Важливість: 
3
Адміністрація Трампа скоротить фінансування НАТО і направить кошти на підтримку України і Грузії, - CNN

Зараз США дають 22% коштів від загального бюджету НАТО, але в наступному році хочуть скоротити суму до 16%. Білий дім очікує, що інші країни НАТО покриють дефіцит, що утворився.

За даними телеканалу CNN, США направлять кошти, які зекономлять, на підтримку безпеки в таких європейських країнах, як Грузія і Україна.

Це значною мірою символічний крок, оскільки прямий бюджет НАТО відносно невеликий - близько $2,5 млрд. і він відокремлений від національних оборонних бюджетів, які, як рекомендує НАТО, повинні складати 2% від ВВП.

Представники Міністерства оборони США заявили, що адміністрація Трампа прагне скоротити свій внесок приблизно до 16%, привівши його у відповідність із внесками Німеччини, яка дає 14,8%.

Відзначається, що Білий дім вже погодив з НАТО нову формулу внесків до загального бюджету Альянсу.

У Пентагоні зазначають, що зекономлені кошти допоможуть фінансувати інші зусилля США в сфері оборони і безпеки в Європі, зокрема оборонні програми для України і Грузії.

У 2019 році цивільний бюджет НАТО був встановлений у розмірі приблизно $260,5 мільйонів і використовувався в основному для фінансування штаб-квартири НАТО в Бельгії та адміністративних витрат.

На 2019 рік також є військовий бюджет у розмірі $1,56 мільярда, який використовується для фінансування деяких спільних операцій та стратегічного командного центру НАТО, а також для підготовки та досліджень. Це лише частка загальних витрат на оборону країн-членів, які, за оцінками НАТО,у 2019 році становитимуть понад $1 трлн.

Наші інтереси: 

США є справжнім і надійним союзником України.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка