6 --- Ісус, що означає Ясний

Ефективне дослідження євангельських текстів потребує розуміння історичного контексту, а також певної лінгвістичної культури. В цій царині досі панує велика плутанина, тому доцільно скористатися порадою мудрого Конфуція і розпочати дослідження з «виправлення імен».

Продовження. Попередній розділ:

5 --- ВОАНЕРГЕС, тобто СИНИ ГРОМУЮдохрістияни виводять ім’я Ісус (гелленською Ιησους, читається Їсус, Єсус, Єзус) від єврейського Єгошуа, яке начебто означає «Єгова спасає». Це типова народна етимологія, коли юдеї намагалися пояснити походження незрозумілих їм арійських слів.Прикладом можуть бути слова «Сваот» (арійське «Святий Отець») — його євреї виводили від євр. «цава» (війська), «Галілея» (Галлія—Гальлея, країна галлів) — начебто від євр. «галіл» (округ, околиця), «Михаїл» (арійське «могутній дух») — від начебто євр. «хто яко бог» тощо. Дослідники так і говорять, що «Єгова спасає» — це не що інше, як народна етимологія*.Насправді ім’я Ісус було поширеним у тодішній арійській Палестині, а подібні імена — Ясіус, Ясіон, Ясон та Ясус — були звичайними для давньої Геллади. Їхніми українськими відповідниками є давні імена Ясь, Ясько, Яцько. Всі вони, скоріше всього, походять від кореня *яс-*ас-*аз, що в арійських мовах має значення: ясний, світлий, сонячний, божественний, звідси аси — боги, Асгард — місто богів, Азов — місто асів, Асія — країна асів, Азман-Асман-Атман — боголюдина.Посилання:* Гандри Роберт. Обзор Нового завета: Пер. с англ. — СПб.: Христианское общество «Библия для всех», 2001. — С. 161.

Продовження:

7 --- Хрестос і Хрістос

-----------------------

В тему:Книга «Пшениця без куколю» — на першому місці у рейтингу читацьких симпатій Бі-Бі-СіЯкщо ти арієць1 --- П’ЯТИЙ ЕЛЕМЕНТ2 --- ІСТОРІЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗЛОЧИНУ3 --- ЦЕРКВА І ЄВАНГЕЛЬСЬКІ ТЕКСТИ4 --- МЕТАФІЗИЧНІ АРХЕТИПИ5 --- ВОАНЕРГЕС, тобто СИНИ ГРОМУ
6 --- ІСУС, ЩО ОЗНАЧАЄ ЯСНИЙ7 --- ХРЕСТОС І ХРІСТОС

Гравець: 
Народний Оглядач

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка