Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 6
  • Переглядів: 6

Ієгуди – самоназва євреїв, нащадків родоначальника на ім’я Ієгуда (Іуда)

Світ:

Слово "ієгуди" позначає всю цю національно-релігійну групу поза зв’язком з якою-небудь певною територією. Її походження пов’язане з іменем одного з синів праотця Яакова – Ієгуди, родоначальника одного з "12 колін Ізраїлевих", нащадки якого називалися іменем «ієгудим».

Незважаючи на значні успіхи етимології, й донині походження етноніма «єврей» не завжди залишається зрозумілим.

Як відомо, у Ноя було три сини: Сим, Хам і Яфет. Від Сима пішли семіти, його правнуком був Евер, дуже відданий ідеї єдинобожжя. Не виключено, що його нащадки, в тому числі й Авраам, такі ж прихильники єдинобожжя, стали називатися «еври» або «іври».

Слово «іврі» як самоназва євреїв згадується вже в Танасі. Буквально воно означає «прибулець з того боку» й імовірно трактується як прибулець із-за річки Євфрат.

Крім цієї самоназви існує й інша – «ієгуди». Її походження пов’язане з іменем одного з синів праотця Яакова – Ієгуди (Іуди), родоначальника одного з "12 колін Ізраїлевих", нащадки якого називалися іменем «ієгудим».

Ієгудами звалися і всі жителі Іудейського царства, а жителі другого царства – Ізраїльського, відповідно – ісраелим, або ізраїльтяни. Це ще одна самоназва народу.

Після падіння Ізраїльського царства народ, що проживав на цій території, іменувався і як ісраель, і як ієгуди. Ймовірно, спочатку ці назви не перекривали одна одну, але пізніше ієгуди стало позначати всю цю національно-релігійну групу поза зв’язком з якою-небудь певною територією. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Хосе Рамірес.
0
Ще не підтримано

З точки зору самих євреїв, їх треба називати або ієгудами (іудами), або прибульцями (переклад на українську слова "іври"). Слово "жид" є спотворенням слова "ієгуда". 

Все, що не має формальної логіки, є маразмом.

Коментарі

Зображення користувача Хосе Рамірес.
0
Ще не підтримано

З точки зору самих євреїв, їх треба називати або ієгудами (іудами), або прибульцями (переклад на українську слова "іври"). Слово "жид" є спотворенням слова "ієгуда". 

Все, що не має формальної логіки, є маразмом.