Зображення користувача Миро Продум.
Миро Продум
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Гриби перетворюють пластик на їстівну біомасу

Світ:

Дивовижно, але гриби мають природну здатність розщеплювати токсичні відходи в безпечні і навіть їстівні елементи. Дослідники з LIVIN Studio створили систему Fungi Mutuarium, яка «годує» гриби пластиком, в результаті чого він перетворюється на їстівну біомасу, пише Еnergy-fresh.

Рідкий поживний розчин з паростками гриба заливають в посудину у вигляді кокона і процес переробки починається. Кожна посудина – це ємність, що складається з агару, морських водоростей на основі речовини, що зветься «FU», і смужок пластику, оброблених ультрафіолетовим світлом для стерилізації. 

Протягом декількох тижнів міцелій або ниткоподібна і вегетативна частина гриба, повільно поглинає пластик і агар, замінюючи їх харчовим продуктом. Форма кокона обрана для того, щоб імітувати капелюшки грибів та інші елементи природи, що робить збір Mutuarium схожим на процес збирання грибів в дикій природі.

LIVIN Studio працювала над проектом у співпраці з Утрехтским університетом. Метою проекту є зміна сучасного погляду на способи виробництва їжі в усе більш складних глобальних умовах. Створення їжі з пластикових відходів – це технологія, до якої людство обов’язково має поставитися уважно, адже в сучасному світі кількість сміття зростає, а мільйони людей голодують.

Наші інтереси: 

Для індустріальної цивілізації відходи - це сміття, а для постіндустріальної - це ресурс. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи