Категорія:

Убивство Броніслава Перацького ініціював і профінансував агент НКВД Ріхард Яри

Глибоко укорінений агент може бути ефективнішим за десятки армійських дивізій. Цей висновок є актуальним для сучасної України, адже головними інструментами Москви залишаються агентура і спецоперації.

150420_bronislav_perackyy.jpg

Броні́слав Ві́льгельм Пера́цький (пол. Bronisław Wilhelm Pieracki) (*28 травня 1895, Горлиці — †15 червня 1934, Варшава) — польський військовик, політик, міністр внутрішніх справ Польщі у 1931—1934 рр.
Броні́слав Ві́льгельм Пера́цький (пол. Bronisław Wilhelm Pieracki) (*28 травня 1895, Горлиці — †15 червня 1934, Варшава) — польський військовик, політик, міністр внутрішніх справ Польщі у 1931—1934 рр.

У 2003 році Науковий і документальний журнал «З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ» №1 (20) опублікував статтю Олександра Кучерука «Ще одна версія вбивства міністра внутрішніх справ Польщі Б.Перацького». У ній наводяться важливі дані для розуміння діяльності Ріхарда Яри – глибоко укоріненого агента НКВД.  

Серед іншого, дослідник цитує документ нацистських спецслужб від 3 вересня 1934 р. під назвою «Доповідна записка про шахрая Р.Ярого в Берліні»: «в ОУН піднялося питання стосовно ідейних зв’язків з НСДАП. Ярий противився цьому, але завжди виступав за зв’язки з «штальгаймом»... У кінці 1932 р. Ярий зумів підшукати собі друзів в НСДАП... Після приходу до влади націонал-соціалістів Ярий підкорився обставинам...».

У згадуваній «Записці...», – пише О. Кучерук, – на підставі інформації з українського середовища в Данцігу повідомлялося, що «ініціатором Варшавського замаху являється Р.Ярий, він же його і фінансував... Передбачалося кинути бомбу під час публічного виступу міністра Геббельса у Варшаві, щоб убити також і Геббельса».

Миколу Лебедя, який був безпосереднім організатором теракту проти Б. Перацького, О. Кучерук називає людиною Ярого. Ріхард Яри був зверхником Лебедя і дбав про його безпеку.

Додатково: Ріхард Яри (Рико Ярий)

Агент НКВД (з 1926 року) Ріхард Яри організував замах на Перацького і Гебельса з метою посіяти ворожнечу між Німеччиною, Польщею і ОУН, які були союзниками і становили серйозну загрозу для Москви.

Убивство Перацького було спеціально організоване так, щоб усі сліди привели до ОУН: «Невдовзі після вбивства Б. Пєрацького жертвами терактів стали директор Львівської української академічної гімназії Іван Бабій та студент Яків Бачинський... Обоє вони були вбиті з того самого пістолета, що й Б. Пєрацький... Оскільки підозра за ці вбивства впала на українських націоналістів, то, відповідно, ниточка від цих вбивств привела до атентату на пана міністра. Також Г. Мацейко ніби свідомо лишив різні сліди, що спрямували слідство в бік ОУН. По-перше, він покинув бомбу, виготовлену в хімічній лабораторії Я. Карпинця; по-друге, плащ, в якому (чомусь?!) знайшлися українські символи».

Докладніше: Убивство Перацького: внутрішня диверсія

Проте головною підривною операцією, що її організував Ріхард Яри, було створення організації «під проводом Степана Бандери» для знищення Організації Українських Націоналістів (ОУН Коновальця–Мельника) і зруйнування антисталінського українсько-німецького союзу у Другій світовій війні.

Про це у статтях:

Підривна діяльність Ріхарда Яри підтверджує висновок, що глибоко укорінений агент може бути ефективнішим за десятки армійських дивізій. Цей висновок є актуальним для сучасної України, адже головними інструментами Москви залишаються агентура і спецоперації. Про це у статті Третя війна з Росією: 6 таємних інструментів сталінізму

Джерело:  Науковий і документальний журнал «З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ» №1 (20) (у форматі PDF)

Про трансформ-агентів та укорінення деструктивних ідей - в обговоренні фільму Початок / Inception (2010)

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка