Олена Каганець's picture
Олена Каганець

Крим стане зовсім іншим, якщо зараз нічого не робити

Спецтема:

Ось ми будемо розвиватися-розвиватися, а потім років через ... надцять повернемо Крим, і всі побачать, як добре ми розвиваємося. Не повернемо. Через надцять років повертати буде нічого. Та й нема чого.

1. Росія повністю змінить склад населення. Масові переміщення відбуваються вже зараз. Через деякий час в демографічному плані Крим буде зовсім іншим. І там не буде ні грама українського. І нікому буде тужити про Україну.

2. Антиукраїнізм, що насаджується там, через роки дасть покоління людей, яких буде неможливо реінтегрувати в українське суспільство.

3. Як демократична держава Україна не зможе вирішувати свої проблеми методами депортації. Але й інтегрувати анклав в суспільство теж не зможе.

4. Кожен день розвитку економіки в різних системах призведе до того, що "спаяти" їх знову в одну буде практично неможливо. Точніше, можливо, але настільки затратно, що ніхто не зважиться цим займатися.

5. Щоб Криму повернувся сам, потрібно щоб Росія впала в дуже жорстку державну кризу, в якій ніхто в світі всерйоз не зацікавлений.

Отже теза української влади про те, що ми будемо чекати і повернемо Крим, не життєздатна. Інакше в сучасному світі не існувало б двох Китаїв, двох Корей, двох Кіпр і т.д.

Ніхто нічого в світі не дає тобі просто так. Ти або береш, або віддаєш. Україна Крим віддала. Все. Якщо він потрібний - його потрібно забирати. Якщо забрати не виходить - то і скиглити марно.

Я прекрасно розумію катастрофічність військового шляху повернення Криму. Але й брехати про "мирний шлях" - просто безвідповідально по відношенню до українців. Ніякого "мирного шляху" немає. Є визнання окупації де-факто при відмові від визнання де-юре. Мабуть, іншого шляху зараз немає. Але навіщо сіяти в суспільстві безпідставні надії, а не готувати його до боротьби?

P.S. Не виключено, що через десятиліття питання про повернення Криму буде так само лякати українського виборця як питання про приєднання КНДР лякає корейського.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Comments

Анатолій Вебер's picture

Чому ж, через ..надцять років, коли Крим повернеться в Україну, населення з російськими паспортами виїде на свою батьківщину, всі інші будуть позбавлені права голосу на виборах. Введемо державний іспит на громадянство України, тільки після успішного проходження цього іспиту, жителі бувших окупованих територій будуть мати право голосу на виборах.

Андрій Ясун's picture

Є кримські татари. Вони подбають про свою землю. А українська допомога їм буде потрібна. Нема чого хвилюватися. Гірше з Донбасом. Щоб його перезапустити, потрібно, щоб до України приєдналася Кубань, Слобожанщина і т.д.

Si vis pacem, para bellum

ДЗен ДЗелень's picture

То півострів - це українська земля чи татарська?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Андрій Ясун's picture

Ну вже точно не російська.

Si vis pacem, para bellum

Андрій Ясун's picture

Не маю впевненості, що Росія зможе "утримувати" Крим. А Україні не варто відмовлятися. І потрібно постійно наголошувати на цьому. Росія пробуватиме нагадити, просуваючи твердження, що Україна "кинула" Крим, але "кинула" його сьогоднішня українська влада, яка не має нічого спільного з Україною і її народом. Татари ж мають велику заінтересованість перебування Криму у складі України. Не даймо, щоб ця заінтересованість зникла.

Si vis pacem, para bellum

cBіт Розумний's picture

А як щодо адміністративного устрою? Знову АР Крим?

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Вiктор Нокiд's picture

Автор мабуть не в курсi процесiв, а нi у РФ, а нi у Криму. Вiдповiднi питання - це питання МАКСИМУМ 5 рокiв.

Нiхто вже РФ не рятуватиме.

Про яку замiну населення йде мова? Де РФ знайде 2000000 людей й куди подiне те, що там зараз?

Проволати АЛЯРМ на порожньому мiсцi - це дурна спроба самореклами.

ДЗен ДЗелень's picture

На цьому сайті є гравці з півострова. Цікаво дізнатись їхні думки з цього приводу.

А ось мої. Москва знищує на півострові тільки українців ну і татарів (за те що 443 роки назад спалили Москву). За останній рік туди було переселено 35-40 тисяч московитів, щоб утримувати регіон під контролем. Це кілька відсотків від усього населення краю. Можливо, ще будуть переселяти білих і умовно білих з Далекого Сходу, звідки їх витісняють чайни. Або за домовленостю з Бейджіном жовтих можуть переселити одразу до півострова, минуючи Далекий Сход.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Миро Продум's picture

Не факт, що майбутня Українська держава буде демократична. Тому депортації нелегальних мігрантів цілком можливі.

Quote:
3. Як демократична держава Україна не зможе вирішувати свої проблеми методами депортації. Але й інтегрувати анклав в суспільство теж не зможе.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Альберт Саїн's picture

Все це з боку виглядає як КВА-КВА-КВА.. та Бе-бе-е-еб-е-е-е-е..
Ну і тому ж дусі!
Автор публікації ближчий до істини чим більшість його коментаторів, у тому числі і коментар нашого "фінансиста".
Якщо ще говорити мовою абстракції, то наша подруга Дзвінка Сопілкарка з упевненністю знає що через енну кількість років не тільки Крим, ДНР та ЛНР повернуться у склад України але ще й довколишні вже колишні українські землі.
Це як немов коли людям відривають руку, а потім її назад пришивають, то все наче якби і добре, рука функціонує, хай вже не на всі 100% а тільки на 50-60% але ж все краще своя рідна чим протез замість неї..
Але!
Абсурдність нашої ситуації довкола питань земель якщо продовжити дану абстракцію з рукою полягає у тому, що якщо людині руку відірвало, і потім абсолютно геть зовсім НЕ поспішаючи її так десь через пару місяців знову пришити, точніше не її, а те що від неї залишиться опісля прочесу розпаду клітин і т.д. навіть не дивлячись якщо така рука буде зберігатися у хорошому креаманіційному контейнері, то таким чином дійсно по аналогії Дзвінкої Сопілкарки, така людина й справді не тільки собі поверне те м"ясо з рукою, але ще й набуде безліч інфекцій для свого організму. Далі просто гидко продовжувати абстрактну аналогію..
Но вона є куди більш раціональнішою аніж квакання довкола Криму людьми які й близько НЕ мають жодної будь якої сили у тому щоби зробити бодай якийсь вплив на розвиток подій у цьому питанні.
Хай буде!

Вiктор Нокiд's picture

Автор початкового тексту. Мав на метi тiльки саморекламу. Бо не здатен навiть РАХУВАТИ елементарнi речi.

Яким чином суто практично можна у Криму додатково розмiстити хоча б двiстi тисяч осiб?

На момент окуповування Крим мав населення (без Севастополя) бiльше ДВОХ МIЛЬОНIВ осiб.

Важко коментувати самозакоханих невiгласiв, що не володiють навiть арифметикою, а тiльки здатнi позувати iз мiкрофонами.

Вiд таких "експертiв" найбiльше зло в iнормацiйних засобах.

Вiктор Нокiд's picture

Я не "ваш ""фiнансист"" й нiколи ним не буду.

До речi, самозакоханi невiгласи мають мiсце й на цьому ресурсi, в тому числi на ТБ-7.