Важливість: 
5
«Практична політологія» – готуємось до серії мозкових штурмів на телеканалі Intermarium.TV

Поки наші друзі облаштовують студію нашого телеканалу, нам треба визначити місце політології в ієрархії понять постіндустріальної цивілізації. Вмикаємо колективний інтелект спільноти «Народний Оглядач».  

171102-zlitayemo.jpg

Злітаємо!
Злітаємо!

У попередній відеопередачі ми дійшли згоди, що для правильного формування постіндустріальної цивілізації необхідно мати власну політологічну школу. Вона може розвиватися у вигляді дипломного проекту Богдана Беня на кафедрі філософії Інституту Міжмор’я.

Теорія повинна постійно перевірятися практикою і добрими плодами. Експериментальним прототипом для перевірки політологічних напрацювань може стати АНСДП, яка також розвиватиметься у вигляді дипломного проекту на кафедрі лідерства.   

Для того, щоб політологічна школа стала гармонійною частиною загального проекту постіндустріального Міжмор’я, необхідно чітко визначити її місце в цьому проекті. Рухаємось від загального до часткового.  

Арійський світогляд, аристократична республіка

Найзагальнішим поняттям у нашому проекті є світогляд і оснований на ньому спосіб життя.

Творення нового світу завжди починається продуктивного духовного імпульсу, носіями якого є шляхетні люди. У європейській традиції шляхетні люди позначаються терміном «арії», що значить ярі, сонячні, життєтворчі, божественні (від кореня *яр-*ар*-ра – бог, божественне сонце). Звідси слово «аристократія» – «влада найкращих». На санскриті слово «шляхетний» звучить як «ар’я».

Світогляд шляхетних людей (аріїв) називається «Арійським світоглядом», а оснований на ньому спосіб життя позначається терміном «Арійство».

Формою державного устрою, що відповідає арійському способу життя, є аристократична республіка. Її сенс у тому, що на всіх рівнях суспільної організації лідерами спільнот є найкращі, які або обираються своїми спільнотами, або самовисуваються і підтримуються своїми прихильниками.  

Головний сенс Арійського світогляду полягає в тому, що  людина є втіленою божественною сутністю, яка протягом багатьох земних втілень опановує психофізичний світ і розвивається від людини до боголюдини. Перетворення на боголюдину – центральна ідея Арійського світогляду.

Аріянство – релігія шляхетних людей

Теорія і практика цілеспрямованого розвитку до боголюдського стану є підсистемою арійського світогляду і способу життя. Ця підсистема називається релігією (від ре – лига, тобто «відновлення зв’язку»), оскільки йдеться про відновлення зв’язку між людською особистістю і її внутрішньою божественною сутністю.

Арійська релігія – це релігія знань, тому в індоарійській традиції вона позначалася терміном «Віди» (відання, знання). Після приходу Ісуса Хреста, який підняв Віди на вищий рівень, ця релігія називається Аріянство. Відтак Аріянство – це релігія, яка є цілеспрямованою підсистемою Арійства.   

Філософія динамізму і аріянське мистецтво

Психіка людини має два компоненти – логічний (дискретний) і емоційно-образний (аналоговий). Логічне мислення здійснюється за допомогою лівої півкулі головного мозку, а емоційно-образне – за допомогою правої півкулі.  

Логічну взаємодію з реальністю досліджує філософія, натомість емоційно-образний контакт з реальністю здійснює мистецтво.

Аріянська філософія була заснована Ісусом Хрестом. Починаючи з II ст. вона називалась «динамістичне монархіанство» або «динамізм». Слово «динамізм» походить від гелленського слова «δυναμις» (дунаміс): сила, потужність, могутність, спроможність, потенція, вартість, значення, сенс (Древнегреческо-русский словарь И. Х. Дворецкого. – М., 1958).

Сучасним прикладним підрозділом філософії динамізму є «філософія успіху», яскравим представником якої є Наполеон Гілл.  

Аріянське мистецтво відрізняється тим, що воно несе красу і позитивні емоції, а його надзавданням є спрямування людини до самовдосконалення, освіти, професійного зростання, перетворення на реалізовану людину (арія, надлюдину) і боголюдину («ельфа» – в термінах Міжмор’я).     

Політичні філософія, аналітика і технологія

Підрозділом філософії, спрямованим на дослідження питань влади і державного управління, є політична філософія, або ж політологія (політична наука).

Прикладними компонентами політичної філософії є політична аналітика і політична технологія. Вони співвідносяться як теорія і практика.  

Політичною аналітикою називається осмислення конкретних подій та їх коментування з погляду політології. Фахівці в цій галузі називаються політичними аналітиками (політичними коментаторами).

Політичною технологією називається сукупність методів і практичних дій, спрямованих на досягнення необхідної політичної мети. У нашому випадку політичною метою є успішність проекту АНСДП. Ефективність політичної технології є критерієм правильності всієї політичної філософії.

Ієрархія понять у Просторі волі

На основі сказаного вище у нас виникає така ієрархія діяльності:

  1. Арійський світогляд і Арійство (спосіб життя)
  2. Аріянство (арійська релігія)
  3. Динамізм (аріянська філософія) і аріянське мистецтво
  4. Політологія (політична наука)
  5. Політичні аналітика і технологія

Особливістю описаної ієрархії є те, що вона здійснюється у Просторі волі, тобто в паралельній реальності щодо існуючої політики Простору боротьби. Паралельні площини не перетинаються. А якщо й перетинаються, то дуже рідко і тільки тоді, коли ми цього дуже хочемо.  

Прошу висловлювати свої думки щодо запропонованої класифікації, ставити запитання і давати пропозиції для підготовки наступних відеопередач на Intermarium.TV з практичної політології.

Adiemus - Adiemus

Наші інтереси: 

Правильно рухаємось до мети.

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка