Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
1567

Економіку України врятує націоналізм – економіст з Норвегії

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Відомий норвезький економіст Ерік Райнерт радить Україні взяти курс на здоровий націоналізм.  Вн пояснив його переваги для вітчизняної економіки. Для України це в першу чергу тимчасові обмеження вільної торгівлі, що дадуть поштовх розвиткові промислового сектору держави. ЄС проводив у певному сенсі неоімперіальну політику у відношенні України.

Під економічним націоналізмом експерт розуміє комплекс державних заходів, спрямованих на захист вітчизняного виробника. 

Про це Ерік Райнерт заявив в інтерв’ю Фактам ICTV:

– Жодна країна на планеті ще не розбагатіла без відповідного рівня виробництва, і жодна країна не стала багатою, не захищаючи свою промисловість. Тому повторю: виробництво, промисловість і розвиток – це синоніми для успішної економічно держави.

Ерік Райнерт підкреслює: здоровий націоналізм в економіці – це підтримка інтересів не тільки своєї держави, але й країн, які знаходяться на одному ступені розвитку. Наприклад, Грузія могла б підтримувати Україну і навпаки.

Це називають симетричною залежністю, на відміну від асиметричної, яка наразі склалась у відносинах між Україною і ЄС.

Райнерт вважає, що ЄС тримає перед Україною морквину і проводить колоніальну політику:  

– Наразі у країн ЄС достатньо внутрішніх проблем. І я не думаю, що в ЄС до кінця розуміють, що вони, власне, роблять [по відношенню до України].

В ЄС просто не знають про українські реалії.

В ЄС повинні пам’ятати, що комунізм в Європі було зупинено завдяки плану Маршалла, створивши цілу ланку заможних індустріальних держав Заходу навколо комуністичних країн. Саме завдяки такому “паску безпеки” багатих країн вдалося зупинити просування комунізму на захід.

І якщо Захід прагне зупинити Росію, потрібно діяти у такий же спосіб – зробити країни [які межують з Росією] багатими.

У своїх працях економіст рекомендує таким державам, як Україна, індустріалізацію. Умовно кажучи, радить не експортувати зерно, а виробляти на експорт спагеті.

– В Україні було промислове виробництво, але частково через надію стати членом Європейського Союзу, ваша країна занадто наївно слідувала рекомендаціям ЄС, який проводив у певному сенсі неоімперіальну політику по відношенню України.

Сутність колоніалізму полягає в тому, щоб завадити промисловому розвитку колоній. Подивіться, наприклад, на політику ЄС щодо експорту українського металу і малі квоти на сільськогосподарську продукцію, які вичерпуються вже на початку кожного року.

Чому я так наголошую на важливості виробництва? Тому що жодна країна на цій планеті ще не розбагатіла без відповідного рівня виробництва, і жодна країна не стала багатою, не захищаючи свою промисловість.

Тому повторю: виробництво, промисловість і розвиток – це синоніми для успішної економічно держави.

Розвиток виробництва призводить до зростання заробітних плат, в тому числі й у сільській місцевості, оскільки люди покидають села у пошуках кращого заробітку в місті. Індустріалізація дозволяє механізувати сільське господарство. Таким чином, тільки багаті країни можуть дозволити собі механізоване сільське господарство.

 

Наші інтереси: 

Якщо влада не чує своїх економістів, хай послухає норвежця і не слухається бездумно ЄС.

Коментарі

Зображення користувача Андрій Ясун.

Добре йому казати, - він норвежець, знає і усвідомлює це. А в Україні жиди при владі, і націоналізм зведений до бандерівщини. Наше спасіння - живий, здоровий націоналізм, без домішок: "Я - українець і мій дім -Україна!" Що більше того, то - від лихого.

Si vis pacem, para bellum