Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
181

Навчаймося на успіхах, а не на помилках

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Еволюція не зациклюється на попередніх невдачах: у своєму поступі вона завжди спирається на те, що виявилося успішним.

190106ravlyk.jpg

Золотий перетин
Золотий перетин

Існує уявлення, що ми нібито маємо вчитися на своїх помилках. Єдине, чого ми насправді можемо навчитися з власних помилок, – це те, чого не треба робити. Але наскільки це знання цінне? Як і раніше, ми не знатимемо, що треба робити.

Інша справа – коли ми вчимося на своїх успіхах. Успіх реально озброює нас. Коли якесь наше починання виявляється успішним, ми можемо повторити свої дії. І наступного разу ми, можливо, зробимо це ще краще.

Провал не є передумовою успіху. Дослідження науковців Гарвардської школи бізнесу виявило, що підприємці, які вже досягли успіху, з набагато більшою ймовірністю досягнуть його і в нових проектах (шанси на успіх їхніх майбутніх компаній становлять 34 %).

Водночас підприємці, чиї перші починання зазнали поразки, у наступних справах можуть досягти успіху практично з такою ж імовірністю, що й новачки у світі бізнесу, – лише 23 %.

Отже, люди, які вже зазнали поразки в бізнесі, наступного разу можуть досягти успіху з такою ж імовірністю, як і ті, хто взагалі нічого не пробував. Як бачимо, реальне значення має досвід успіху, натомість досвід поразки нічого не означає.

І в цьому нема нічого дивного: адже саме так працюють і закони природи. Еволюція не зациклюється на попередніх невдачах, у своєму поступі вона завжди спирається на те, що виявилося успішним. Так само слід чинити й нам.

Про це читаємо у книзі «Rework», автори – Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайєр Хенссон.

Наші інтереси: 

Розвиваємо власну підприємницьку культуру.

Коментарі

Зображення користувача Віктор Макаренко.

Провал не є передумовою успіху
Цілком згоден. Але і успіх не є гарантією його повторення. Провал, щоправда тільки у випадку коли людина не зупинилася, дає набагато більше для аналізу і розуміння. На відміну від успіху.

Зображення користувача Зір Чіткий.

Потрібно встановити причинно-наслідкові зв'язки, які ведуть до успішності. Наприклад, я хочу зробити те, чого ще ніколи не робив. Як знати, що мої дії дозволять це зробити?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Володимир Федько.

Перш за все потрібно проаналізувати свої знання і свої здібності у сфері в якій ти хочеш себе проявити.

Наведу приклад з свого життя.
З юності мав бажання навчитися грати на гітарі (вплив "Біттлз"). Але армія, робота, шлюб... коротше десь к 30 рокам вирішив нарешті свою мрію здійснити. І тут мені якраз на день народження подарували гарну гітару!

Записався на курси, пару місяців ходив вечорами на заняття тричі на тиждень, викладач поставив мені руки... казав, що у мене є хист. Але дійшло до вивчення творів по нотам і я зрозумів, що осягнути нотну грамоту у мене немає ні хисту, ні часу.

На цьому все і закінчилося. Гітару подарував приятелю.
***

10 років видавав з колегою медичний журнал. Був і креативним редактором, і журналістом, і фінансовим директором. Справи журнали вів чудово. В той же час чітко усвідомлюю, що не потягнув би комерцію, пов'язану з торгівлею речами чи продуктами.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Леонід Українець.

Наскільки мені зрозуміло, автори пропонують висловлювати здогадки і перевіряти їх на практиці.