Важливість: 
3
Їжа корінних американців є корінням багатьох популярних українських продуктів

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» та Посольство США в Україні запрошують 23 травня о 16:30 год до Музею Івана Гончара на відкриття фотомистецької виставки «ЇЖА КОРІННИХ АМЕРИКАНЦІВ», а також на зустріч із шеф-кухарями Лоїс Еллен Франк і Волтером Вайтвотером, демонстрацію приготування і дегустацію страв американських індіанців.

Метою виставки є висвітлення питомо американського коріння багатьох популярних українських продуктів. Лоїс Еллен Франк і Волтером Вайтвотеромі розкажуть про важливу роль, яку відіграють такі питомо американські харчові продукти, як картопля, кукурудза, помідори і боби у багатьох спільнотах і культурах американських індіанців. 

Д-р Лоїс Еллен Франк – корінна американська індіанка, шеф-кухар, історик кухні американських індіанців, кулінарний антрополог, письменниця й фотограф. Вона провела понад 25 років, документуючи процес приготування страв і спосіб життя індіанських громад на Південному Заході США, написала кілька статей і наукових досліджень на цю тему, зробила чимало фотографій. Це тривале захоплення життям громад корінних американців знайшло свою кульмінацію у її книжці “Страви південно-західних індіанських народів”, яку після опублікування було відзначено поважною нагородою імені Джеймса Бірда. Д-р Франк – ад’юнкт-професор Інституту мистецтв американських індіанців (IAIA), де вона читає студентам курс “Національні концепції їжі корінних американців”.   

 Лоїс Франк також є провідним викладачем мистецтва кулінарії у Кулінарній школі Санта Фе і шеф-кухарем/співвласником компанії “Red Mesa Cuisine”, разом із іншим корінним американським шеф-кухарем Волтером Вайтвотером із племені Діне (Навахо). Ця компанія, розташована у Санта Фе, пропонує обслуговування різноманітних заходів і проведення освітніх семінарів із використанням корінних американських, місцевих та екологічно безпечних страв. Лоїс вирощує і купує у корінних племен натуральні інгредієнти, зібрані ними вручну по всіх американських територіях, і вводить ці інгредієнти у сезонні меню.

Волтер Вайтвотер веде свій рід із племені Діне (Навахо). Він виростав в умовах дотримування традицій і почав готувати їжу ще малим хлопцем, коли побачив, як це роблять люди під час певних традиційних церемоній, що їх відвідувала його родина. Професійно куховарити він почав у 1992 році. Вайтвотер був кулінарним радником книжки “Страви південно-західних індіанських народів” і виступав у кількох телевізійних шоу, зокрема у таких, як “Південно-західна кухня з Боббі Флеєм” і “Таємне життя південно-західних страв”. Вайтвотер веде курси куховарства у Кулінарній школі Санта Фе, спеціалізуючись на приготуванні корінних американських страв Південного Заходу.  

Виставка триватиме з 21 по 26 травня щодня, окрім понеділка, з 10:00 до 17:30 

Наші інтереси: 

Їжа і національна кухня - важливий елемент національної культури.

Гравець: 
Олена Каганець

Теги:

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка