Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Стартап запускає першу повністю автоматизовану ферму. Як вона працює

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Каліфорнійський технологічний стартап Iron Ox після семи років розробок відкриває свою першу повністю автоматизовану ферму.  Про це пише TechCrunch.

Наразі ферма вирощує ряд листової зелені, в тому числі салат ромейн, маслянку і капусту, на додаток до базиліку, кінзи і цибулі.

Роботи, які доглядають за цими рослинами, - це Ангус, 1000-фунтова машина, яка може піднімати і переміщати великі гідропонні коробки, в яких зростає продукція, кілька роботів -перевізників і роботизована рука для збору врожаю.

Два роботи-перевізника будуть піднімати і переправляти лотки з рослинами до роботизованої руки. Роборука буде висаджувати насіння, пересаджувати рослини, фотографувати їх для перевірки на хвороби і збирати урожай.

 

 

Як сказав один із засновників і генеральний директор Iron Ox Брендон Олександр, нинішня установка може виробляти близько 26 000 кущів салату на рік - стільки ж, скільки можна отримати зі звичайної відкритої ферми, хоча ця, очевидно, знаходиться в приміщенні і куди компактніша. 

Олександр зазначив, що він і його співзасновник Джон Бінні вирішили зайнятися внутрішнім господарством після роботи в ряді інших робототехнічних компаній - , в тому числі в Google X.

Спочатку команда думала над створенням безпілотних літальних апаратів, але в кінцевому підсумку вони зупинилися на сільському господарстві, тому що, як каже Олександр, вони не просто хотіли побудувати хороший бізнес, але і той, який створював би "соціальне благо".

Ферма компанії працює на сонячній енергії, а живлення рослин здійснюється по гідропонній системі - вода, поживні речовини і кисень передаються безпосередньо в корінь рослини.

На фермі встановлено 25 модулів з різними налаштуваннями для вирощування салату, які дозволять виробляти до 26 тисч кущів. За цей період з однієї такої автоматизованої теплиці, розмір якої становить близько 4 тис.кв. м, можна зібрати урожай, як з 12 га традиційних сільгоспземель.

Наші інтереси: 

Віддати рутинну роботу роботам. Вирощувати корисні продукти інтенсивними методами.

Підписуюсь на новини