Аватар пользователя Чарльз Бейл
Чарльз Бейл
  • Visits: 0
  • Хиты: 0

Просто про складне: як розповісти дитині про навколишній світ

Світогляд дитини - система сприйняття навколишнього світу. Це одна з головних складових дитячої особистості, яка формується під впливом того, що дитина бачить, чує, відчуває. Основа розвитку дитячого світогляду - культурне виховання.

Світогляд дитини - система сприйняття навколишнього світу. Це одна з головних складових дитячої особистості, яка формується під впливом того, що дитина бачить, чує, відчуває. Основа розвитку дитячого світогляду - культурне виховання. Для успішної самореалізації малюка в сучасному суспільстві потрібно займатися його особистісним утворенням, розширювати кругозір, збагачувати його внутрішній світ.

Зміст:

  1. Як впливає на розвиток дитини навколишній світ?
  2. Ознайомлення дітей з навколишнім світом: як навчити малюка любити життя.
  3. Інтелектуальний розвиток світогляду дитини.

Як впливає на розвиток дитини навколишній світ?

Основну роль у формуванні дитячої системи переконань грає кілька факторів:

  • Середовище або умови життя. Це матеріальний статус сім'ї, політична обстановка в країні, природні умови, релігія, національні особливості.
  • Сім'я - першоджерело життєвих поглядів малюка. Головні люди - батьки і найближче оточення сім'ї. Згодом і під впливом інших факторів дитячий світогляд буде змінюватися, але базові уявлення про навколишній світ, модель поведінки, людські взаємини можуть зберегтися протягом усього життя.
  • Знання - засіб інтелектуального, культурного збагачення. Накопичуючи знання, дитина розвивається, розширює свої наукові, релігійні та інші форми світогляду.
  • Ровесники - співучасники особистісного розвитку дошкільника, школяра. У процесі дорослішання діти обмінюються досвідом, впливають на світогляд один одного.

Ділитися з малюком своїм життєвим досвідом, демонструвати краще в навколишньому світі - це найцінніший внесок батьків у формування дитячого світогляду. Але все ж настане момент, коли дитині потрібно буде пізнавати себе і світ навколо без сторонньої допомоги, приймати самостійні рішення, шукати свої відповіді на питання. Місія дорослих (педагогів і батьків) - навчити маленьких учнів думати, робити висновки, бути гнучкими, але завжди залишатися собою.

Ознайомлення дітей з навколишнім світом: як навчити малюка любити життя

Те, як малюк буде сприймати світ навколо, людей і самого себе в цьому світі, визначає його життєвий шлях. Значить, потрібно розвивати творче позитивне мислення. У цьому вам допоможуть:

  • Враження. Весело і змістовно проводьте час з дитиною. Подорожуйте, привчайте його планувати щодня трохи часу на цікавий відпочинок. Позитивні емоції приносять задоволення від прожитого дня, мотивують і заряджають позитивною енергією.
  • Любов і турбота. Повірте у свою дитину, пишайтеся ним, будьте чуйними і уважними до дитячих проблем. Школярі, яких вдома люблять, ростуть емоційно здоровими, з позитивним світоглядом.
  • Загальні інтелектуальні інтереси. Що можна робити разом з дітьми? Наприклад, грати в настільні ігри, читати вечорами книги і влаштовувати обговорення, сміливо братися за будь-які творчі та наукові експерименти. Тільки особистим позитивним прикладом, розвиваючись і навчаючись разом з малюком, ви зможете зацікавити його в навчанні, прищепити любов до книг, інтерес до знань.

Інтелектуальний розвиток світогляду дитини

Щоб мати широкі погляди на навколишній світ, потрібно вміти мислити. Управляти власним розумом діти вчаться в період дошкільної підготовки і навчання в початковій школі (до статевого дозрівання в 5-11 років). На даному етапі потрібно допомогти маленькому учневі в розвитку інтелектуальних, розумових здібностей. Кращий спосіб це зробити - знайти хороші розвиваючі курси для дітей.

Дитина пізнає навколишній світ через дію. Для розвитку розуму, інтелекту і світогляду школяра теоретичних занять недостатньо. Щоб мозок запрацював ефективно, потрібно давати йому важкі завдання. Приклад такого способу інтелектуального виховання - курси ментальної арифметики.

У Школі ментальної арифметики Соробан® вчать дітей бути розумними, цілеспрямованими, відкритими для експериментів. Хороший вчитель, продумане розвиваюче простір, емоційно комфортне середовище і розвиток разючих розумових здібностей - все це маленькі, але дуже значимі гвинтики в механізмі становлення дитячої особистості. Вони допомагають дитині сформувати правильне ставлення до самої себе,до інтелектуальної праці,до своїх можливостей і свого призначення в навколишньому світі.

Наші інтереси: 

.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...