Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 4
  • Переглядів: 4

За прикладом азовців: командири мають самі набирати людей, систему воєнкоматів необхідно знищити – Світан

Категорія:

Президент Зеленський доручив Главкому Залужному звільнити всіх обласних воєнкомів після низки корупційних скандалів. Військовий експерт Роман Світан вважає, що заміною воєнкомів проблему не вирішити, адже залишається корупційна схема, що веде на саму гору.

Головна проблема – мотивація і профпридатність. Те, що закрили кордони і ввели примусову мобілізацію, сприяє отримуванню хабарів. Потрібно повернути режим мотивації, коли в Армію йдуть не з примусу. Не можна забирати людей, котрі не хочуть і не можуть воювати. Дай таким "Леопарди", то вони самі їх знищать.

Треба було створити систему мотивації та профпридатності для армії. Наприклад, дати комбригам ресурси, щоб вони самі за гроші набирали собі в бригаду мотивованих людей, – така собі децентралізація процесу, без посередництва військкоматів.

Роман Світан також пояснив, як земельна реформа вплинула на весь цей процес і назвав її диверсією. "Як можна пояснити людям, що вони воюють за нашу землю, якщо ця земля в приватній власності? Ми навіть не знаємо, у чиїй власності зараз наша земля", – зауважив він.

"Якщо земля продається, виникають грошові відносини. Тож такі ж грошові відносини мають бути й для захисників цієї землі. Якщо у людини нема своєї землі та свого дома, то йому не накажеш захищати цю землю. Тоді мотивація має бути фінансова", – сказав він.

Тож нема сенсу міняти керівників системи, яка дала збій.

Зразковий приклад цивілізованого рекрутингу дає Третя штурмова бригада (Азов) під командуванням Андрія Білецького – сайт бригади

Наші інтереси: 

Розуміємо, що нинішня система призову в Армію є абсолютно неспроможною, це – рудимент армії СРСР. Тож треба кардинально міняти рекрутинг і брати за зразок Третю штурмову бригаду – як набирають та готують воїнів азовці.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи