Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 17
  • Переглядів: 17

Межа толерантності, або що таке tolerastia

Здорове суспільство орієнтує людей не на вимушене терпіння одне одного, а на взаємну повагу

Нещодавно в Києві визначено переможців конкурсу «ЗМІ за толерантність та консолідацію українського суспільства». Дещо раніше гучно відсвяткували Міжнародний день толерантності. На початку року засновано джазовий фестиваль «Мистецтво толерантності». Що ж це таке?

Якщо прагнеш зрозуміти явище, то спершу поглянь, з чого воно почалося. «Первинно латинське слово tolerantia означало пасивне терпіння, добровільне страждання, асоціювалось з такими поняттями, як біль, зло» — читаємо на сайті «Простір толерантності». Тобто це коли нам щось не подобається, але ми його до певного часу терпимо. Наприклад, коли хтось в автобусі надто голосно розмовляє. Пасажирам неприємно, але вони не подають вигляду і починають дружно ТЕРПІТИ. Ця їхня толерантність триває доти, доки «балакун» не переходить допустиму межу. Тоді в людей уривається ТЕРПЕЦЬ і вони починають активно реагувати, захищаючи свій емоційний комфорт.

Нормальне суспільство орієнтує людей не на вимушене терпіння одне одного, а на взаємну повагу. Повага — це велика суспільна цiннiсть. Чим більше людину поважають, тим краще їй живеться. Це заохочує до самовдосконалення. Натомість толерантність не перед бачає жодних стимулів до розвитку, адже за будь-яких обставин до тебе ставитимуться байдуже-терпляче.

У медицині термін «толерантність» означає повну або часткову відсутність реакції на чужорідні речовини. Організм втрачає інстинкт самозбереження і стає байдужим до наявних загроз. З 90-х років медичний термін «толерантність» почали активно переносити на суспільство. В 1995 році генеральною конференцією ЮНЕСКО була навіть прийнята «Декларація принципів толерантності». Але з якогось дива цьому терміну надали протилежного значення: патологія була представлена як чеснота. Стаття 1 цього документа починається зі слів «Толерантність означає повагу...». Це якби хтось сказав «хвороба означає здоров’я» або «потворність означає красу». Мимохідь згадуєш Оруела з його «правда — це брехня», «незнання — сила». Адже очевидно, що терпіння і повага — це майже протилежні поняття: одна справа поважати людину, і зовсім інша — терпіти її.

Проникливі уми вже давно намагаються з’ясувати справжню мету глобального просування світогляду нереагування на чуже. Для позначення набутої патологічної байдужості до зовнішні х загроз навіть з’явився термін tolerastia (толерастія). Частина дослідників схиляється до думки, що пропаганда толерантності — це масштабна спецоперація з психологічної підготовки людства до грядущого вторгнення «чужих». Щоб не спрацював природний захист, заснований на розпізнаванні «свої—чужі», максимально розширюється «простір толерантності», тобто «діапазон терпіння». Якщо ж таки проявляється суспільний імунітет, то апологети толерастії тут же на нього ставлять клеймо «ксенофобії». В результаті такого комплексного підходу вороже втручання починає сприйматися як щось нормальне.

Можна сперечатися, хто вони ці «чужі» — інопланетяни чи все ж таки земляни. Безперечно одне: вони вже серед нас і готуються до рішучої атаки. Для людства, враженого толерастією, вторгнення «чужих» буде катастрофою. Наша проблема в тому, що ми не вважаємо їх чужими. Зате вони однозначно вважають чужими нас.

-------------------------------------

В тему:
Вторгнення чужих буде катастрофою
Нещастя — це шлюб з іноземцем
Інтелект, раси, спадковість
Лекцію Нобелівського лауреата скасували через його висловлювання про негрів
Євгеніка для України
Біженців в Україні стане більше ніж українців через 5 років 
Темний бік імміграції
Ксенофобія як захист від геноциду
“Різноманітність” робить нас нещасними?
Українцям – депортація, мігрантам – українські землі і робочі місця
Україна займає 4-е місце у світі за кількістю міжнародних мігрантів
Тейлор: “Расове різноманіття є Божою карою – нестерпною, безкінечною карою”
 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Антонімом для толерантності є слово імунітет. Імунодефіцит - то брехлива назва. Імунодефіцит насправді зветься толераністю.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Коментарі

Зображення користувача Сергій Ждан.
0
Ще не підтримано

Натрапив я одного разу на сайт, де користувачі змагались у вигаданні українських назв популярних іноземних
визначень і понять (наприклад, ТОПЛЕС). Виходило досить вдалу: і доречно, і дотепно. То може і нам створити подібний куточок і почати з того, щоб назвати українською толеразм, як ми його, українці (арії) називаємо по-своєму? Просто байдужість - не дуже точно; пасивне терпіння чи терпеливість - калька з латині; згода, рівновага, злука, примирення, чуйність, співчуття, долучення. що ще?

Все починається з Любові.

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Антонімом для толерантності є слово імунітет. Імунодефіцит - то брехлива назва. Імунодефіцит насправді зветься толераністю.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

То, людей готують не до вторгнення чужих, а то терплячого перенесення злодійств дітей диявола! Аби ж жахлива хвороба звалась своїм справжнінім ім'ям - Синдром Набутої Толерантності (СНТ), замість брехливої назви - Сидром Набутого Імунодефіциту (СНІД), то хіба б, це було можливе? Люди, суспільство, тоді б, просто фізично знищили тих, хто намається прищепити суспільству толерантність! Тобто, фізично знищили б тих, хто намагається в такий спосіб знищити суспільство. Цікаво, чому оце не є нашою стратегією?

Якщо прагнеш чуда - створюй його!