Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

У кожному суспільстві військові перевороти чи революції роблять 3-5% людей – Тарас Возняк

Спецтема:

Пасивна більшість нічого, насправді, не вирішує – крім як на виборах. Єдиний спосіб зустрічі з політичною реальністю – це вибори: піти і кинути папірець. Це максимально, на що вона здатна. А активна меншість – це до малюсіньких груп зводиться, до якихось там батальйонів, як от було в часі війни.

190415-tarasvoznyak.jpg

Тарас Возняк, головний редактор журналу «ї» і директор Львівської галереї мистецтв
Тарас Возняк, головний редактор журналу «ї» і директор Львівської галереї мистецтв

Сучасна демократія перебуває в глибокій кризі. На жаль, арифметична демократія, коли більшість диктує компетентній меншості – це неправильно.

Про це розповів Тарас Возняк – головний редактор журналу «ї» – в ефірі програми ZAXID.NET

Дивіться, ці речі є синергетичні. Є невдоволення актуальним станом справ у країні? Є. Але не забувайте, що п'ять років, насправді, у нас не тільки гібридна війна – у нас п'ять років гібридний мир. От ми сидимо в цій студії, на вулиці у Львові ходять дівчатка, в кафе сидять у Києві, п'ють каву. Це нормально, це називається гібридний мир. Такий самий мир гібридний є в Ізраїлі. Так, там теж хлопчики і дівчатка гинуть періодично, але там 70 років існує цей гібридний мир. Хтось забезпечив цей гібридний мир, так? Цього абсолютно не оцінено.

Мало того, тут є ще одна дуже істотна річ, пов'язана з цими виборами. Тому що добре - буде обраний той чи інший кандидат, але той чи інший кандидат у результаті отримає величезну – як мінімум, половину – країни, яка буде його дуже сильно не сприймати вже на старті.

– І чим це може закінчитися?

Тим, чим закінчилося вже - 2013-м, 2004-м роком.

– Тобто ви маєте на увазі, що це може Майданом закінчитися?

Ну, Майдани змінюються. Це може бути Майдан, це може бути військовий переворот, це може бути якась катастрофа, це може бути інтервенція російська аж до Жмеринки.

– Я правильно вас зрозумів, що це у випадку перемоги будь-кого з цих двох кандидатів?

Дивіться, Порошенко вже має величезний твердий антирейтинг, твердих супротивників. Таких самих твердих, абсолютно твердих, супротивників зараз отримує Зеленський. Тобто країна не має єдності. А якщо країна не має єдності – це легка жертва для кого завгодно. Для Путіна – в першу чергу. Якщо народ розбитий – а народ розділений власне завдяки цим виборам.

– Просто ці вибори зараз покажуть певну легітимність того кандидата, який виграє. Як мінімум, це має бути більшість виборців.

Тут ключове слово – «певну».

Навіть якщо 30% не сприйме, а 70% сприйме (ну добре, уявімо собі так). Які ці 30%? Якщо це суспільно активні? А це суспільно активні люди, які здатні думати і рефлектувати. І якщо 70% – це ті, які в Instagram-i побачили красиве обличчя...

– Оці 30% – що, вони здійснять військовий переворот?

Слухайте, завжди в кожному суспільстві військові перевороти чи революції роблять 3-5% людей. Всі інші або сидять і попкорн їдять на своїх диванах, або сапають десь там город – картопельку садять.

– У такому разі, уявімо собі, що це відбулося. І оця от меншість 30% чи 5% – нав'язала свою волю більшості?

Меншість не може нав'язати волю більшості на виборах. Але в реальності, в політичній реальності – може нав'язати. Тому що на Майдані гідності – скільки там? Ну добре, пару мільйонів перейшло його із 40-ка скількох? 4 мільйони - 10% нав'язали свою волю. Ті співчували, інші не співчували, за-проти, але реально політичними діячами в політичному театрі, яким є оце дійство чи Майданів, чи війни – вони змогли нав'язати. Ви мене запитали... Якщо в тих 30% буде оце активне ядро – то будь-якому президенту, якого підтримає пасивна більшість, буде дуже важко.

Пасивна більшість нічого, насправді, не вирішує – крім от на виборах. Єдиний спосіб зустрічі з політичною реальністю – це вибори: піти і кинути папірець. Це максимально, на що вона здатна. А активна меншість – це до малюсіньких груп зводиться, до якихось там батальйонів, як от було в часі війни.


В тему:

Наші інтереси: 

Сприяти організації компетентної меншості. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Напрямок творчих думок пана Тараса мені подобається!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Напрямок творчих думок пана Тараса мені подобається!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Майя Українська.
0
Ще не підтримано

Сила народу... В чому сила?: У єдності, згуртованості, у шануванні прадідівської віри, у пюбові до тих, хто відчув, що думки-вислів "а какая разніца", - то зрада

Радіймо! Тільки шляхом творення сьогодення, майбутнє вітаємо чистотою, світлом перемагаємо!