Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Діти в Інтернеті: Як навчити безпеці в віртуальному світі

Категорія:

27-го вересня в Києві "Київстар" спільно з Національним інститутом психології ім. Г. Костюка НАПН України презентували посібник, присвячений боротьбі з поширенням нелегального контенту в інтернеті та захисту дітей від його деструктивного впливу на психіку і виховання.
(клацайте на фото, щоб збільшити)Оприлюднена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі в 2009 році в інтернеті пам’ятка для батьків «Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок», упереджено-заангажованими середовищами (переважно бізнесовими кампаніями) була сприйнята з неприхованою ворожістю.

Як не прикро це визнавати, але прагнення налагодити коректне й корисне використання суспільством телекомунікаційних послуг, зробити інтернет-мережу безпечною територією для освіти та розвитку, рівно як і пошук шляхів вирішення суспільної проблеми захисту дітей від негативно впливаючої на виховання і психіку інформації, наштовхнулось на жорстку протидію з боку зацікавлених у збільшенні прибутків окремих національних та транснаціональних кампаній. Підконтрольні їм, а отже не завжди об`єктивні ЗМІ, поспішили наректи її «посібником для шпигування батьками за дітьми».

Як не прикро (і навіть боляче та соромно) це визнавати, проблему безпечного та обачливого користування дітьми інтернетом, поширення в мережі агресивного маркетингу, окремо тарифікованих номерів та сервісів, нелегального, сприяючого дитячій сексуальній експлуатації зокрема й спрямованого проти суспільної моралі вцілому контенту, намагались оголосити якщо не надуманою, то принаймні неактуальною.

Національну експертну комісію вцілому й її Голову В.В.Костицького зокрема, звинувачували в запровадженні цензури й протидії молодим талантам. Здійнятий галас унеможливлював цивілізовану дискусію й глушив тверезі голоси небайдужих до долі рідного народу прихильників, переважну більшість з яких становили стурбовані долею дітей батьки. Для них доречність постання пам`ятки була очікуваною, логічною за нинішніх умов та обставин і зрозумілою. Що б там не казали, але більшість нинішніх дітей краще від них орієнтуються в мережі інтернет.

На щастя, здійнятий гамір не зміг остаточно приглушити голоси апелючої до наших національних традицій та культурних і духовних надбань предків інтелігенції. Завдячуючи їй, дискусія вийшла за рамки лише однієї брошури.

Опоненти культивування традиційних моральних устоїв, за щедрої підтримки меценатів, наважились провести кілька «громадських заходів і слухань», в часі яких переконували загал в недоцільності існування НЕКу. Щоправда термін «громадські заходи і слухання» є занадто гучним (та й таким що не відповідає дійсності) для зібрання, в часі якого формальні (оскільки реальні не поспішали відверто декларувати власні антиморальні вподобання) організатори лаялись найнепристойнішою лайкою зі сцени. Не скрашує опонентів й цілковите оголення біля стін ВР й привселюдне імітувавання (даруйте) статевого акту.

На щастя, тисячолітній досвід та народна мудрість визнали час найкращим суддею. Чергова атака на національні традиції, духовність і мораль так і не знайшла очікуваної недоброзичливцями підтримки серед загалу. Це зайвий раз засвідчило, що попри титанічні зусилля ідеалізаторів хамства й аморальності українці жодним чином не ототожнюють демократію з розгнузданою вседозволеністю.

Заклик В.В.Костицького до операторів та провайдерів телекомунікацій вжити заходів щодо дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі в українському сегменті мережі Інтернет таки був почутим. Наприкінці 2009 року, між Національною комісією з одного боку та Інтернет Асоціацією з іншого, був підписаний Меморандум про створення інтернет-ресурсу «skarga.ua», на якому кожен громадянин може викласти свої зауваження та претензії до змісту конкретних сайтів.

Цей крок не є зайвою пересторогою. Згідно з оприлюдненими результатами всеукраїнського соціологічного дослідження «Знання та ставлення українців до питання безпеки дітей в інтернеті», понад 28% опитаних дітей готові переслати свої фотографії незнайомцям, 17% без вагань погоджуються повідомити інформацію про себе та родину, 22% періодично потрапляють на сайти для дорослих, 28% побачивши в інтернеті рекламу алкоголю або тютюну робили спроби їх придбати. Окрім того, близько 11% наркозалежних знаходять його через Інтернет.

Приємною новиною для багатьох небайдужих до проблеми виховання свідомих та патріотично налаштованих громадян, стала презентація Закритим акціонерним товариством «Київстар Дж.Ес.Ем.» ще одного, розробленого спільно з Національним інститутом психології ім. Г. Костюка НАПН України, суттєво вдосконаленого посібника для батьків «Діти в Інтернеті: Як навчити безпеці в віртуальному світі». Презентація присвяченого боротьбі з поширенням нелегального контенту в інтернеті та захисту дітей від його деструктивного впливу на психіку і виховання посібника, відбулась 27-го вересня в Києві, в приміщенні конференц-залу «Green Well» бізнес-центру «Олімпійський».

Забезпечити онлайн-безпеку своїх дітей від найрізноманітніших загроз, які підстерігають дитину в мережі (а це є вкрай важливим чинником в справі виховання), можуть лише володіючі знаннями про інтернет та добре обізнані в ньому батьки. Такою є думка авторів посібника.

Проте друковане видання виявилось не єдиним кроком. В часі презентації та круглого столу, учасники та запрошені журналісти довідались, що «Київстар» вже відмовився від продажу дорослого контенту, слідкує за діяльністю своїх партнерів, співпрацює з правоохоронцями. Більше року тому було започатковано соціальну програму «Безпека дітей в мобільному Інтернеті», проведено конкурс соціальної реклами. Наразі, інженери компанії працюють над сервісом «Батьківський контроль», який, за бажанням батьків, буде встановлювленим в мобільний телефон дитини задля убезпечення її від поки-що присутнього в мобільному контенті негативу.

Того ж дня, в часі інтернет-конференції, коментуючи позитивні результати круглого столу, Голова Національної комісії зазначив:

-Я дочекався, коли нарешті інформаційний бізнес публічно продемонстрував спроби забезпечувати саморегуляцію у дотриманні етичних стандартів.
Вітаємо з черговою перемогою в справі захисту моралі. Нехай щастить і надалі.
Діти в інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі. Завантажити (PDF, 3,9 МБ)
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Коментарі

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.

То як все таки надати дітям безпечне користування інтернетом?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Відповім кількома цитатами, Арію:

Олександр Друзь, гравець інтелектуальних ігор ("Що? Де?Коли?"):
"Якщо дитина приходить до тебе з питанням , треба намагатися відповідати, а не відправляти його «погуглити» в Інтернет. Якщо не знаєте відповідь, йдіть і «поґугліть» разом з дитиною. Треба в дитинстві формувати підхід до отримання інформації і в дитинстві ж треба вчити дітей користуватися інформацією.
Ось це, мабуть, найважливіше: «погуглити разом з дитиною»."

"Чи буде дитина задавати Google правильне запитання, чи запитання, де дістати наркотики, або як найкраще покінчити життя самогубством, залежить від нас. Формування питань має бути чимось обмежено і якось направлено ... Нам треба дати дитині орієнтири в інформаційному полі. Обмеживши дитину через батьківський контроль, ми не захистимо його від неправильних речей. Якщо раніше можна було просто "нє пущать", зараз це неможливо. Потрібно дати дитині цілісний погляд на світ, щоб вона сама розуміла, що ґуглити, а що ні.
(Веніамін Райніке, керівник інформаційного відділу Єкатеринбурзької єпархії).

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Доброслав Велесовий.

Точно не шляхом "відтягнути від компютера". Бо тоді дитина виросте "відсталою" у порівнянні зі своїми однолітками, які не мали таких заборон.

Найкраще просвітлювати дітей, що варто робити, і що не варто робити в Інтернеті. І тоді вже не треба буде ніяких цензур і блокувань сайтів.

А наші "шановні" державні органи краще би створювали гарні і безпечні сайти для дітей, а не сайт, де можна скаржитися на мільйон інших сайтів, які теоретично можуть бути небезпечними для дітей. Бо це і так безрезультатно.

Арій Хрестовий каже:
То як все таки надати дітям безпечне користування інтернетом?