Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
249

Три рівні соціальних комунікацій у демосах Міжмор’я: оперативний, тактичний, стратегічний

Важливість: 
3

Демоси є підсилювачами людських талантів і можливостей. Синергія в демосах досягається правильною взаємодією. Запропонована модель дозволяє зосередитися на контактах з найвищим пріоритетом, зменшити кількість інформаційного шуму від хаотичного спілкування, уникати інформаційного перенавантаження, не допускати поширення недостовірних чуток, паніки, психологічного зараження.

160615-komunikaciyi.jpg

Без паніки!
Без паніки!

Перехід до постіндустріальної цивілізації приведе людей до звільнення від соціального паразитизму. Головним інструментом є така організація суспільства, яка не залишає «щілин» для паразитів. А все тому, що нове суспільство складатиметься з  демосів – самокерованих громад, в яких усі знають всіх.   

Сила демосів у тому, що вони є синергетичними спільнотами – підсилювачами людських талантів і можливостей. У демосах розрізняємо оперативну, тактичну і стратегічну групи. Відповідно є три рівні синергії: оперативний (серед старшини з 5 осіб), тактичний (у рою до 20 осіб) і стратегічний (у демосі до 150 осіб).   

Синергія досягається правильною взаємодією. Вона ґрунтується на застосуванні правил і обмежень (заборон).

Оперативне спілкування – до 5 осіб

Звичайна людина спроможна одночасно утримувати в оперативній пам’яті 4–5 об’єктів. Для максимально використання цієї природної здібності людини, треба дати їй можливість постійно перебувати на зв’язку з групою до 5 осіб.

Для старшини (керівного ядра демосу) оперативне спілкування є обов’язковим. Це досягається тим, що старшина постійно перебуває в груповому чаті на 5 осіб з можливістю переходу до голосового зв’язку.

Спілкування між двома членами старшини доступне для всіх інших членів старшини. Це дозволяє кожному зі старшини бути в курсі подій, мати цілісне уявлення про ситуацію, легко запросити до розмови іншого члена старшини, самому втрутитися в розмову для застережень або пропозицій.

Тактичне спілкування – до 20 осіб

Це спілкування з меншим пріоритетом. Воно відбувається один на один за допомогою електронної пошти або програми швидкого обміну повідомленнями. Коло тактичного спілкування обмежується групою з 20 осіб. Це означає, що кожен у будь-який час може персонально звернутися до кожного з учасників списку, розмір якого не може перевищувати 20 контактів. Обов’язковими є контакти, які визначаються виконуваною роллю. Наприклад, для сотника обов’язковими є тактичні контакти з ройовими, а для сотенного судді – з ройовими суддями.

Якщо до цілком заповненого списку є потреба долучити нового члена демосу, то для звільнення місця зі списку видаляється найменш пріоритетний контакт і архівується (для історії). Завдяки цьому тактичний список завжди буде актуальний і вільний від інформаційного сміття.

Оскільки людина може одночасно входити до 6 демосів, то максимальна кількість її тактичних контактів становить 20 х 6 = 120.

Стратегічне спілкування – до 150 осіб

При стратегічному спілкуванні відбувається залучення до роботи всього демосу за допомогою відкритого обговорення на форумі демосу. Стратегічне спілкування найґрунтовніше і найглибше. Будь-який член демосу, в тому числі старшина, може винести на загальне обговорення своє запитання або пропозицію. Завдяки цьому частина запитань вирішується на низовому рівні, в порядку взаємодопомоги, без залучення керівництва. Натомість відкрите обговорення стратегічно важливих  питань дозволяє дійти консенсусу, тобто повної одностайності.

Для здійснення стратегічного спілкування кожен член демосу зобов’язаний мати реєстрацію на сайті демосу, отримувати розсилку новин, брати участь в обговореннях і голосуваннях.

Інформаційна культура: ефективність і чистота

Запропонована модель інформаційного простору члена демосу заснована на природних можливостях і потребах людини. Її застосування дозволяє:

  • визначати пріоритети спілкування
  • зосередитися на контактах з найвищим пріоритетом
  • зменшити кількість інформаційного шуму від хаотичного спілкування
  • постійно очищувати особистий список контактів від неактуальних контактів  
  • уникати інформаційного перенавантаження
  • не допускати поширення недостовірних чуток, паніки, психологічного зараження.

Стратегічна і тактична комунікація обов’язкова для всіх членів демосу, в тому числі для старшини. Оперативна комунікація обов’язкова для старшини.

Наші інтереси: 

Інформаційна культура - велика продуктивна сила! 

Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Петро Олар.

Можу додати своє спостереження режисера кіно. Документальний фільм творить приблизно 5 осіб, які обовязково дивляться його не раз. Ще у цих творців є друзі та члени сім'ї, які теж чи з інтересу чи з поваги подивляться це творіння першими - тобто 20 людей в прогресії розносять добру вістку і множать її на мільйони. Механізм простий а потім пояснюють це іншими видуманими факторами як реклама, скандал доакола творців чи теми. Все це розмови, а істина проста є природній механізм демосу і його нехтувати це зневажати саме існування людини її можливостей та готовності сприймати інформацію...

Хай живе Міжмор’я!