Зображення користувача Миро Продум.
Миро Продум
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Епоха нафти закінчилася: Америка переходить на електромобілі!

Категорія:

Чергова енергетична революція, про яку давно говорили, здійснилася. Спочатку революція була на папері – про перспективи говорили тільки експерти. Далі була революція в законодавстві найбільш передових країн. І ось, нарешті, революція дійшла і до звичайних громадян: у США почалися продажі принципово нових автомобілів від інноваційного концерну Tesla motors.

Чергова енергетична революція, про яку давно говорили, здійснилася. Спочатку революція була на папері – про перспективи говорили тільки експерти.

Далі була революція в законодавстві найбільш передових країн, зокрема уряд США зобов'язав своїх автовиробників випускати певний відсоток машин, які могли б їздити і на бензині, і на електриці (т. зв. гібридів). Відсоток цей з кожним роком зростав, а в армію США закуповувалися тільки гібриди, в той час як старі успішні проекти (наприклад позашляховик "Хаммер") продавалися в інші країни.

І ось, нарешті, революція дійшла і до звичайних громадян. Хоча поки мало хто помітив світову сенсацію, яка перевертає енергетичну ситуацію в світі. У США почалися продажі принципово нових автомобілів від інноваційного концерну Tesla motors .

На сьогодні покупцям доступні три базові моделі з батареєю для двигуна на 60 кіловат, 85 кіловат і форсованого мотора на 85 кіловат. На одній заправці автомобіль проїжджає 208–265 миль, тобто 335–425 кілометрів.

Швидкість до 200 кілометрів на годину, а розгін – як у спортивного Порше.

Заправка батареї на 100 відсотків – 75 хвилин. Заправка батареї на 80 відсотків – 40 хвилин. Гарантія на батарею дається на 8 років і на 125 000 миль пробігу (200 000 кілометрів). Якщо потрібна швидка зарядка, на станціях зарядки є послуга заміни батареї за 90 секунд і їдь ще 400 км.

Автомобіль міг з'явитися на ринку й раніше, але до продажу виробники посилено створювали мережу електрозаправок і сервісних центрів у найбільш перспективних для ринку районах, і там ця мережа вже достатня. До 2015-го року мережа охопить практично весь світ – включаючи Австралію.

Але навіть сьогодні тільки в США, крім власної мережі Teslamotors, має також працювати 20 000 станцій Recargo. Тобто США попереду всього світу, і вже буквально завтра транспорт американців буде базуватися не на нафті, а на електриці, яку можна отримувати десятками способів – починаючи від ГЕС і закінчуючи сонячними електростанціями в пустелях.

Електрика для електромобілів в 6–8 разів дешевша бензину, однак виробники прагнуть зробити її майже безкоштовною. Так, на кожній станції підзарядки навіси будуть покриті сонячними батареями – щоб отримати частину електрики. Такі ж батареї можна поставити на дах гаража, в якому паркується машина.

Таких цін ще не було, оскільки найдорожче в сучасному автомобілі – це двигун і пов'язані з ним механізми. В електромобіля інший принцип руху, інша механіка і йому не тільки не потрібен бензин, але й коробка передач, яка теж випадає з вартості продукту. Мінус податки за псування довкілля вихлопом. Зрозуміло, також мінус витрати на бензин і сильно зменшені витрати на поточний ремонт, бо в електромобілі набагато менше всього, що крутиться і ламається. Річне техобслуговування автомобілів Tesla всього 600 доларів. Таким чином, революцію в енергетиці стимулює дуже серйозна економія у витратах.

До цього потрібно додати, що з 2014 року в Америці можна випускати тільки автомобілі з гібридним двигуном або тільки з електричним. Більше того, автомобілі Tesla вже продаються в усьому світі. Крім США, бази продажів є майже в усіх країнах Європи, в Австралії, Японії та Китаї.

 

 

Найбільше революція вдарить по нафтовидобувним країнам. Якщо автомобілі почнуть споживати все менше бензину, то нафта потрібна для інших потреб – виробництва пластмас, масел, мазуту для котелень та іншого. Але все це споживає набагато менше, ніж автомобілі, тож для виробництва пластмаси для всієї Європи вистачить родовищ Румунії.

Румуни ще й арабам продаватимуть свою нафту. Араби теж продаватимуть, оскільки для пластмаси якраз і потрібна така нафта як у них. А ось у Росії з її дорогою для видобутку нафтою є складнощі.

Очевидно, ціни на нафту впадуть – навіть на хорошу нафту, що видобувається в Перській затоці. Кому потрібна буде російська нафта, що видобувається на 40-му морозі і яку потрібно потім транспортувати через пів континенту – велике питання. Більше того, країна може перетвориться з експортера нафти в її імпортера, оскільки купувати нафту за 40 доларів у іранців чи арабів буде дешевше, ніж добувати тут.

Правляче угруповання в Росії проґавило сприятливий час для перебудови економіки на сучасний лад – це майже доконаний факт. Час, відпущений радянській номенклатурі в 1991-му році, хлопці змарнували на підкуп люмпенів, піар, ну і головне, на напихання народними грошима власних кишень. У російську економіку не вкладено практично нічого, і тому перспектив у новому світі у старої влади нема ніяких. Відповідно, зміни в країні відбудуться незалежно від того, захоче цього хтось чи ні. Життя змусить, як це свого часу сталося з совком.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Індіана Джонс.
0
Ще не підтримано

По перше, новина як я бачу - фєйк.
Не має жодної інформації у буржуйнету про такі закони.

Як я зрозумів, це просто реклама нової серії автомобілів тесла. Хоча і тут вони розповіли забагато зайвого.
Автомобіль зовсім не революційний, і поки досить дорогий. Революція буде, коли такі автомобілі будуть до 10 000$, а не за 50 000$

Коментарі

Зображення користувача Індіана Джонс.
0
Ще не підтримано

По перше, новина як я бачу - фєйк.
Не має жодної інформації у буржуйнету про такі закони.

Як я зрозумів, це просто реклама нової серії автомобілів тесла. Хоча і тут вони розповіли забагато зайвого.
Автомобіль зовсім не революційний, і поки досить дорогий. Революція буде, коли такі автомобілі будуть до 10 000$, а не за 50 000$

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Та начебто все серйозно. Капіталізація американського автовиробника електрокарів Tesla Motors досягла 20 млрд дол. Оптимізм інвесторів пов'язаний з позитивними новинами про зростання продажів автомобілів і розширення діяльності компанії на ринки Європи і Китаю. Для порівняння: у концерна General Motors капіталізація складає 48,3 млрд дол., у Ford - 64,6 млрд дол. https://www.ar25.org/node/22936

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Оксана Лутчин.
0
Ще не підтримано

Це все не дуже серйозно. У сучасних електромобілях використовуються літієві акумулятори. Усі інші типи акумуляторів не забезпечують пристойних характеристик. У одному автомобілі вага літію приблизно 20-30 кг. Візьміть дані світового виробництва літію і поділіть на цю цифру. Отримаєте десь 30-50 тисяч. Звичайних автомобілів випускається близько 20 мільйонів. Варто врахувати, що літій широко застосовується у побутових акумуляторах для мобільних телефонів, ноутбуків. І його й так не вистачає. Тому і така висока ціна на нього.
На мою думку, це чергова забавка для багатих буратін, яку подають як вирішення проблеми.

Творімо разом мову Сенсар!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Може й так. Зате яка гарна ідея! :)

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Микола Погорілець.
0
Ще не підтримано

Ось, читайте:
Создана недорогая альтернатива обычным литий-ионным батареям
І ось іще:
New Li-Ion Batteries Will Run Ten Times Longer and Charge Ten Times Quicker (Нові літій-іонні батареї матимуть вдесятеро більшу ємність і зараджатимуться вдесятеро швидше

Електровеликом на звичайній Li-Ion батареї, ємністю 8 ампер-годин і вагою десь 3 кг я наматував по правобережному Києву по 60 км за день. Не увесь час на електротязі, правда. Десь крутив педалі.

Тожж рятуйся хто може -- продавайте бензинові авто!

Зображення користувача Індіана Джонс.
0
Ще не підтримано

mpohoril wrote:
Ось, читайте:<a href="http://www.energy-fresh.ru/energoeffect/?id=6451" class="bb-url" rel="nofollow">Создана недорогая альтернатива обычным литий-ионным батареям</a>
І ось іще:<a href="http://gizmodo.com/5860029/new-li+ion-batteries-will-run-ten-times-longe... class="bb-url" rel="nofollow">New Li-Ion Batteries Will Run Ten Times Longer and Charge Ten Times Quicker</a> (Нові літій-іонні батареї матимуть вдесятеро більшу ємність і зараджатимуться вдесятеро швидше

Не хочу засмучувати, але такі новини з'являються 1-2 рази на місяць. на протязі, десь 4-5 останніх років. Але до масового виробництва нічого ще не дійшло.

Всі ці створені прототипи, або теоретично матимуть такі показники, або мають космічну собівартість, або мають мало циклів перезаряду, або специфічні вимоги до зберігання, або, або.....

Хоча на справді, не відкидаю таку можливість, що нові розробки не впроваджують, тому що не всі грошу зняли з ринку Li-Ion та Li-Pol акумуляторів

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Ще на підході суперконденсатори. Років п’ять тому мені розповідали, як на них уже їздять моторолери.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Індіана Джонс.
0
Ще не підтримано

з ними нажаль та ж сама ситуація як з акумуляторами :(

Зображення користувача Оксана Лутчин.
0
Ще не підтримано

Жоден акумулятор не має таких характеристик, як літій-іонний. Повітряно-цинкові приблизно втричі гірші. Суперакумулятори майже в сто раз гірші. Подивіться на таблицю Менделеєва. Літій має молярну масу 7, віддає один електрон. Бензин на один електрон має масу 3. Це в ідеалі. Для прикладу у свинцю це співвідношення 103. Тому не слухайте начебто сенсаційні повідомлення. У електрохімічних елементів тільки одна проблема - обмеженість світового виробництва кольорових металів. Існує така залежність, чим кращий метал, тим важче його добути.

Творімо разом мову Сенсар!

Зображення користувача Індіана Джонс.
0
Ще не підтримано

є дуже багато технологій, що за показниками, окрім ціни, перевищують літій-іонні акумулятори. наприклад перше що згадується літій-кисневі.

навіть зараз, вже багато років у вільному продажі літій-полімерні акумулятори. що є розвитком літій-іонних

Зображення користувача Микола Погорілець.
0
Ще не підтримано

Не думаю, що тут винна таблиця Менделєєва. Основною проблемою в акумуляторах є поверхня взаємодії, як і в конденсаторах. Але побачимо дуже скоро.

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

"Тесла", здається, стала корпорацією!
Від її компанії TeslaCoil Software на ринок надходять безкоштовні і комерційні додатки для ОС Андроїд!

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Вакула Коваль.
0
Ще не підтримано

Сгинуть наші вороженьки, як роса на Сонці...
Комусь гімн не подобається, але недаром він з'явився.
Відхід від нафти - це удар по арабському і російському світу.

VAKULA

Зображення користувача Андерс Фальке.
0
Ще не підтримано

Чи хтось згадував з коментаторів про утилізацію таких батарей. Одна домашня батарейочка може вчинити екологічну катастрофу на невеликій ділянці біосфери, а уявіть собі коли почнуть "утилізовувати" батареї, вага яких по 500 кг? Навіть такий модний екологічний процес, як recycling себе не виправдає...

Миролюбність і озброєність!