Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 3
  • Переглядів: 3

Приватності немає. Звикайте!

Категорія:

Ви думаєте, що коли ви шукаєте щось в Мережі, дивитеся відео, відправляєте пошту, ви анонімні? НІ! Дозвольте вам повідомити, що все, що ви робите, крок за кроком, говорить про вас все більше і більше.

Більшість інформації, що доступна сьогодні, була виказана вами самими свідомо чи несвідомо. Ви самі видали цю інформацію - свою адресу, номер телефону, дату народження, номер соціального страхування, фото... Коли я починав працювати слідчим, мені платили від $500 до$1000 за фото суб’єкта. Сьогодні достатньо просто погуглити.

Facebook має 500 000 000 користувачів. Це 20% усіх користувачів Інтернету в світі. Близько 43% всіх американців. Це дивовижний рівень проникнення. Це Wall-Mart Інтернету. Середній користувач проводить на Facebook більше однієї години в день. Багато проводять 5 годин на день. У мене б очі повилазили від такого. Але така реальність.

Прочитайте вашу ліцензійну угоду з Facebook. Ви жахнетеся від того, що ви підписали. Facebook заковтує все, що хоч якось уточнює інформацію про вас. Вони купили Friend Feed, взаємодіють з Twitter, зараз купують туристичний сайт, тому що як тільки вони дізнаються, куди ви подорожуєте і чим займаєтеся, вони почнуть вам пропонувати свій туристичний ресурс.

Cassandra - це програма, що всмоктує всю вашу інформацію, кожну краплю вашої інформації на Facebook. Вони хочуть аналізувати вас якнайкраще, отже й створили свою програму для вторгнення в приватне життя. І вона настільки добра, що навіть уряд США розглядає можливість її використання.

Якщо ви клацаєте «Like» на сторінці, присвяченій способу життя геїв, Facebook негайно запам’ятає про вас це назавжди. Open Graph пов’язує ваш акаунт на Facebook і ваші дії всередині Facebook з речами поза Facebook. Вони не витрачають час на автоматичне сканування всієї Мережі, як Google, вони пропонують вам робити це за них. Я Боб, і мені сподобався цей сайт. Клік. Навіщо ви це зробили? Я не знаю. Facebook говорить вам, що це щось говорить вашим друзям про вас, що це щось важливе для ваших друзів. Нісенітниця. Ваші друзі - це ваші друзі, вони і так все, що потрібно, про вас знають. Це Фейсбуку потрібно знати, які вам сайти подобаються.

Мережа, блоги, групи новин, зображення, Gmail, Google Chat і GTalk, всі чортові книги, новини Google: якщо я знаю, на що ви клацаєте, я знаю чим ви цікавитеся. Карти - якщо ви вводите адресу на карті, ви не робите просто з цікавості - ця адреса чомусь важлива для вас. І якщо за цією адресою знаходиться китайський ресторан, я знаю, що ви з кимось зустрічаєтеся в китайському ресторані. Якщо це клініка абортів, це видає вельми пікантну інформацію про вас. Музика Google, Боже борони, Фінанси Google, Google Checkout (конкурент PayPal), Google Video на YouTube...

Google тепер телекомунікаційна компанія. У них є база номерів телефонів, є база користувачів, вони копіюють і пов’язують її з усім іншим, що у них є. Chrome, тепер це вже не новинка, Android, акаунти Google, запис IP адрес.

Поговоримо про Android. Це просто жах! Якщо я хочу передати на Android свою адресну книгу або календар, я повинен передати їх спочатку в Google. Я повинен всіх своїх друзів, родичів, і ділових партнерів відправити в базу. Тому я користуюся Palm. Календар, де я буду в найближчі три місяці, я повинен спочатку відправити в Google, і тільки потім отримати назад. І ця інформація залишається у Google. Календарі. Ви видаляєте календарі, але вони видаляються тільки на вашому телефоні. Ви повинні їх залишити їм для вивчення, інакше ви не зможете синхронізувати свій телефон.

Всі гуглять інформацію. Якщо ви думаєте «ага, я шукаю вебсайти про BDSM, але вони не знають, хто я», ВОНИ ЗНАЮТЬ! ЗНАЮТЬ! Може тому що колись ви гуглили своє ім’я, свою адресу або номер телефону. Скільки з вас гуглили свій номер соціального страхування? Стрічки RSS кажуть про ваші інтереси, про ваші політичні погляди...

Користуєтеся картами Google? Це видає ваше місце розташування і підказує, чим ви зацікавилися за цією адресою. Якщо це магазин зброї, вони про вас щось дізналися. Якщо це клініка абортів, вони про вас щось дізналися. Якщо це адвокат з розлучень, вони про вас щось дізналися. Якщо ви відсканували штрих-код, вони знають, які товари вас цікавлять. Ви знайшли фільм - вони знають, що за фільми вам подобаються.

Мобільні телефони радикально змінили правила гри. Google і Apple, які зараз лідирують у цьому напрямку, дещо розуміють. Цей мобільний телефон, що у вашій кишені, відслідковує все, що ви робите, куди ви йдете, всіх, з ким ви говорите, все, чим ви цікавитеся. Чим більше функцій у цього телефону, чим більше він для вас корисний, якщо ви скануєте їм текст, якщо ви їм відзначаєте штрих-коди, якщо ви завантажуєте на ньому карту, якщо ви використовуєте Google Phone 1.1 - все це потрапляє в одну велику книгу того, що я знаю про Боба і воно ніколи нікуди не зникне.

Ви користуєтеся Gmail, тому що він простий, швидкий і дешевий. Він не показує ваш IP адресу світу, він дає мільйон гігабайт для зберігання, і говорить «Не викидайте ваші листи, зберігайте їх». Чому, ви думаєте, він так говорить? Він хоче, щоб всі ваші листи індексувалися, проглядалися, зв’язувалися з іншими вашими даними, щоб була повна інформація про вас, і вони могли впливати на ваш вибір товарів і послуг.

А для цього їм потрібно розуміти, як ви вибираєте. Якщо між вами і кимось, кого ідентифікували як вашу маму, 100 листів про рак печінки, вони знають, що у когось з вас рак печінки. І, ймовірно, алгоритм здатний визначити, у кого саме. Gmail чудовий, а те, що ваш IP не додається в заголовки листів, не означає, що вони його не зберігають. Обов’язково зберігають.

Google створив безкоштовний сервіс 411. Він надає можливість перетворення голосу в текст. Чому вони дають цю можливість? Бо якщо ви користуєтеся цією можливістю, Google перетворює всі ваші голосові повідомлення в текст, навіть якщо ви не включили цю можливість. Чому? Тому що це ще одне вікно у вашу душу. Кожне ваше голосове повідомлення, залишене у Google на ваш акаунт Google Voice, індексується, нібито воно було надруковано.

Google геніальний. Не тільки в тому, що на відміну від Apple і Nimrods, робить програмний код відкритим для світу, але і в тій функціональності, яку він надає вам. Вони дають плагіни, дають API, вони хочуть, щоб ви писали програми, які порушують приватність, допомагали задокументувати кожну дію користувачів Android.

Раніше вони робили акцент на гаслі Google Chrome «більша частина взаємодії користувача з світом відбувається в Мережі», тепер вони так не говорять. Вони знають, що більша частина тепер відбувається на телефоні, і переважно коли ви поза Мережею.

Google прекрасно орієнтується в соціальних симпатіях і соціальних уподобаннях. Якщо ви використовуєте Google, повинні бути тільки позитивні враження. «Не заподій зла» - повна нісенітниця. Google - це люта, агресивна, хижацька корпорація. Її мета - не суспільне благо, не користь суспільству. Причина їхнього існування, їхня основна бізнес-модель - це знати все про всіх і все і продавати цю інформацію.

Google - це величезна сила сам по собі. У 2009 році виручка Google склала $ 23.61 мільярда. Їхній чистий прибуток склав $ 6.5 мільярда. Вартість їхніх активів - $ 43 мільярда, з яких $ 26 мільярдів - це фінансові активи. До речі, порахуйте, виходить, що у них інфраструктура коштує $ 17 мільярдів. Мене ця цифра лякає більше, ніж сума їх фінансових активів.

Навіщо вони це роблять? Чому вони знають все, що ви шукали, куди ви ходите, всі важливі для вас листи, весь ваш календар, документи, які ви готуєте, які ви читаєте книги, що ви робите з мобільним, які у вас фотографії (вони ж купили сервіс Picasa), які блоги ви читаєте, в які блоги ви пишете? Чому це все для них важливо? Тому що вони хочуть вам продавати товари. І чим більше вони про вас знають, тим більше зможуть вам всунути.

Про Yahoo менше говорять, ніж про Google, але у них майже стільки ж поштових акаунтів, як і в Gmail, є групи Yahoo, є My Yahoo, їхні позиції дуже сильні в Європі і Азії, веб-хостинг, електронна комерція, і вони відразу попереджають вас: «Коли ви реєструєтеся в Yahoo і входите в наші сервіси, ви не є анонімом». Чому вони це роблять? Тому що вони хочуть продавати ваші дані. І вони говорять про це - «видавлюємо кожну цінну краплю з даних користувача». Це не секрет, але всім, схоже, начхати.

Ящо ви поглянете на Yahoo з точки зору маркетингу, вони пишаються тим, що у них 500 мільйонів користувачів, вони знають їхні уподобання, неприязнь, їхні звички, захоплення, все що вони роблять, і з радістю продадуть вам увагу цієї аудиторії. Yahoo робить це не тому, що хоче контролювати кожен ваш крок, а тому, що хоче заробляти на вашій увазі.

Скорочений переклад SD.ORG.UA.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано

Стаття, здається, не така вже і проста. Навіює стан невпевненості та зменшує бажання користуватися інтернетом.
Та все ж обережність не зайва. Нехай потенційний злодій потурбується, не варто допомагати шахраям.
На Аллаха сподівайся, але верблюда прив'язуй!
Є сенс потурбуватись про безпеку власного і колективного середовища.

Коментарі

Зображення користувача Андерс Фальке.
0
Ще не підтримано

По-перше - пПеребільшення це все. Хто ж такі ці загадкові "вони"?! В тому то й справ. що такі "вони" були завжди - ворог потрібен завжди. По-друге - це добра реклама для Гугла. По-третє - користуймося тоді meta.ua, online.ua, Вконтакте, yandex.ua, щоб злі західні корпорації не збирали на нас досьє. Нехай знають, що мене цікавить! Виступ цього чоловіка з розвідки чи звідки він розрахований на неосвічених громадян. Хто хоч трохи обізнаний з основами соціології, біології та психології зрозуміє - що мережа - це випробовування для людства, це індикатор власних духовних сил - "не сиди на Фейсі за довго", "не шукай порнуху" тощо. Це ж справа кожного - а не злого Гугла. Мережа просто звільнила нас від загальноприйнятих засад і показала кожному хто є хто. Чи не так?

 

P.S. Авторе, вчитуйся в переклад - знаю - стаття велика - дивився оригінал виступу і переклад на російську. "Ви видаляєте календарі, але вони віддаляються тільки на вашому телефоні." - в цьому реченні явно є помилка. І не Picasso - це прізвище художника, а Picasa - це програма для роботи з фото.

Миролюбність і озброєність!

Зображення користувача Зоріна Небокрай.
0
Ще не підтримано

Цікаво знати таку інформацію, завжди корисно. Вважаю, що інтернет, це послання Всесвіту, для розкриття всякої брехні. А кожний індивідум вирішує сам, як сказав д-й Хортицький, за своїми інтересами. Для мене- Фейсбук - брудна мережа. Там дісно почуваєшся оголеним, неприкрита шпигунська розвідка. Не спілкуюся там, а всі підряд повалили туди. В Ф-к треба іти з метою, знаючи, яку наживку викинути туди.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано

Приватність є. До кінця вирахувати людину не можливо, Творець потурбувався про невизначеність. Але треба бути обережним і не створювати зайвих проблем собі і іншим. Дякую.

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Це просто набір фобій від ображеного слідчого, який тепер не може отримувати по 500-1000 доларів за фото суб’єкта :) А хто, веде правильний спосіб життя, тому нема чого боятися, що Гугл чи Фейсбук знає про його інтереси. Він просто використовує можливості, які надають ці сервіси, і отримує задоволення та користь від цього.

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Так, у дечому я тобою згоден, шановний добродію. Та хочу доповнити. Гроші робляться на людських помилках. Чим більше в тебе помилок, тим більше ти платиш грошей. А, Інтернет - взагалі, то дуже зручний інструмент для того.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано

Стаття, здається, не така вже і проста. Навіює стан невпевненості та зменшує бажання користуватися інтернетом.
Та все ж обережність не зайва. Нехай потенційний злодій потурбується, не варто допомагати шахраям.
На Аллаха сподівайся, але верблюда прив'язуй!
Є сенс потурбуватись про безпеку власного і колективного середовища.

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Найбільша загроза, це що віруси можуть вкрасти пароль від аккаунтів і потім використовувати в своїх цілях. Але це вже вина не сервісів, а користувача, що не захищає свій комп’ютер від вірусів. Треба щоб завжди антивіруска була актуальна, або взагалі користуватися Лінуксом.

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано

В тексті мова і про мобільні комп'ютери, в тому числі і під Андроідом, а це лінуксоід.
Лінукс не є непрохідною перешкодою для мотивованих хакерів та вірусів.
Колись київський "Електронмаш" випускав крмп'ютери , в котрих пам'ять користувача і системна пам'ять розділені на фізичному рівні діспетчером.
Казали наші програмісти про їхню абсолютну стійкість проти вірусів.