Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 5

Деградація мозку

З кожним днем все більше людей скаржиться на проблеми з мозковою діяльністю – на зростаючу неуважність (тобто неможливість концентрувати свою увагу, збиратися з думками для вирішення якихось завдань), на складності із запам'ятовуванням інформації, на фізичну неможливість читати великі тексти , не кажучи вже про книгу… А причина полягає в тому, що, не дивлячись ні на які доводи, ніхто, категорично, не хоче відмовитися від, так званої постійної, цілодобової «підключеності до інформації».

Це треба прочитати кожному

З кожним днем все більше людей скаржиться на проблеми з мозковою діяльністю – на зростаючу неуважність (тобто неможливість концентрувати свою увагу, збиратися з думками для вирішення якихось завдань), на складності із запам'ятовуванням інформації, на фізичну неможливість читати великі тексти , не кажучи вже про книгу…

Джерело: 

Володимир Самотий поширив допис від Сергія Піддубного.

7 травня о 8:30 · 

Сергій Піддубний

6 травня о 8:34 · 

Це треба прочитати кожному

І просять дати їм що-небудь для поліпшення мозкової діяльності в цілому і пам'яті зокрема. Причому, як це не парадоксально, дана проблема характерна не тільки і не стільки для літніх людей, слабшати мізками яким, як би, «за віком дозволено», скільки для людей середнього і молодше середнього віку. При цьому багато хто навіть не цікавиться, чому так відбувається – автоматично списують це на стреси, втому, нездорову екологію, не той же вік і т.п., хоча все це навіть близько не є причиною. Серед моїх пацієнтів є ті, кому далеко за 70, але хто не має взагалі ніяких проблем ні з пам'яттю, ні з мозковою активністю. Так в чому ж причина?

А причина полягає в тому, що, не дивлячись ні на які доводи, ніхто, категорично, не хоче відмовитися від, так званої постійної, цілодобової «підключеності до інформації». Іншими словами, прискорена втрата Ваших мозкових функцій почалася в той самий знаменний день, коли Ви вирішили бути постійно «на зв'язку». І немає ніякої різниці – змусила Вас до цього службова необхідність, нудьга від неробства або елементарний острах бути «не на рівні», тобто боязнь уславитися білою вороною, диваком в середовищі собі подібних.

Ще в 2008 році було відомо, що середньостатистичний користувач Інтернету прочитує не більше 20% тексту, розміщеного на сторінці, і всіляко уникає великих абзаців! Більш того, спеціальні дослідження показали, що людина, яка постійно підключена до мережі, текст не читає, а сканує як робот – вихоплює звідусіль розрізнені шматки даних, постійно перескакує з одного місця на інше, а інформацію оцінює виключно з позиції «поділитися», тобто: «А чи можна це «одкровення» кому-небудь переслати?». Але не з метою обговорити, а, головним чином, з метою викликати емоції у вигляді анімованої «відрижки», що супроводжується короткими репліками і вигуками в СМС-форматі.

В ході досліджень з'ясувалося, що сторінки в Інтернеті, як уже говорилося, не читаються, а побіжно проглядаються за шаблоном, що нагадує латинську букву F. Користувач спочатку зчитує кілька перших рядків текстового вмісту сторінки (іноді навіть повністю, від початку до кінця), потім перескакує на середину сторінки, де зчитує ще кілька рядків (як правило, вже лише частково, не дочитуючи рядки до кінця), а потім швидко спускається до самого низу сторінки – подивитися, «чим справа закінчилася».

Тому найефективнішим способом подачі інформації для рядового інтернет-користувача є відображення інформації у вигляді перевернутої піраміди (тобто згідно з принципом «чим нижче, тим менше») з обов'язковим виділенням ключових слів (щоб споживачі інформації розуміли, що важливо, а що – не дуже) і розкриттям не більше однієї думки на абзац. Тільки так можна затримати увагу на сторінці максимально довго. Якщо ж у міру спуску вниз по сторінці щільність Інформації не убуває, або того гірше збільшується (як, наприклад, в цій статті), то на таких сторінках затримуються лише одиниці.

Моя особиста думка така:
Інтернет – це реальний наркотик. А що таке наркотик? Це марна річ, без якої будь-яка людина може чудово жити до тих пір, поки не спробує. А коли спробує, то залежність виникає довічна – наркоманія не лікується.

На проблеми зі сприйняттям інформації скаржаться люди всіх рангів і спеціальностей – від висококваліфікованих університетських професорів до сервісних працівників по обслуговуванню пральних машин. Подібні скарги можна особливо часто почути в академічному середовищі, тобто від тих, хто за родом діяльності змушений щільно і щодня спілкуватися з людьми (навчати, читати лекції, приймати іспити і т. д.) – вони повідомляють, що і без того низький рівень навичок читання і сприйняття інформації у тих, з ким їм доводиться працювати, рік від року падає все нижче й нижче.

Більшість людей відчуває величезні труднощі при читанні великих текстів, не кажучи вже про книгу. Навіть блог-пости розміру більш три-чотири абзаци вже здаються більшості занадто важкими й нудними для сприйняття, а тому скучними і не заслуговуючими навіть на елементарне вникання. Навряд чи знайдеться людина, яка не чула б популярного мережевого висловлювання «занадто багато літер – не подужав», яке зазвичай пишуть у відповідь на пропозицію прочитати щось довше пари десятків рядків. Виходить замкнуте коло – писати багато немає сенсу, оскільки це майже ніхто не буде читати, а скорочення обсягу переданої думки призводить до ще більшого недоумкуватості не тільки читачів, а й письменників. В результаті маємо те, що маємо – масове отупіння.


Навіть люди з хорошими (в минулому) навичками читання кажуть, що після цілого дня метання по Інтернету і лавірування серед десятків і сотень електронних листів, вони фізично не можуть почати навіть дуже цікаву книгу, оскільки читання вже однією тільки першої сторінки обертається справжніми тортурами.

 

Читання просто «не йде», перш за все, тому, що:
а) не виходить змусити себе перестати сканувати текст, відшукуючи в ньому ключові слова,
б) абсолютно не засвоюється складний синтаксис, властивий більшості класичним, високозмістовним або наукомістким творам, який повністю відсутній в обміні телеграфній «СМС-відрижці».
 

В результаті цього одне речення доводиться перечитувати по кілька разів! Найбільш відверті люди так прямо і говорять: я противний/противна сам (а) собі.


Але це ще далеко не все. Через постійну підключеність до Інтернету різко погіршуються такі навички людини, як здатність повертатися до вже колись осмисленої інформації, аналізувати прочитане і підключати уяву. Ще гірше те, що в 80% випадках людина ходить в Інтернет за сумнівними розвагами, або черпають звідти інформацію, що має не те що нульову, а негативну культурну цінність.

 

При цьому більшість людей (особливо молоді) прив'язані до своїх гаджетів настільки, що при загрозі виявитися відключеним від мережі протягом хоча б одного дня відчувають не тільки психічну пригніченість, що межує з панікою, а й реальну фізичну ломку, що нагадує наркотичну. Не вірите? А ну-мо свої мильниці вимкніть і спробуйте прожити без них хоча б 2-3 дні.


Є думка, яку я цілком поділяю, що здатність ефективно сприймати складні тексти, читати складну літературу незабаром стане елітарним привілеєм, доступним тільки особливій касті людей. Ідея ця не нова, оскільки ще Умберто Еко в романі «Ім'я троянди» пропонував пускати в бібліотеку тільки тих, хто вміє і готовий сприймати складні знання. А всі інші будуть в змозі читати лише вивіски та Інтернет.

 

Коротше кажучи, ніякі таблетки, ніякі харчові добавки, ніякі дієти, ніякі мозковправи і т. п. не здатні зупинити деградацію мозку. Зупинити її може тільки одне – припинення входження в систему обробки всілякого інформаційного сміття і щоденне завантаження мозку так званою «корисною інформацією». Процес цей надзвичайно складний, а для багатьох людей зовсім нездійсненний. Для багатьох поїзд, як то кажуть, вже пішов.


Ще раз, коротко:

 

1. Гаджет, що забезпечує Ваше постійне підключення до інформації/інтернет - смартфони, Айпад та ін, без яких Ви тепер навіть в туалет сходити не можете, - робить Вас практично дебілом з млявим, апатичним, з ледве міркувальним мозком, який не здатен думати й аналізувати. Але, як і всякий наркоман, Ви, звичайно ж, переконані в зворотному – в тому, що ці мильниці роблять Ваше життя нереально яскравим, насиченим, зручним і т.п., а Вас особисто – «сильно просунутою особистістю», яка завжди в курсі всього.

2. Завдяки цим пристроям, у Ваш мозок безперервним потоком цілодобово надходить всіляке сміття, яке загиджує Ваш «бортовий комп'ютер» настільки, що Ви стаєте придатними лише для виконання найпримітивнішої, некваліфікованої роботи. Ви не в змозі ні зв'язно говорити, ні писати, ні читати – Ваша мова недорікувата і наводнена словами-паразитами. Розповідаючи комусь про щось, Ви з трудом підбираєте потрібні слова, а слухаючи когось – швидко втрачає нитку розмови і починає нудьгувати і позіхати. Писати Ви не може, оскільки практично в кожному слові починаєте робити помилки, а як використовувати знаки пунктуації – не знаєте навіть приблизно. Зате Ви круто робите селфі (та інший сміттєві фото) і стукаєте до кого-небудь в Viber або WhatsApp.

3. Коротше кажучи, слухайте погані новини: мобільний зв'язок потрібно використовувати тільки і виключно в екстрених випадках. Наприклад, Ви приїхали в незнайоме місто і не можете знайти зустрічаючого – зателефонувати дійсно потрібно. Або Ви спізнюєтеся на важливу зустріч – зателефонувати реально необхідно, тобто потрібно налаштувати Ваш гаджет тільки на прийом або передачу необхідної Вам професійної і ділової інформації. А решту часу Ваш гаджет повинен бути ВИМКНЕНИЙ. Втім, я уявляю собі, як Вам незатишно від однієї лише думки про це.

4. Потрібно бути готовим до того, що все Ваше оточення Вас, м'яко кажучи, не зрозуміє – Вам скажуть, що Ви з привітом, зовсім ку-ку, що у Вас поїхав дах і т.п. Наплювати і розтерти. Пам'ятайте, Ви об'єкт для інформаційного нападу і вам потрібно захищатися. Як говорив президент CBS News Річард Селант: «Наша робота – продавати людям не те, що вони хочуть, а те, що потрібно нам».

5. І, нарешті, Вам потрібно заново вчитися читати книги. Справжні паперові книги – розумієте? Не роздивлятися годинами підсліпуватими очима своїми мильницю з екраном, а читати книги. Буде важко, але Ви спробуйте. Гвалтувати себе не потрібно – в перший день прочитайте півсторінки, на наступний – цілу сторінку, на третій день – 1,5 сторінки і т.д. Врахуйте, що організм буде всіляко цьому опиратися – буде і нудити, і ламати, і тягнути зайнятися чим завгодно, лише б мозок не напружувався.

Наші інтереси: 

Як на мене стаття дискусійна. Пропоную обговорити, Напишіть свої спостереження.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

На мій погляд, досить часто люди хочуть виглядати більш розумними, більш освіченими, більш культурними, ніж вони є. Їм або ліньки, або вони реально нездатні постійно підвищувати свій інтелектуальний рівень. Тоді вони йдуть іншим шляхом: швидко насканувавши свіжої інформації так же швидко поділитися нею з іншими, поки ці інші ще не встигли насканувати такої ж.

Таким чином, людина виглядає ніби-то "на рівні", але знання у неї поверхові!

Цитата:
спеціальні дослідження показали, що людина, яка постійно підключена до мережі, текст не читає, а сканує як робот – вихоплює звідусіль розрізнені шматки даних, постійно перескакує з одного місця на інше, а інформацію оцінює виключно з позиції «поділитися», тобто: «А чи можна це «одкровення» кому-небудь переслати?». Але не з метою обговорити, а, головним чином, з метою викликати емоції у вигляді анімованої «відрижки», що супроводжується короткими репліками і вигуками в СМС-форматі.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

На мій погляд, досить часто люди хочуть виглядати більш розумними, більш освіченими, більш культурними, ніж вони є. Їм або ліньки, або вони реально нездатні постійно підвищувати свій інтелектуальний рівень. Тоді вони йдуть іншим шляхом: швидко насканувавши свіжої інформації так же швидко поділитися нею з іншими, поки ці інші ще не встигли насканувати такої ж.

Таким чином, людина виглядає ніби-то "на рівні", але знання у неї поверхові!

Цитата:
спеціальні дослідження показали, що людина, яка постійно підключена до мережі, текст не читає, а сканує як робот – вихоплює звідусіль розрізнені шматки даних, постійно перескакує з одного місця на інше, а інформацію оцінює виключно з позиції «поділитися», тобто: «А чи можна це «одкровення» кому-небудь переслати?». Але не з метою обговорити, а, головним чином, з метою викликати емоції у вигляді анімованої «відрижки», що супроводжується короткими репліками і вигуками в СМС-форматі.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!