Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Щоб отримувати кошти, США вимагатимуть від Україні реформ: команда Пенні Пріцкер уже в Києві

Категорія:

Спецтема:

У відносинах України з США з’явилася нова дійова особа – і, за всіма ознаками, дуже впливова. 14 вересня президент Байден призначив Пенні Пріцкер на новостворену посаду спецпредставниці з питань економічного відновлення України.

 

23091901.jpg

Пенні Пріцкер під час візиту до Києва у період роботи міністеркою торгівлі США. Фото зі сторінки посольства США в Україні

Пенні Пріцкер була міністром торгівлі США, що пропрацювала на цій посаді весь другий термін президента Обами. Вона є представницею впливової емігрантської родини Пріцкерів, однієї з найбагатших родин США зі спільним статком, що сягає $37 млрд. Статок самої спецпредставниці – понад $3 млрд, пише Європейська правда.

А ще Пріцкери відомі своєї громадянською позицією та філантропією. Понад 100 років тому вони переїхали до США з українського села Великі Пріцьки на півдні Київщини (звідси й прізвище). І хоча Пріцкери – це єврейська родина, вони брали активну участь у житті української діаспори.

Що входить у мандат посадовиці та як переконати західний бізнес інвестувати в Україну ще під час війни.

Пенні Пріцкер каже, що її завдання – робота з урядом України, з урядом США та послом Бріджит Брінк і, звичайно ж, з нашими союзниками – щоби спільно прискорити економічне відновлення України. Буде окремий фокус на реформах, що стосуються прозорості та підзвітності відбудови – це зміни регуляторного середовища, правоохоронних органів, судової системи, у сфері боротьби з корупцією, управління держпідприємствами тощо.

Іншою важливою частиною її повноважень є робота з приватним сектором. Вона має переконати компанії в різних секторах економіки – в енергетиці, транспорті, логістиці, сільському господарстві, виробництві критично важливих матеріалів та ІТ-технологіях – інвестувати в Україну. Треба, щоби бізнес зрозумів, що зараз є можливості для інвестицій в Україну.

Крім того, вона за посадою входитиме до міжвідомчої донорської координаційної платформи, де працюватиму з урядами держав-партнерів, з Єврокомісією та міжнародними фінансовими установами, а також з приватним сектором.

Пенні Пріцкер зазначила, що у США рішуче налаштовані на те, що ті, хто уможливив путінську війну, повинні компенсувати втрати. Йдеться про російські гроші, які мають бути конфісковані для фінансування відновлення України. Блінкен вже оголосив про перше використання арештованих активів олігархів на програми для ветеранів. Таких прикладів буде дедалі більше, і це буде частиною роботи Міністерства фінансів та інших відомств, зазначила пані Пріцкер.

2024 – це рік виборів у Сполучених Штатах. Чи можемо ми бути впевненими у стабільності підтримки з боку Сполучених Штатів попри це?

– США зосереджені на задоволенні потреб України зараз, а також на довгостроковому відновленні та безпеці України. Я маю на увазі не лише адміністрацію: те саме лунає від членів Конгресу з обох флангів. Є двопартійна підтримка довгострокової допомоги Україні.

Однак для того, щоби отримувати кошти від Сполучених Штатів, тепер будуть певні умови. Це не повинно дивувати нікого в Україні. Причина – те, що наш уряд хоче бачити, як Україна досягає прогресу в різних сферах. Ми хочемо бачити середовище, сприятливе для приватних інвестицій.

Яких умов американського фінансування варто очікувати Україні?

– По-перше, це будуть умови, які гарантуватимуть, що ви будете належним чином розпоряджатися грошима. А по-друге, йдеться про втілення реформ, необхідних для того, щоб Україна стала членом ЄС та західного торговельного блоку, чого Україна сама прагне.

На сьогодні десятки країн беруть участь у безпековій, гуманітарній та економічній підтримці України. Моя робота полягатиме в тому, щоб і надалі був розподіл тягаря цієї підтримки між США, нашими союзниками та іншими світовими гравцями. Необхідно мобілізувати ресурси по всьому світу, в тому числі залучати трансформаційну силу приватного сектора.

Економічне відновлення України відбувається вже зараз! Будується житло, інвестується в інфраструктуру, інвестується в енергетику.

Україна продемонструвала велику стійкість у воєнний час. А я маю довести гравцям приватного сектора, що є те, у що вони можуть вкладатися вже зараз. Пояснювати, що саме можна робити безпечно, буде великою частиною моєї роботи.

Для цього приватний сектор повинен краще зрозуміти ситуацію в Україні. І щоби пояснювати це, я планую візит до України.

Інша можливість для інвестицій – це енергетична мережа, яка є спадком радянських часів. А тепер вона має можливість трансформуватися за "зеленими технологіями".

Або погляньмо на сільське господарство. Поза сумнівом є те, що Україна вже здатна виробляти сільськогосподарську продукцію. Але Україні потрібно отримати більшу додану вартість через її переробку. Це потрібно навіть попри безпекові виклики, через загрозу торговельним шляхам.

Також очевидна потреба інвестувати у видобуток критично важливих мінералів, яких потребує вся Європа та решта світу.

І, нарешті, є реальна потреба в інвестиціях у транспорт і логістику.

Звичайно, абсолютно необхідною є потреба у безпеці, а також потрібні програми страхування ризиків.

Я працюватиму над адекватним страхування від Корпорації міжнародного фінансування США (Development Finance Corporation, установа уряду США з фінансування розвитку. – ЄП), ЄБРР, Світового банку.

Наші інтереси: 

1. США прислали спецпредставницю стежити за нашою владою (як вона використовує кошти та виконує необхідні реформи). 2. США мають намір трансформувати енергетичну і транспортну систему України, а також хочуть, щоб Україна була в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вгору просування – без краплі вагання!

Динаміка демосів: стартап, ріст, розмноження, омолодження – дороговказ для Aryan Softwerk

Для досягнення режиму керованої молодості – «вічного життя» – демос має бути досить численним. Тож йому треба кількісно зростати, але зростати не механічно, а органічно – як жива істота. Аналогії між...

Останні записи