Важливість: 
3
Пантелеймон Куліш став героєм нового дудла від Google

Google присвятив новий дудл 200-річчю Пантелеймона Куліша - знаменитого українського письменника, перекладача, етнографа, мовознавця. Його "Чорна Рада" - перший історичний роман українською мовою - надихнув художника Google Кевіна Лафліна на створення цього дудла. 

Куліш наприкінці 1850-х років створив першу фонетичну абетку для української мови, в якій не було церковнослов'янських літер ѣ і ы, з'явилася літера ґ. Саме правопис Куліша лежить в основі сучасної української абетки.

Олесь Федорук, старший науковий співробітник Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної академії наук України, у своїй статті на Радіо Свобода зауважив, що попри полярні оцінки, наприклад, ролі козацтва в українській історії Куліш був напрочуд постійний в одному. Він усе своє життя працював задля «рятівної для майбутнього української ідеї». 

Куліш був перший, хто в концепт «Україна» вкладав модерний зміст. Його поема «Україна», «Книга о ділах народу українського і славного війська запорозького» (1843), історико-популярний трактат «Повість про український народ» (1846), «Чорна рада», де повсякчас наголошено на проблемі української єдності, ‒ ці тексти мали неабиякий вплив на сучасників.

Роман «Чорна рада» має повну назву «Чорна рада. Хроніка 1663 року». Це – перший історичний роман українською мовою, вперше виданий повністю Пантелеймоном Кулішем у 1857 році.

Наші інтереси: 

Українських письменників знають і цінують у світі.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка