Важливість: 
3
США відмовляються від нафти з Ірану, Дональд Трамп підписав меморандум

Президент США Дональд Трамп підписав меморандум, згідно з яким дається офіційний дозвіл профільним відомствам США  відмовитися від поставок нафти з Ірану. Меморандум опублікували на сайті Білого дому у середу, 31 жовтня.

"Я дійшов висновку, що у світі добувається достатньо нафти та нафтопродуктів іншими країнами, крім Ірану,  щоб дозволити значне скорочення закупок нафти і нафтопродуктів іноземними фінансовими організаціями", - підкреслив Трамп.

Меморандум буде направлений до Держдепартаменту США, Мінфіну і Міністерства енергетики.

Документ склали після аналізу ситуації на світовому ринку нафти.

Як повідомлялось, в адміністрації Трампа побоюються того, що Росія може допомогти Ірану обійти "нафтові" санкції Вашингтона за допомогою перепродажу іранської нафти на світовому ринку.

Очікується, що США відновлять санкції, спрямовані проти експорту іранської нафти, після 5 листопада.

Ці санкції повинні стати найсерйознішими заходами Вашингтона проти Тегерана після того, як Трамп в односторонньому порядку вийшов з іранської ядерної угоди.

Нещодавно офіційні особи США вперше публічно повідомили, що підготували спеціальні заходи для деяких покупців іранської нафти.

За даними ЗМІ, Іран буде доставляти свою нафту через Каспійське море на російські нафтопереробні заводи. Вже після цього нафта продаватиметься на міжнародному ринку як російська.


Вашингтон, запроваджуючи другий пакет санкцій проти Тегерана, намагатиметься не нашкодити союзникам, зазначив Джон Болтон. Вашингтон йде на "значне скорочення обсягу нафти і нафтопродуктів", що закуповуються у Ірану безпосередньо або за допомогою зарубіжних фінансових структур. Про це йдеться в підписаному президентом США Дональдом Трампом меморандумі, оприлюдненому в середу, 31 жовтня, прес-службою Білого дому.

Як зазначається в меморандумі, ухвалюючи це рішення, адміністрація Трампа, зокрема, керувалася звітами, наданими відомством з енергетичної інформації Конгресу, а також зростанням нафтовидобутку в низці країн світу і наявністю стратегічних запасів нафтопродуктів.

Водночас, незважаючи на другий пакет санкцій США щодо Ірану, що має набути чинності 5 листопада, Вашингтон хоче мінімізувати можливі наслідки для своїх союзників, інформує Reuters. За словами радника президента США з національної безпеки Джона Болтона, адміністрація Трампа з розумінням ставиться до того, що ряд регіональних гравців і інших країн не зможе повністю згорнути закупівлі нафти у Тегерана.

Нагадаємо, що Вашингтон, розширивши санкції проти Ірану, вимагав від держав-союзників припинити купувати іранську нафту та погрожував санкціями щодо компаній, що співпрацюватимуть з Іраном. На початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід США зі спільної угоди, укладеної 2015 року між Іраном, Сполученими Штатами, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною. Угода передбачала зокрема виконання Тегераном низки кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій - пояснює Німецька хвиля.

Наші інтереси: 

Ізоляція союзників Москви.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка