженості.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Ну то і не слухайте мене!:)
Все одно практично кожній людині буде бодай хоч якийсь із пунктів їй притаманним.
Крім того мені на Євромайдані вже точно там не бути, а одже і шляхтою мені не стати=).

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Шляхта формується не на Євромайдані. Вона є продуктом організованих зусиль інтелектуальних націоналістів.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

А чого, пане Альберте НЕ БУТИ? Ми з дружиною були на київському Євромайдані двічі.Тож одружуйтесь - і на Майдан!

Зображення користувача Вакула Коваль.
0
Ще не підтримано

Стаття весела, корисна і просто розкішна. Навіть справжній йолоп тепер має можливість угледіти за собою хиби.

VAKULA

Зображення користувача Олег Подорожній.
0
Ще не підтримано

ніхто не хоче визнати себе йолопом)

Братайтеся, єднайтеся зі світлими - це сила!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Додав повчальне відео.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Олег Подорожній.
0
Ще не підтримано

Відео прикольне :)

Братайтеся, єднайтеся зі світлими - це сила!

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано

Із вимкненим почуттям гумору читати не варто. "Свята" віра у "вільні вибори" - це, мабуть, для йолопів. Але вони (йолопи) являють собою масу (інерцію), що необхідна для стійкості системи. Вони (йолопи) можуть бути організовані або світлими, для розвитку, або темними, для знищення системи і побудови антисистеми.
Або можливість отримати від йолопів реакцію для формування управління, або система втрачає стійкість і стає некерованою.

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано

"Демократія" має бути свідомо обмеженою.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Тут продовження від Ігора Ткаленка: Проаналізуйте осьо це!

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Чудова стаття...

Вірю в те, що розумію.