Важливість: 
5
Навчаймося на успіхах, а не на помилках

Еволюція не зациклюється на попередніх невдачах: у своєму поступі вона завжди спирається на те, що виявилося успішним.

190106ravlyk.jpg

Золотий перетин
Золотий перетин

Існує уявлення, що ми нібито маємо вчитися на своїх помилках. Єдине, чого ми насправді можемо навчитися з власних помилок, – це те, чого не треба робити. Але наскільки це знання цінне? Як і раніше, ми не знатимемо, що треба робити.

Інша справа – коли ми вчимося на своїх успіхах. Успіх реально озброює нас. Коли якесь наше починання виявляється успішним, ми можемо повторити свої дії. І наступного разу ми, можливо, зробимо це ще краще.

Провал не є передумовою успіху. Дослідження науковців Гарвардської школи бізнесу виявило, що підприємці, які вже досягли успіху, з набагато більшою ймовірністю досягнуть його і в нових проектах (шанси на успіх їхніх майбутніх компаній становлять 34 %).

Водночас підприємці, чиї перші починання зазнали поразки, у наступних справах можуть досягти успіху практично з такою ж імовірністю, що й новачки у світі бізнесу, – лише 23 %.

Отже, люди, які вже зазнали поразки в бізнесі, наступного разу можуть досягти успіху з такою ж імовірністю, як і ті, хто взагалі нічого не пробував. Як бачимо, реальне значення має досвід успіху, натомість досвід поразки нічого не означає.

І в цьому нема нічого дивного: адже саме так працюють і закони природи. Еволюція не зациклюється на попередніх невдачах, у своєму поступі вона завжди спирається на те, що виявилося успішним. Так само слід чинити й нам.

Про це читаємо у книзі «Rework», автори – Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайєр Хенссон.

Наші інтереси: 

Розвиваємо власну підприємницьку культуру.

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка