Онлайн-освіта стала єдиним джерелом знань для багатьох студентів

Дедалі більше студентів воліють отримувати онлайн-освіту. Чи зможуть онлайн-курси в корені змінити існуючу систему освіти, в ефірі радіостанції «Голос Столиці» розповіла міжнародний оглядач Ярослава Кобинець.

Для багатьох інтернет дає чи не єдиний шанс прослухати якісний навчальний курс. Традиційні університети намагаються зберігати спокій, але вже побоюються своїх онлайн-конкурентів. Хоча професори вузів спочатку досить скептично поглядали у бік таких нововведень, але коли всього за рік свого існування ресурс Coursera набрав понад 3 млн користувачів, вони вже почали трохи нервувати.

Тим більше, що та сама Coursera вже збирається видавати безплатні онлайн-підручники. Тому що не всі студенти, які проходять цей курс, мають змогу вільно прочитати рекомендовану літературу до курсу. Багато з них перебувають, наприклад, на Близькому Сході, де деякі сайти не працюють просто через місце розташування. Дехто з таких студентів не може дозволити собі покупку електронної книжки, тому певну частину студентів Coursera забезпечить посібниками безкоштовно. І такий проект зголосилися підтримати відомі у світі видавництва.

Щоправда, засновники онлайн-курсів зовсім не претендують на те, аби витіснити традиційні виші. Вони лише хочуть доповнити існуючу систему освіти, зробити її більш якісною та цікавою.

Окрім Coursera, є багато інших популярних ресурсів, що створюють платформи відкритих онлайн-курсів, - це, зокрема, «Академія Хана» (Khan Academy), «Юдасіті», Edex. Для чого їм це потрібно? Дуже багато є здібних людей, які хочуть вчитися, але не мають належних умов для цього. Зокрема, в Індії онлайн-освіта дуже популярна, а традиційна практично не фінансується, на неї витрачається менше 1% річного бюджету. Тому для студентів це єдиний шанс чомусь навчитися.

Причому переважна більшість курсів безкоштовна. А заробляють освітні платформи, наприклад, на оформленні сертифікатів про підтвердження курсу. Для цього доведеться сплатити від 30 до 100 доларів.

«Це сертифікат від університету, який проводить цей курс. Звичайно, це не диплом про закінчення цього вишу, скажімо, Стенфорду чи Гарварду, але це досить солідна підтримка для твоєї освіти», - розповідає Ярослава Кобинець.

За її словами, онлайн-курси дуже потрібні, адже, наприклад, у США навчання подекуди може коштувати до 50 тисяч доларів – це дуже дорого для деяких сімей. Зараз навіть існує тенденція, коли багато американців їдуть навчатися до Канади, бо там дешевше. Отож, онлайн-курси є гарним доповненням, а для декого навіть альтернативою традиційному навчанню.

В Україні досить популярні програми Coursera, зокрема, минулого року дуже багато людей записалися на них. Один із найпопулярніших курсів – це гейміфікація (використання ігрових методик у неігровому професійному контексті).

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка