English translation unavailable for Директива з поведінки німецьких військ у Росії (19.05.1941).

Comments

Миро Продум's picture

Щодо українців були інші інструкції:

«Про німецьку політику щодо України в перші тижні війни свідчать "особливі інструкції з українського питання", датовані 11 липня 1941 р. У них, зокрема, підкреслювалося, що "територію України слід розглядати як життєвий простір дружнього нам народу". У зв'язку з цим заборонялися будь-які самовільні конфіскації, зверталася увага на те, щоб кожний військово­службовець поважав релігійні вірування греко-православного і греко-католицького населення. Дозволялася організація під німецьким контролем української міліції, командирами підрозділів якої рекомендувалося призначати колишніх офіцерів австрійської і польської армій» - пише історик Анатолій Кентій. – http://lib.oun-upa.org.ua/kentiy/r301.html

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Явсе Світ's picture

Моєму діду у 1941 році було 13 років.У них на господарстві квартирували німецькі офіцери.Ніколи поганого слова про німців від своїх дідів і бабусь я не чув.Це було якось дивно для мене,бо в школі і по ТВ одне,а живі свідки говорили інше.Не знаю,може в інших регіонах було по іншому,та у Галичині німці до селян українського походження відносилися не так як нам показувала радянська пропаганда.До тепер старі люди говорять,що потрібен німець із нагайкою коли мова йде про те,що потрібно у чомусь навести порядок.

Вірю в те, що розумію.

Володимир Федько's picture

«Якщо захотіти з повною точністю сказати, чим же саме зобов'язаний німецький народ своїй армії, то це можна буде висловити одним словом: всім! У нашій армії виховувалося почуття відповідальності ще в таку пору, коли ця властивість стала вже зовсім рідкісною, коли всі намагалися піти від відповідальності, надихаючись насамперед прикладом парламенту, який був зразком повної відсутності якої б то не було відповідальності. У нашій армії виховувалося почуття особистої мужності в такий період, коли боягузтво лютувало повсюди і коли готовність пожертвувати собою в інтересах загального блага розглядалася вже майже як дурість, а розумним вважався лише той, хто найбільше думав про своє власне «я». Армія наша була тією школою, в якій німець навчався бачити благо народу в його силі і єдності, а не в брехливих фразах про інтернаціональне братерство з неграми, китайцями, французами, англійцями і т.д.»

(А. Гітлер, «Моя боротьба», книга 1., гл. 10)

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Володимир Федько's picture

«Будь-яка війна небезпечна вже тим, що слабохарактерна людина може на ній в якійсь мірі перетворитися в ландскнехта. З'являються такі якості, як невміння стримувати себе, егоїзм, хвастощі і марнославство. Той, хто не може впоратися з собою і стримати свої домагання, хто хвалиться своїми подвигами і прагне принизити заслуги інших, чиїми вчинками рухає виключно жага відзнак та нагород, хто розпускає чутки, бажаючи похвалитися «хорошими зв'язками», той втрачає повагу оточуючих, яку вони надають лише людям зі шляхетною душею. Благородство душі передбачає лицарство в думках і справах, тобто скромність, стриманість, відсутність кар'єризму і заздрості. Кодекс честі вимагає від офіцера свято зберігати в собі ці якості, особливо в умовах війни».

(Із застільних розмов Гітлера в Ставці «Вовче лігво», 9 серпня 1942 р.)

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Володимир Федько's picture

Було б нечесно з мого боку, як військового історика-дослдника, промовчати про неопоодинокі факти поліцейських каральних акцій відносно населення... Але... Практично всі ці акції проводилися у відповідь на провокативні дії радянських партизан - вбивства військовослужбовців Вермахту чи українських поліцейських, диверсії... Достатньо порівняти звіти бойових дій партизан з каральними акціями окупаційних поліцейських сил. Вся стратегія партизанських бойових акцій була направлена на те, щоб викликати відповідну каральну акцію і, таким чином, настроювати населення проти німців!

Партизани діяли згідно директивного документа:
НАКАЗ Народного Комісара Оборони Союзу РСР № 00189 від 5 вересня 1942 р. ЗМІСТ: Про завдання партизанського руху
https://www.ar25.org/article/nakaz-narodnogo-komisara-oborony-soyuzu-rsr-no-00189-vid-5-veresnya-1942-r-zmist-pro

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!