“Брудні гроші” з РФ це загроза для країни, – парламент Великої Британії
“Брудні гроші” з РФ це загроза для країни, – парламент Великої Британії
Британія повинна виробити єдину стратегію протидії російському політичному режиму, а також посилити інструменти фінансового тиску на Володимира Путіна і його оточення.
Про це пише ВВС, виходячи з головного висновку доповіді, в яку лягли свідчення антикорупційних активістів і журналістів, а також інформація, надана аудиторськими фірмами та дослідницькими центрами.
Серед опитаних були і російські громадяни: так, наприклад, свідчення в британському парламенті давали виконавчий директор Фонду боротьби з корупцією Володимир Ашурков, співзасновник ClampK (Кампанії за законодавство проти відмивання грошей клептократів через нерухомість) Роман Борисович і опозиціонер Гаррі Каспаров.
Документ, підготовлений за підсумками парламентського розслідування, отримав назву Золото Москви: російська корупція у Великій Британії.
Автори доповіді визнають, що Велика Британія роками не чинила достатніх заходів для того, щоб зупинити потік “брудних грошей” з Росії.
Весь цей час “брудні гроші”, відмиті через “ландромат” в офшорах британських заморських територій, осідали в лондонській елітній нерухомості, акціях, предметах розкоші і на рахунках компаній, які обслуговують заможних людей без зайвих запитань.
Комітет британського парламенту також зазначив, що Лондон має разом з однодумцями в інших країнах ускладнити для Росії випуск суверенних облігацій через банки, які підпали під дію санкцій. Це, на думку авторів доповіді, дозволить надати вплив на поведінку Москви.
Британія починає кампанію очищення.