Категорія:

Епоха нафти закінчилася: Америка переходить на електромобілі!

Чергова енергетична революція, про яку давно говорили, здійснилася. Спочатку революція була на папері – про перспективи говорили тільки експерти. Далі була революція в законодавстві найбільш передових країн. І ось, нарешті, революція дійшла і до звичайних громадян: у США почалися продажі принципово нових автомобілів від інноваційного концерну Tesla motors.

Чергова енергетична революція, про яку давно говорили, здійснилася. Спочатку революція була на папері – про перспективи говорили тільки експерти.

Далі була революція в законодавстві найбільш передових країн, зокрема уряд США зобов'язав своїх автовиробників випускати певний відсоток машин, які могли б їздити і на бензині, і на електриці (т. зв. гібридів). Відсоток цей з кожним роком зростав, а в армію США закуповувалися тільки гібриди, в той час як старі успішні проекти (наприклад позашляховик "Хаммер") продавалися в інші країни.

І ось, нарешті, революція дійшла і до звичайних громадян. Хоча поки мало хто помітив світову сенсацію, яка перевертає енергетичну ситуацію в світі. У США почалися продажі принципово нових автомобілів від інноваційного концерну Tesla motors .

На сьогодні покупцям доступні три базові моделі з батареєю для двигуна на 60 кіловат, 85 кіловат і форсованого мотора на 85 кіловат. На одній заправці автомобіль проїжджає 208–265 миль, тобто 335–425 кілометрів.

Швидкість до 200 кілометрів на годину, а розгін – як у спортивного Порше.

Заправка батареї на 100 відсотків – 75 хвилин. Заправка батареї на 80 відсотків – 40 хвилин. Гарантія на батарею дається на 8 років і на 125 000 миль пробігу (200 000 кілометрів). Якщо потрібна швидка зарядка, на станціях зарядки є послуга заміни батареї за 90 секунд і їдь ще 400 км.

Автомобіль міг з'явитися на ринку й раніше, але до продажу виробники посилено створювали мережу електрозаправок і сервісних центрів у найбільш перспективних для ринку районах, і там ця мережа вже достатня. До 2015-го року мережа охопить практично весь світ – включаючи Австралію.

Але навіть сьогодні тільки в США, крім власної мережі Teslamotors, має також працювати 20 000 станцій Recargo. Тобто США попереду всього світу, і вже буквально завтра транспорт американців буде базуватися не на нафті, а на електриці, яку можна отримувати десятками способів – починаючи від ГЕС і закінчуючи сонячними електростанціями в пустелях.

Електрика для електромобілів в 6–8 разів дешевша бензину, однак виробники прагнуть зробити її майже безкоштовною. Так, на кожній станції підзарядки навіси будуть покриті сонячними батареями – щоб отримати частину електрики. Такі ж батареї можна поставити на дах гаража, в якому паркується машина.

Таких цін ще не було, оскільки найдорожче в сучасному автомобілі – це двигун і пов'язані з ним механізми. В електромобіля інший принцип руху, інша механіка і йому не тільки не потрібен бензин, але й коробка передач, яка теж випадає з вартості продукту. Мінус податки за псування довкілля вихлопом. Зрозуміло, також мінус витрати на бензин і сильно зменшені витрати на поточний ремонт, бо в електромобілі набагато менше всього, що крутиться і ламається. Річне техобслуговування автомобілів Tesla всього 600 доларів. Таким чином, революцію в енергетиці стимулює дуже серйозна економія у витратах.

До цього потрібно додати, що з 2014 року в Америці можна випускати тільки автомобілі з гібридним двигуном або тільки з електричним. Більше того, автомобілі Tesla вже продаються в усьому світі. Крім США, бази продажів є майже в усіх країнах Європи, в Австралії, Японії та Китаї.

 

 

Найбільше революція вдарить по нафтовидобувним країнам. Якщо автомобілі почнуть споживати все менше бензину, то нафта потрібна для інших потреб – виробництва пластмас, масел, мазуту для котелень та іншого. Але все це споживає набагато менше, ніж автомобілі, тож для виробництва пластмаси для всієї Європи вистачить родовищ Румунії.

Румуни ще й арабам продаватимуть свою нафту. Араби теж продаватимуть, оскільки для пластмаси якраз і потрібна така нафта як у них. А ось у Росії з її дорогою для видобутку нафтою є складнощі.

Очевидно, ціни на нафту впадуть – навіть на хорошу нафту, що видобувається в Перській затоці. Кому потрібна буде російська нафта, що видобувається на 40-му морозі і яку потрібно потім транспортувати через пів континенту – велике питання. Більше того, країна може перетвориться з експортера нафти в її імпортера, оскільки купувати нафту за 40 доларів у іранців чи арабів буде дешевше, ніж добувати тут.

Правляче угруповання в Росії проґавило сприятливий час для перебудови економіки на сучасний лад – це майже доконаний факт. Час, відпущений радянській номенклатурі в 1991-му році, хлопці змарнували на підкуп люмпенів, піар, ну і головне, на напихання народними грошима власних кишень. У російську економіку не вкладено практично нічого, і тому перспектив у новому світі у старої влади нема ніяких. Відповідно, зміни в країні відбудуться незалежно від того, захоче цього хтось чи ні. Життя змусить, як це свого часу сталося з совком.

 

Гравець: 
Миро Продум

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка