Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

7 порад українцям від легендарного Стіва Возняка: концентрат київської лекції

У вихідні Київ вперше відвідав Стів Возняк, також відомий як Woz - американський винахідник з українським корінням, який разом зі Стівом Джобсом 41 рік тому заснував Apple, назавжди змінивши наше уявлення про комп'ютери. Легендарний гуру бізнесу та технологій дав сім важливих порад українцям.

Попередня стаття: Я - українець і я буду послом України стільки, скільки житиму, – Стів Возняк у Києві.

Київський Палац спорту в вихідний день сповнений людей. Публіка сама різношерста - тут і бізнесмени в строгих комірцях, і радісні хіпстери. Тут проходить Olerom Forum 1 - захід, на який злетілися українські підприємці і закордонні візіонери майбутнього, мотиваційні спікери та інноватори. 

Хедлайнером події виступив 67-річний Стів Возняк, один з легендарних творців Apple. Організатори вперше привезли його в Україну, супроводжуючи подію потужним піаром і чималими цінами. Щоб послухати Возняка, гості форуму заплатили від 60 до 6000 євро. 

Найдорожчий, «платиновий» сектор, розташовувався під самою сценою і передбачав, крім іншого, VIP-вечерю зі спікерами.

За ці гроші слухачі отримали загальну лекцію про історію становлення Apple і віру в мрію. Виступ тривав годину, за цей час Возняк встиг торкнутися питання штучного інтелекту і дати учасникам форуму слушну пораду: Do not worry, be happy (Не турбуйтеся, будьте щасливі). 

1. Гумор і музика - ключ до успіху

«Для того, щоб почати комп'ютерну революцію в звичайних будинках, комп'ютери повинні були бути «кумедними», - каже Возняк, пояснюючи, що ніхто б не захотів витрачати гроші на дорогий пристрій, якщо він не пропонував би ще і розваги.

Гумор, жарти і позитивне мислення стали стилем Возняка і в бізнесі: «Я вирішив присвятити себе і своє життя різноманітним жартам. Наприклад, музика - прекрасне джерело розваг. У той день, коли познайомився зі Стівом Джобсом, я покликав його до себе додому і показав йому всі свої блокноти з текстами пісень Боба Ділана. Ці тексти багато мені розповіли про те, як потрібно жити».

2. Джерело зростання - в мотивації

«Я сказав своєму батькові, що у мене буде комп'ютер за 4000 доларів. Мій батько сказав: «Так це ж буде коштувати як цілий будинок!» На що я відчайдушно відповів: «А я буду жити в квартирі!» - говорить Стів Возняк. 

У нього було дві мети: він хотів відбутися в інжинірингу та хотів викладати, і обидві стали потужним мотиватором в його кар'єрі.

3. Краса - двигун прогресу

«Мені. Не подобалася. Потворність. У старих комп'ютерах було безліч перемикачів, лампочок і величезна передня панель. Вони зовсім не виглядали «людяними». І тоді я створив прототип - монітор, клавіатура і трохи чіпів», - згадує Возняк.

Сенс уроку: створюйте щось красиве - зазвичай це приводить до чогось вартісного.

4. Подяка як бізнес-цінність

«Я взяв десятки мільйонів доларів з власної кишені і роздав їх п'ятьом людям, які навчалися разом зі мною в комп'ютерному клубі. Без їх коментарів і допомоги нічого б не було, а значить, їх теж можна вважати засновниками. Точно так само і працівники Apple. Десятки мільйонів наших акцій я продав за дуже низькою ціною нашим співробітникам. І, напевно, кожен з них придбав на ці гроші по будинку».

5. Навчання - світло (авторитет і мільйони доларів)

«Освіта дає можливість стати кимось значним в цьому житті і заробити грошей. Освіта - ключ до того, щоб в один прекрасний день побудувати будинок і сім'ю. Коли мені було 10 років, я сказав, що хочу бути інженером - як мій батько, і хочу бути вчителем - як мій учитель. Мало хто знає, що вісім років я викладав школярам від 10 до 12 років у звичайних школах, і не підпускав туди пресу», - ділиться Возняк.

Сам Возняк став засновником Apple без диплома про освіту. Але потім він повернувся до навчання під вигаданим ім'ям «Рокі Єнот Кларк». Переживши авіакатастрофу, він став вивчати психологію

6. Вивчайте майбутнє вже зараз

Возняк майже не говорив про тренди, але одній технології приділив особливу увагу. Йдеться про голосових помічників з елементами штучного інтелекту: Google Assistant, Cortana від Microsoft, Bixby від Samsung, Siri від Apple, Alexa від Amazon.

«Розуміння людської мови - величезний крок вперед для штучного інтелекту. Як і розвиток роботів. Якщо ви вчитеся на інженера, зверніть увагу на всі предмети, які стосуються розробки роботів. І я сподіваюся, що біотехнології теж заявлять про себе», - рекомендує Возняк.

7. Не варто боятися майбутнього

За оцінками Стіва Возняка, до горезвісного робоапокаліпсіса повинно пройти не менше сотні років: «Якби ми розуміли, як працює мозок людини, ми б уже створили його з електронних запчастин».

Формула щастя від Стіва Возняка

«У дитинстві я задав собі питання: чи хочу я керувати величезною компанією, маніпулюючи людьми? Або краще я стану людиною, що багато сміялася в цьому житті? І я вивів персональну формулу щастя: H = S - F:  Щастя = Посмішки - похмурість».

Співзасновник Apple поділився головними книгами свого життя. Він радить почитати їх кожному.

  • Ернест Хемінгуей, «Прощавай, зброє!»
  • Дж. Р. Р. Толкін, трилогія «Володар перстнів»
  • Джон Кракауер, «В диких умовах»
  • Ернест Клайн, «Першому гравцеві приготуватися»

Джерело

Наші інтереси: 

Спілкування з успішними людьми надихає. Хоча всі вони стверджують, що тільки позитивне мислення є джерелом цього успіху. Все просто!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Алекс Гун.
0
Ще не підтримано

«Якби ми розуміли, як працює мозок людини, ми б уже створили його з електронних запчастин».

Мозок - лише пристрій для зчитування думок. Самі ж вони народжуються в тонкому ментальному тілі людини. Створити його інженерно неможливо. Дивно, що Возняк цього не знає.

Коментарі

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Світла людина цей Стів Возняк. Приклад того, як позитивне мислення, оптимізм, щедрість, вдячність, працелюбність та інші арійські чесноти ведуть до великого успіху і щастя.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Алекс Гун.
0
Ще не підтримано

«Якби ми розуміли, як працює мозок людини, ми б уже створили його з електронних запчастин».

Мозок - лише пристрій для зчитування думок. Самі ж вони народжуються в тонкому ментальному тілі людини. Створити його інженерно неможливо. Дивно, що Возняк цього не знає.