Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Благодійний фонд "Велика родина" презентував культурологічний проект "Шевченко"

Проект присвятили 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. У його рамках відбудеться конкурс кінопроектів на кращий фільм про поета та конкурс короткометражок "200 років = 200 фільмів". Також пройдуть музичний фестиваль "Кобзар forever" і скульптурні симпозіуми на тему життя і творчості Тараса Шевченка.
"Проект організований для підтримки оригінальних творчих ідей про життя і творчість Шевченка. Проект розпочне конкурс кінопроектів і кіносценаріїв. Він відбуватиметься у двох етапах. Перший — це конкурс сценарних розробок для повнометражного фільму. Тут ми не вимагаємо розгорнутого сюжету. Об’єм тексту може бути від 4 до 12 сторінок. Переможці отримають $ 1,5 тис і будуть допущені до другого туру. Далі конкурсанти напишуть кіносценарій або подають розгорнутий кінопроект. Результати конкурсу оголосимо 9 березня 2012 року — в день народження Тараса Шевченка", - каже керівник проекту, режисер Сергій Проскурня.

Переможці будуть публічно захищати свій кінопроект. У разі перемоги за ним знімуть фільм.

"Ми уже домовляємося з кіновиробниками, які візьмуться реалізовувати ідеї наших переможців. Також сподіваємося на кінопродукцію з іншими країнами. Кошти на виробництво фільмів очікуємо отримати від держави, приватних фондів і бізнесу" - запевнив Проскурня.

Роботи на конкурс подають анонімно.

"Хто буде у журі, скажемо тільки на церемонії оголошення результатів першого туру. Серед суддів будуть режисери, кінознавці і продюсери. Відкрию секрет, що головою журі другого туру буде режисер Роман Балаян. У 60-х роках йому заборонили знімати фільм про Тараса Григоровича. Він хотів зняти стрічку про період, коли Шевченко був у засланні".

Сергій Проскурня каже, що до участі запрошують також іноземних кінорежисерів. Термін подачі робіт на перший тур закінчується 1 листопада цього року.


Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Криза позаду. Ми живі!

Український рубильник і американський бульдозер: пік глобальної кризи пройдено (+аудіо)

Сили, які планували знищення України, тепер змушені працювати на її перемогу та прискорений розвиток. Тому новий світовий устрій уже не передбачає існування Мордору. Мілітаризація світу повертає...

Останні записи