Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

Давні люди робили з неандертальців прикраси та поїдали їх

Світ:

Відомо, що неандертальці, як вид, зникли з обличчя планети близько 30 тисяч років тому. Проте причина зникнення цих "майже людей" не встановлена до кінця і це породжує численні версії. Більшість учених сходяться на думці, що неандертальці вимерли не самі по собі, їм "допомогли" наші предки, які просто винищили перших. Палеонтологи говорять, неандертальці були сильніші Homo Sapiens, але наші предки були спритнішими і набагато розумнішими, що й зіграло вирішальну роль.
Тепер учені стверджують, що люди не тільки боролися з неандертальцями, але й просто поїдали їх. До таких висновків дослідники прийшли на основі аналізу останків стоянок людей палеоліту на території сучасної Франції. Серед обгризених кісток тварин дослідники частенько знаходили і кістки неандертальців.

Французькі учені говорять, що аналіз кісток неандертальців показує, що їх саме з’їли - на них є сліди зубів, характерні подряпини і розломи. Проте неандертальці служили нашим предкам не тільки обідом, але й як прикраси. Дослідники виявили нехитрі намиста, зроблені із зубів неандертальців.

"Судячи з усього, кінець епохи неандертальців був плачевний і жорстокий, врешті-решт вони стали жертвами людей. Впродовж багатьох років антропологи стверджували, що стародавні люди не були канібалами, але найсвіжіші дані говорять нам про зворотне", - розповідає Фернандо Роцці з паризького Центру наукових досліджень.

Роцці говорить, що м’ясо і зуби неандертальців були не єдиними "продуктами". У хід також йшли черепи неандертальців, можливо, їх внутрішні органи.

В той же час це припущення поки неоднозначно сприймається в науковому світі.

"Це дуже важливе дослідження. Але для справжніх висновків нам потрібно більше даних. Поки ми можемо говорити лише про те, що люди і неандертальці жили в один час на одній території, і вони взаємодіяли між собою, причому, часто така взаємодія носила ворожий характер. Це поки не доводить, що люди регулярно харчувалися м’ясом неандертальців", - вважає професор лондонського Музею природознавства Кріст Стрінгер.

Нагадаємо, що за сучасними даними неандертальці заселили планету приблизно 300 тисяч років тому. Їм вдалося пережити декілька льодовикових періодів, після того, як близько 40 тисяч років тому з Африки почали виходити Homo Sapiens, що стали на той час домінуючим видом.

Французькі дослідники розповідають, що сьогодні з приводу смерті неандертальців є дві основні теорії: перша свідчить, що люди просто перемогли у війні за ресурси, а друга випливає з того, що неандертальці не змогли пристосується до зміни клімату на Землі. Теорія канібалізму підходить як до першої ідеї, так і до другої.


В тему:

Перша людська раса – неоантропи

Автохтонне населення збереглося з бронзового віку

Михайло Відейко: “55% українців походять від трипільців”

Жорстокість передається спадково

Адреналіновий тест

Людиноподібні види можуть існувати одночасно


В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи