Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Фіни перероблятимуть зношений одяг у новий

У Фінляндії розробили технологію переробки зношеного одягу у матеріал для нових модних речей. Революційну систему утилізації відходів створив Центр технічних досліджень Фінляндії VTT спільно з компанією Ethica у рамках проекту "Текстиль у фінській циркулярній економіці".

Про це йдеться у статті на Интересно

Поняття «циркулярна економіка», тобто економіка повного циклу - це коли всі матеріали повністю утилізуються і переробляються - все більше і більше поширюється у світі.

Що стосується традиційних методів переробки, фінські сім'ї вже давно знають. А тепер почали перероблювати зношений одяг.

На першому етапі бавовняний одяг, який має необхідні волокна, але занадто зношений, щоб продаватися на секунд-хенді, відбирають у Центрі повторного використання регіону міста Гельсінкі. Фахівці компанії Suez ріжуть бавовняну тканину на шматки і опускають у лужний розчин, отримуючи на виході розчин целюлози. 

Потім на установці для виробництва віскози, що вийшла з ужитку, з цього розчину формують нові волокна, з яких фінська фірма Pure Waste виробляє новий трикотаж. З отриманої тканини шиють одяг для мережі магазинів високої вуличної моди Seppaelae. 

Передбачається, що перші створені за такою схемою модні речі надійдуть у продаж вже у 2016 році. Одяг з перероблених зносків також буде продаватися в Інтернеті і доставлятися споживачам в упаковці RePack, яка також придатна для повторного використання. Покупці зможуть повернути старий одяг і, тим самим, завершити цикл. Таким чином, буде ліквідоване ще одне джерело відходів. 

Сьогодні уряд Фінляндії активно інвестує у циркулярну економіку, яка передбачає повну утилізацію і переробку матеріалів. 

Наші інтереси: 

Беремо приклад з фіннів. Такої кількості непереробленого сміття, як в Україні, напевне, ніде немає. Треба терміново почати утилізувати відходи від упаковок і пляшок, а також подумати про утилізацію старого одягу. У кожного в шафі лежить купа старого одягу, який шкода викинути, чи не так? 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи