Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Івано-франківські психологи лікують казками

Світ:

Кажуть, цілющими є більшість казок – особливо народні, перевірені часом, та складені експромтом - мамині. Івано-франківські психологи певні - народні дитячі оповідання мають цілющу силу. Причому вилікувати казкою можна не лише дитину, а й дорослого, йдеться в сюжеті ТСН.
Механізм дії казкотерапії простий, як світ, кажуть психологи. Дитина, слухаючи розповідь, ототожнює себе з її героями. Підсвідомо визначає ті проблеми, якими переймається сама – самотність у дитсадку, небажання вчитися, ділитися іграшками, різні страхи тощо. І згодом, наслідуючи героя, так само підсвідомо, шукає вихід із ситуації.

Людмила Підлипна директор Івано-Франківського обласного психологічного центру пояснює, що казка – це інформація для правої півкулі. А вона відповідає за образне мислення. Все, що ми там сприймаємо, записується на рівні підсвідомості. Дитина, коли виростає, знає, як вийти із складних ситуацій.

Кажуть, цілющими є більшість казок – особливо народні, перевірені часом, та складені експромтом - мамині.

За словами Мар’яни Озорович, ідеолога казкотерапії, найкращий варіант, коли мама з татом або з дитиною щовечора роблять традиційний ритуал і складають казку. Навіть про те, як минув день, що відбулося.

Слухаючи баєчку від дитини, можна багато що про неї дізнатися. До речі, психологи застерігають батьків не дратуватися, якщо дитина щоразу просить прочитати одну й ту ж саму казку. Мовляв, у такий спосіб малеча підсвідомо натякає на наболіле.

Передозування казкою неможливе, запевняють психологи. Мовляв, що більше їх розказати дитині, то легше вона вже дорослою долатиме життєві труднощі. Якщо ж не читати казок взагалі, припускають фахівці – успіху людина може досягти, але при цьому буде замкнутою, почуватиметься самотньою та емоційно спустошеною.
В тему:

Вигадані хвороби

Британські вчені: Шедеври живопису покращують психічне здоров’я

Слова можуть зцілювати - дослідження вчених

Жид у вертепі

Архетипи Юнга в політиці, або Як нам стати кращими

Здоров’я людини і простори буття

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи